EAV - ELEKTRYCZNIE NAPĘDZANA SPRĘŻARKA

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • EAV - ELEKTRYCZNIE NAPĘDZANA SPRĘŻARKA

  Ocena: 0.0/5

  Elektrycznie napędzana sprężarka (EAV) zadebiutowała w dużym, sportowym SUV-ie Audi SQ7, w którym współpracuje z silnikiem 4.0 TDI. Swą mocą rzędu 7kW wspiera dwie klasyczne turbosprężarki tego ośmiocylindrowego silnika wysokoprężnego podczas ruszania i przy bardzo niskiej liczbie obrotów – czyli zawsze wtedy, gdy strumień spalin dostarcza turbosprężarkom zbyt mało energii, by szybko wytworzyć odpowiedni moment obrotowy.

  Elektrycznie napędzana sprężarka jest zaopatrywana w energię za pomocą 48-woltowej sieci pokładowej, będącej częścią sieci 12-woltowej. Sprężarkę EAV montuje się za chłodnicą powietrza doładowującego. Kompaktowy silnik elektryczny z mocą maksymalnie 7 kW, w czasie krótszym niż 250 milisekund, rozpędza koło sprężarki do 70 tyś. obrotów na minutę.

  Silnik TDI wyposażone w EAV charakteryzuje się spontanicznymi reakcjami i ogromną dynamiką ruszania z postoju zatrzymanego. Tutaj duży np. SUV natychmiast zyskuje kilka metrów przewagi nad konkurentami. Kierowcy docenią także przyspieszenie podczas wyprzedzania i spontaniczne nabieranie prędkości podczas wychodzenia z zakrętów. Przy stylu jazdy zorientowanym na komfort, technika EAV pozwala uniknąć zbędnych zmian biegów na niższe, a tym samym utrzymuje niską liczbę obrotów i zapewnia niskie zużycie paliwa.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Buty inspirowane Lexusem CT Buty inspirowane Lexusem CT
  Od prawie trzydziestu lat ludzie wybierają samochody Lexusa, by wygodnie podróżować na większych i mniejszych dystansach. Okazuje się, że od teraz w Lexusach można również… chodzić. A to za sprawą butów ...
  Wielofunkcyjny SUV kompaktowy - SsangYong XLV Wielofunkcyjny SUV kompaktowy - SsangYong XLV
  W odpowiedzi na wzrost rynku kompaktowych SUV-ów SsangYong wypuścił w 2015 r. Tivoli, pierwszy swój mały SUV, który natychmiast stał się jej najbardziej popularnym nowym modelem. W ostatnim roku wyprodukowano ...
 • Palenie gumy podczas szybkiej jazdy na motorze, pokazy kaskaderskie
  Stromy podjazd pod górę
  Audi R18 ultra - Audi MotorSport, 8
  Trial Lędziny 2014 czerwiec

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).