MMI touch

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • MMI touch

  MMI touch

  Ocena: 5.0/5 (1 głos)

  W najbardziej rozbudowanej wersji systemów infotainment, nawigacji MMI Navigation plus z polem dotykowym MMI touch, 8,3-calowym monitorem i regulatorem obrotowo-przyciskowym, na powierzchni regulatora umieszczono panel dotykowy. Służy on do wprowadzania znaków oraz przetwarza złożone gesty palcami. Kierowca może w ten sposób np. powiększać i pomniejszać mapy. Obok terminala zamontowano stałe przyciski służące do sterowania najważniejszymi podstawowymi menu (nawigacja/mapa, telefon, radio i media), ogólny przycisk menu, przycisk do cofania się w menu i osiem przycisków do swobodnego programowania ulubionych funkcji (w zależności od wybranego modelu). Dwa kolejne przyciski po lewej i po prawej stronie regulatora, dają dostęp do menu funkcji i opcji. Przykład: w menu radia, kierowca może wybrać częstotliwość danej stacji radiowej, a w menu mapy wywołać informacje drogowe. Dzięki funkcjom i opcjom, kierowca może udać się w kierunku zaprogramowanego celu nawigacji, zażądać pokazania miejsc parkingowych w pobliżu lub zapisać cel w zakładce "Ulubione". 

  W niektórych modelach (Audi Q7, Audi Q5 z przekładnią automatyczną), na pokładzie montuje się większy touchpad MMI all-in-touch. Po każdym dokonanym wyborze, następuje akustyczna i haptyczna reakcja zwrotna na powierzchni touchpada. 

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak korzystać z nowych technologii bezpieczeństwa na drodze? Jak korzystać z nowych technologii bezpieczeństwa na drodze?
  Samochody coraz częściej potrafią same regulować prędkość, zahamować w razie niebezpieczeństwa, trzymać się pasa ruchu i odczytywać znaki drogowe. Te technologie nie tylko ułatwiają życie kierowcom, lecz także mogą zapobiec ...
  Limitowany Nissan Juke w edycji Ministry of Sound Limitowany Nissan Juke w edycji Ministry of Sound
  Nissan rozszerza współpracę z Ministry of Sound, czyli londyńskim autorytetem w dziedzinie clubbingu i elektronicznej muzyki tanecznej. Kolejnym owocem tej współpracy jest nowa limitowana edycja Juke. Odważna ...
 • Impreza Buschtaxi Treffen, 4
  Mazda CX-5, Łódź Design Festival 2012, przód
  motostolik
  VERVA Street Racing 2010

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).