AWC - AUDI WIRELESS CHARGING

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • AWC - AUDI WIRELESS CHARGING

  Ocena: 0.0/5

  Akumulatory niektórych modeli Audi typu e-tron mogą być ładowane indukcyjnie z wykorzystaniem metody Audi Wireless Charging (AWC). Ta nowa, komfortowa technika ładowania akumulatora wykorzystuje płytę indukcyjną zatopioną w podłodze, która indukuje zmienne napięcie w cewce wtórnej, zamontowanej przed przednią osią samochodu. Gdy kierowca - przy pomocy wizualnych wskazówek systemu parkowania wyświetlanych w systemie MMI - ustawi samochód dokładnie nad płytą w podłodze, cewka ładująca płyty automatycznie wysuwa się w górę i rozpoczyna proces ładowania z mocą 3,6 kW. 

  Zmienne pole magnetyczne tego elementu indukuje na odległość zmienne napięcie w cewce wtórnej zamontowanej w podłodze pojazdu. W zintegrowanych układach elektronicznych prąd zmienny jest zamieniany na prąd stały i przesyłany do sieci wysokiego napięcia. Sprawność przepływu prądu z sieci do akumulatora wynosi ponad 90 procent. Po całkowitym naładowaniu akumulatora proces ładowania kończy się samoczynnie i cewka stacji ładowania automatycznie się chowa. Kierowca może w każdej chwili przerwać proces ładowania. 

  Technika AWC nadaje się idealnie do stosowania w garażu czy na parkingu służbowym. Deszcz, czy cienka warstwa śniegu, nie zakłóca funkcjonowania płyty. Rozwiązanie nadaje się także do stosowania na zewnątrz, a dzięki przyśrubowaniu do podłoża, nie można płyty ukraść. Ponieważ pole magnetyczne powstaje tylko wtedy, gdy nad płytą stoi jakiś pojazd i aktywny jest proces ładowania, nie stanowi ono zagrożenia dla ludzi czy zwierząt. Rozpoznawanie obiektów z metalu i mechaniczne zabezpieczenie przed zblokowaniem są w tym systemie podstawą koncepcji bezpieczeństwa.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Daltonista na drodze - czerwony, żółty i zielony Daltonista na drodze - czerwony, żółty i zielony
  Prawidłowa interpretacja kolorów w pewnych okolicznościach drogowych bywa kluczowa dla zachowania bezpieczeństwa. Zdarza się to głównie, gdy zasady na drodze wyznacza sygnalizacja świetlna. Jak radzi sobie w ...
  Volkswagen Golf - kompaktowy hatchback do miasta Volkswagen Golf - kompaktowy hatchback do miasta
  W przypadku pięciodrzwiowego Golfa wersją najbardziej ekonomiczną wyposażoną w automatyczną skrzynię biegów, jest odmiana z jednolitrową, trzycylindrową jednostką benzynową o mocy 110 KM. Jej zużycie paliwa wynosi ...
 • Audi A6, pomarańczowy mat i czarne alufelgi
  Castrol EDGE Titanium FST
  BMW E30 coupe, ringi w lampach
  Uaz Hulk

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).