ASYSTENT NIEBEZPIECZEŃSTWA

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • ASYSTENT NIEBEZPIECZEŃSTWA

  Ocena: 0.0/5

  Asystent niebezpieczeństwa – w granicach, na które pozwala system – rozpoznaje sytuację, w której kierowca nie wykonuje żadnych gestów i operacji. W takim przypadku, system przejmuje prowadzenie pojazdu i hamuje automatycznie, aż do zatrzymania, nie opuszczając obranego pasa ruchu. Asystent kontroluje ruchy kierownicą wykonywane przez osobę prowadzącą i kiedy rozpozna, że kierowca nie przejawia żadnej aktywności, wymusza na nim przejęcie kontroli nad pojazdem poprzez uruchomienie wielokrotnych, wizualnych i dźwiękowych sygnałów ostrzegawczych, a także przez pulsacyjne hamowanie. Przy prędkości poniżej 80 km/h, przy pierwszym hamowaniu pulsacyjnym, dodatkowo włączają się światła awaryjne ostrzegające innych uczestników ruchu. Jeżeli pomimo sygnałów ostrzegawczych kierowca wciąż nie podejmuje aktywności, asystent wyhamowuje samochód aż do zatrzymania, a hamulec postojowy zostaje automatycznie włączony. Kierowca może zawsze zakończyć działanie asystenta ruszając kierownicą, naciskając pedał hamulca lub przyspieszenia i wyłączajac system active lane assist lub adaptive cruise control. 

  Asystent niebezpieczeństwa to uzupełnienie systemu Audi active lane assist. Może wykorzystywać funkcje systemów adaptive cruise control i ochrony bezpieczeństwa pasażerów siedzących z przodu – pre sense front. Aktywuje się tylko wtedy, gdy system active lane assist jest włączony i gotowy do działania, oraz gdy włączony i aktywny jest system adaptive cruise control.

  źródło: Audi Group

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Wystawa Od 0 do 100 w Audi museum mobile Wystawa "Od 0 do 100" w Audi museum mobile
  Wystawa "Od 0 do 100", prezentowana w Audi museum mobile w Ingolstadt, ukazuje moment, w którym marka Audi weszła na stałe do segmentu aut klasy wyższej. Tym momentem, bardzo znaczącym w historii koncernu AUDI AG, ...
  Toyota Supra - pięć generacji Toyota Supra - pięć generacji
  Toyota zaprosiła właścicieli oraz największych fanów klasycznych modeli Supry na zamkniętą imprezę z udziałem Tetsuyi Tady, twórcy Supry piątej generacji. Główny inżynier najnowszego sportowego coupe ...
 • Nissan Silvia GTR
  Men's Day 2010
  Fiat 500C Abarth
  Kierownica multifunkcyjna Mazda MX5

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).