AWC - AUDI WIRELESS CHARGING

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • AWC - AUDI WIRELESS CHARGING

  Ocena: 0.0/5

  Akumulatory niektórych modeli Audi typu e-tron mogą być ładowane indukcyjnie z wykorzystaniem metody Audi Wireless Charging (AWC). Ta nowa, komfortowa technika ładowania akumulatora wykorzystuje płytę indukcyjną zatopioną w podłodze, która indukuje zmienne napięcie w cewce wtórnej, zamontowanej przed przednią osią samochodu. Gdy kierowca - przy pomocy wizualnych wskazówek systemu parkowania wyświetlanych w systemie MMI - ustawi samochód dokładnie nad płytą w podłodze, cewka ładująca płyty automatycznie wysuwa się w górę i rozpoczyna proces ładowania z mocą 3,6 kW. 

  Zmienne pole magnetyczne tego elementu indukuje na odległość zmienne napięcie w cewce wtórnej zamontowanej w podłodze pojazdu. W zintegrowanych układach elektronicznych prąd zmienny jest zamieniany na prąd stały i przesyłany do sieci wysokiego napięcia. Sprawność przepływu prądu z sieci do akumulatora wynosi ponad 90 procent. Po całkowitym naładowaniu akumulatora proces ładowania kończy się samoczynnie i cewka stacji ładowania automatycznie się chowa. Kierowca może w każdej chwili przerwać proces ładowania. 

  Technika AWC nadaje się idealnie do stosowania w garażu czy na parkingu służbowym. Deszcz, czy cienka warstwa śniegu, nie zakłóca funkcjonowania płyty. Rozwiązanie nadaje się także do stosowania na zewnątrz, a dzięki przyśrubowaniu do podłoża, nie można płyty ukraść. Ponieważ pole magnetyczne powstaje tylko wtedy, gdy nad płytą stoi jakiś pojazd i aktywny jest proces ładowania, nie stanowi ono zagrożenia dla ludzi czy zwierząt. Rozpoznawanie obiektów z metalu i mechaniczne zabezpieczenie przed zblokowaniem są w tym systemie podstawą koncepcji bezpieczeństwa.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Światowa premiera Golfa Varianta Światowa premiera Golfa Varianta
  Podczas Genewskiego Salonu Samochodowego Volkswagen prezentuje – jako światową premierę – nowego Golfa Varianta. W porównaniu z poprzednikiem nowy Golf Variant jest lżejszy nawet o 105 kg. Po raz pierwszy ...
  Audi Q2 wygrywa złoto w konkursie Audi Q2 wygrywa złoto w konkursie
  Kompaktowy SUV spod znaku czterech pierścieni zapewnił sobie najwyższe wyróżnienie w kategorii "Excellent Product Design – Transportation". "Audi Q2 zaskakuje niezależną stylistyką. To nie jest tylko mniejsza ...
 • Fiat Freemont Cross, przód
  Nissan NV200, Taxi Barcelona, przód
  Lexus CT200h
  Publiczność na trybunie VIP

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).