TŁUMIK DRGAŃ

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • TŁUMIK DRGAŃ

  Ocena: 0.0/5

  Tłumik drgań generuje kompensujące przeciwdrgania. Redukują one wytwarzanie przez silnik niepożądane wibracje. Tłumik drgań wykorzystuje w tym celu elektromagnetyczny oscylator. Aby oscylator taki – również podczas szybkich zmian stanu pojazdu – zawsze dostarczał odpowiednich sygnałów, specjalny algorytm nieustannie ocenia dane pochodzące z czujników przyspieszenia umieszczonych w komorze silnika i odpowiednio dopasowuje sygnał korekcyjny. 

  Tłumik drgań pomaga zwiększyć komfort jazdy np. w przypadku modeli z systemem odłączanych cylindrów i pojazdów z silnikiem wysokoprężnym. Natomiast w hybrydach typu plug-in przyczynia się do zapewniania jednolitego wrażenia z jazdy podczas zmiany jej trybów.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Parkowanie równoległe w pięciu krokach Parkowanie równoległe w pięciu krokach
  Wielu kierowców jak ognia unika jednak parkowania równoległego, nawet jeśli w najbliższej okolicy właśnie takie miejsca są dostępne. Jak pokonać swoje obawy i dobrze wykonać ten manewr? Wiele osób uważa ...
  Nissan GT-R 2013 Nissan GT-R 2013
  Dzięki wyższym osiągom, jeszcze lepszej stabilności jazdy przy wysokich prędkościach oraz lepszej kontroli prowadzenia, model GT-R z 2013 roku wyznacza nowe standardy dla samochodów wyczynowych. Najnowszy GT-R, zainspirowany ...
 • Suzuki Kizashi - zdjęcie 1.
  Jazda na Trolejach
  Mercedes-Benz SLK, parkowanie tyłem
  Autosalon Genewa 2006

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).