TŁUMIK DRGAŃ

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • TŁUMIK DRGAŃ

  Ocena: 0.0/5

  Tłumik drgań generuje kompensujące przeciwdrgania. Redukują one wytwarzanie przez silnik niepożądane wibracje. Tłumik drgań wykorzystuje w tym celu elektromagnetyczny oscylator. Aby oscylator taki – również podczas szybkich zmian stanu pojazdu – zawsze dostarczał odpowiednich sygnałów, specjalny algorytm nieustannie ocenia dane pochodzące z czujników przyspieszenia umieszczonych w komorze silnika i odpowiednio dopasowuje sygnał korekcyjny. 

  Tłumik drgań pomaga zwiększyć komfort jazdy np. w przypadku modeli z systemem odłączanych cylindrów i pojazdów z silnikiem wysokoprężnym. Natomiast w hybrydach typu plug-in przyczynia się do zapewniania jednolitego wrażenia z jazdy podczas zmiany jej trybów.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak marki premium zmieniają motoryzację Jak marki premium zmieniają motoryzację
  Niegdyś rola producentów samochodów ograniczała się niemal wyłącznie do produkowania aut. Ale to już przeszłość. Dzisiaj największe marki nie tylko dają nam coraz bardziej zaawansowane pojazdy, ale również ...
  BMW 3 Gran Turismo wzbogaci gamę modeli BMW serii 3 BMW 3 Gran Turismo wzbogaci gamę modeli BMW serii 3
  Nowe BMW 3 Gran Turismo to innowacyjna koncepcja, która wzbogaci gamę modeli BMW serii 3. Trzeci wariant nadwoziowy w tej rodzinie łączy dynamikę Sedana, sportowy genotyp oraz praktyczny i wszechstronny charakter wersji ...
 • Lexus NX200t, rura wydechowa
  Hyundai NEXO, bok, zasilany ogniwami wodorowymi
  Ford Mondeo wyposażony w instalację elektryczną - EcoCar
  Alfa Romeo Gulietta

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).