ASYSTENT HAMOWANIA ZAPOBIEGAJĄCY KOLEJNEJ KOLIZJI

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • ASYSTENT HAMOWANIA ZAPOBIEGAJĄCY KOLEJNEJ KOLIZJI

  Ocena: 0.0/5

  Asystent hamowania zapobiegający kolejnej kolizji automatycznie uruchamia hamulce samochodu biorącego udział w wypadku. W ten sposób zmniejsza niebezpieczeństwo niekontrolowanego poślizgu i ryzyko kolejnych kolizji. Kolizję rejestrują odpowiednie czujniki. W sytuacji zarejstrowania wypadku, komputer bezpieczeństwa określa stopień siły uderzenia i zmniejszenia prędkości. Jeśli zdefiniowane progi zostaną przekroczone, komputer przesyła odpowiedni komunikat do jednostki sterującej systemem ESC w celu uruchomienia automatycznego hamowania uwzględniającego stanu systemu. Pojazd nie będzie hamować automatycznie, jeżeli kierowca cały czas naciska pedał gazu. Hamowanie nie aktywuje się również wówczas, gdy elektroniczna stabilizacja toru jazdy (ESC), układ hamulcowy lub system elektryczny nie są sprawne.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Unia Europejska zaostrza przepisy. Jakie czekają nas zmiany? Unia Europejska zaostrza przepisy. Jakie czekają nas zmiany?
  Nowe przepisy zatwierdzone przez Parlament Europejski mają na celu znacznie poprawić jakość i niezależność badań homologacji pojazdów oraz wzmocnić kontrolę znajdujących się na unijnym rynku pojazdów. W jaki ...
  ALT - Amatorska Liga Torowa 2009 / relacja ALT - Amatorska Liga Torowa 2009 / relacja
  To były już ostatnie w tym roku zmagania ALT na Torze Poznań. Druga, a zarazem ostatnia w tym roku impreza z cyklu ALT odbyła się w niedzielę 4 października o godzinie 12:00. Po odprawie oraz badaniu technicznym zawodnicy ...
 • Buggy, silnik, tył
  Mazda RX-7 FC (1985-1991r.)
  wymiana skrzyni (1)
  BMW E30 kombi, lotnisko, drift, 6

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).