Head-up display

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • Head-up display

  Head-up display

  Ocena: 5.0/5 (1 głos)

  Wyświetlacz danych na szybie Head-up display wyświetla wszystkie ważne informacje, w tym wskazówki nawigacji, ostrzeżenia oraz informacje systemów wsparcia, w postaci łatwo zrozumiałych symboli i cyfr, w bezpośrednim polu widzenia kierowcy. Oko rejestruje je bardzo szybko – przyzwyczajone do patrzenia w dal, nie musi się przestawiać.

  Audi oferuje dwa różne warianty systemu. W Audi A4, A5 i Q5, obraz jest wyświetlany na przedniej szybie. Informacje wydają się unosić w oknie o powierzchni 200 × 80 mm, wyświetlanym około 2,1 metra przed kierowcą. Kolorowy obraz generuje tu ekran TFT, podświetlany od tyłu przez białą diodę. Dwa asferyczne zwierciadła powiększają go i przekierowują. Dodatkowo wyrównują one zniekształcenia powstające przez geometrię szyby. Za pomocą systemu Audi MMI kierowca może określić, jakie informacje mają być pokazywane na wyświetlaczu. Może też ustawić wysokość i jasność obrazu.

  W Audi Q2 natomiast, wyświetlacz pokazuje grafiki i cyfry na specjalnej szklanej tafli. Podczas włączania systemu, z deski rozdzielczej za tablicą, elektrycznie wysuwa się w górę duża szyba o wymiarach 100 x 50 mm. Wysokość okna obrazu można regulować, dopasowując ją do wysokości siedzenia kierowcy. W systemie MMI kierowca może wybrać informacje, które mają być wyświetlane – na przykład symbole nawigacji czy informacje systemów wsparcia.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Toyota RAV4 Hybrid zdobywa 5 gwiazdek w ADAC Ecotest Toyota RAV4 Hybrid zdobywa 5 gwiazdek w ADAC Ecotest
  Toyota RAV4 Hybrid udowodniła, że SUV może być ekonomicznym autem, zdobywając w tegorocznym teście ADAC Ecotest 5 gwiazdek i 78 na 100 punktów za niskie zużycie paliwa i niewielką emisję CO2 oraz szkodliwych substancji. ...
  Instalacja LPG do Toyoty Avensis T27 2.0 Valvematic Instalacja LPG do Toyoty Avensis T27 2.0 Valvematic
  Jaką instalację polecacie do samochodu Toyota Avensis z silnikiem 2.0 benzyna Valvematic 152KM? Jak wyglądałaby cała instalacja i jakich podzespołów by się składała? Na jaki okres jest gwarancja i jakiej wielkości ...
 • Silnik 8AR-FTS 200t - Lexus
  Motory
  Fiat 126p z rowerem na dachu
  Ford Focus ST

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).