Tłumik drgań

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • Tłumik drgań

  Ocena: 0.0/5

  Tłumik drgań generuje kompensujące przeciwdrgania. Redukują one wytwarzanie przez silnik niepożądane wibracje. Tłumik drgań wykorzystuje w tym celu elektromagnetyczny oscylator. Aby oscylator taki – również podczas szybkich zmian stanu pojazdu – zawsze dostarczał odpowiednich sygnałów, specjalny algorytm nieustannie ocenia dane pochodzące z czujników przyspieszenia umieszczonych w komorze silnika i odpowiednio dopasowuje sygnał korekcyjny. 

  Tłumik drgań pomaga zwiększyć komfort jazdy np. w przypadku modeli z systemem odłączanych cylindrów i pojazdów z silnikiem wysokoprężnym. Natomiast w hybrydach typu plug-in przyczynia się do zapewniania jednolitego wrażenia z jazdy podczas zmiany jej trybów.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Czarny lód na drodze! - niewidzialne zagrożenie Czarny lód na drodze! - niewidzialne zagrożenie
  Choć trwa jeszcze jesień i w ciągu dnia często można cieszyć się słoneczną pogodą, noce bywają już chłodne. Wraz z pojawieniem się pierwszych przymrozków na drogach robi się niebezpiecznie – jezdnia może pokryć ...
  Obserwacja drogi - wzrok, koncentracja, analiza Obserwacja drogi - wzrok, koncentracja, analiza
  Ile by się nie mówiło o bezpieczeństwie, zawsze w rozmowach pojawia się temat obserwacji drogi. W całym procesie obserwacji kluczowe są trzy elementy. Pierwszym jest obszar, który skanujemy wzrokiem. Powinien ...
 • Grave Digger na Stadionie - Monster Jam
  Mimonske Valky XII
  Silnik 1.9 TDI AVF 131km, Audi A4 B6
  Volkswagen Garbus Cabrio

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).