MMI TOUCH

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • MMI TOUCH

  MMI TOUCH

  Ocena: 5.0/5 (1 głos)

  W najbardziej rozbudowanej wersji systemów infotainment, nawigacji MMI Navigation plus z polem dotykowym MMI touch, 8,3-calowym monitorem i regulatorem obrotowo-przyciskowym, na powierzchni regulatora umieszczono panel dotykowy. Służy on do wprowadzania znaków oraz przetwarza złożone gesty palcami. Kierowca może w ten sposób np. powiększać i pomniejszać mapy. Obok terminala zamontowano stałe przyciski służące do sterowania najważniejszymi podstawowymi menu (nawigacja/mapa, telefon, radio i media), ogólny przycisk menu, przycisk do cofania się w menu i osiem przycisków do swobodnego programowania ulubionych funkcji (w zależności od wybranego modelu). Dwa kolejne przyciski po lewej i po prawej stronie regulatora, dają dostęp do menu funkcji i opcji. Przykład: w menu radia, kierowca może wybrać częstotliwość danej stacji radiowej, a w menu mapy wywołać informacje drogowe. Dzięki funkcjom i opcjom, kierowca może udać się w kierunku zaprogramowanego celu nawigacji, zażądać pokazania miejsc parkingowych w pobliżu lub zapisać cel w zakładce "Ulubione". 

  W niektórych modelach (Audi Q7, Audi Q5 z przekładnią automatyczną), na pokładzie montuje się większy touchpad MMI all-in-touch. Po każdym dokonanym wyborze, następuje akustyczna i haptyczna reakcja zwrotna na powierzchni touchpada. 

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Zawsze zwalniaj przed skrzyżowaniem Zawsze zwalniaj przed skrzyżowaniem
  Skrzyżowania to jedne z najniebezpieczniejszych miejsc dla kierowców. Dochodzi na nich średnio rocznie do około 10 tysięcy wypadków, co stanowi ponad 30% wszystkich wypadków drogowych w Polsce(1). Wielu ...
  Nowe oznaczenia paliw - trzy grupy kółko, kwadrat, romb Nowe oznaczenia paliw - trzy grupy kółko, kwadrat, romb
  W całej UE na dystrybutorach oraz w nowych pojazdach pojawią się symbole, które mają pomóc kierowcom uniknąć pomyłek podczas tankowania. W zależności od rodzaju paliwa będą to trzy główne grupy: benzyna ...
 • Summer Cars Party 2009
  8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
  Skoda Felicja, centralka sterująca centralnym zamkiem
  X Jubileuszowy Zlot Porsche Club Polska

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).