Ogranicznik prędkości

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • Ogranicznik prędkości

  Ocena: 0.0/5

  Regulowany ogranicznik prędkości, w zakresie od 30 do 250 km/h, ogranicza prędkość do wartości określonej przez kierowcę. Funkcja ta jest bardzo pomocna np. przy oraniczeniu prędkości w miejscowościach, czy na odcinkach z robotami drogowymi. Po osiągnięciu określonej wartości granicznej pojazd łagodnie zwalnia pilnując zaprogramowanej aktualnej prędkości. Sam zwiększony nacisk na pedał gazu nie powoduje przekroczenia prędkości. Jednak mocne uderzenie w pedał gazu może spowodować tymczasowe wyłączenie ograniczenia. Funkcję można też zupełnie wyłączyć. Wybrana prędkość wyświetlana jest cały czas na tablicy rozdzielczej (zależnie od modelu samochodu pewne parametry moga się nieznaczne różnić).

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  10 używanych funcarów za nieduże pieniądze 10 używanych funcarów za nieduże pieniądze
  Samochody sportowe kojarzą się zwykle z drogimi konstrukcjami z Włoch, Niemiec i Japonii. Ale wcale nie trzeba mieć pękającego w szwach portfela, żeby móc cieszyć się przyjemnymi emocjami za kierownicą. Oto 10 używanych ...
  Jak zachować się na śliskiej nawierzchni, wyjść z poślizgu i hamować? Jak zachować się na śliskiej nawierzchni, wyjść z poślizgu i hamować?
  W warunkach zimowych, kiedy droga hamowania przy 80 km/h wynosi prawie o 1/3 więcej niż na suchej nawierzchni, umiejętności kierowców przechodzą poważny sprawdzian. Kiedy pojawia się śnieg niskie temperatury, trzeba ...
 • Summer Cars Party 2010
  Audi A6 TDI quattro, tył
  Produkcja opon, fabryka opon Michelin, 4
  Mercedes Klasa E, wnętrze

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).