Asystent niebezpieczeństwa

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • Asystent niebezpieczeństwa

  Ocena: 0.0/5

  Asystent niebezpieczeństwa – w granicach, na które pozwala system – rozpoznaje sytuację, w której kierowca nie wykonuje żadnych gestów i operacji. W takim przypadku, system przejmuje prowadzenie pojazdu i hamuje automatycznie, aż do zatrzymania, nie opuszczając obranego pasa ruchu. Asystent kontroluje ruchy kierownicą wykonywane przez osobę prowadzącą i kiedy rozpozna, że kierowca nie przejawia żadnej aktywności, wymusza na nim przejęcie kontroli nad pojazdem poprzez uruchomienie wielokrotnych, wizualnych i dźwiękowych sygnałów ostrzegawczych, a także przez pulsacyjne hamowanie. Przy prędkości poniżej 80 km/h, przy pierwszym hamowaniu pulsacyjnym, dodatkowo włączają się światła awaryjne ostrzegające innych uczestników ruchu. Jeżeli pomimo sygnałów ostrzegawczych kierowca wciąż nie podejmuje aktywności, asystent wyhamowuje samochód aż do zatrzymania, a hamulec postojowy zostaje automatycznie włączony. Kierowca może zawsze zakończyć działanie asystenta ruszając kierownicą, naciskając pedał hamulca lub przyspieszenia i wyłączajac system active lane assist lub adaptive cruise control. 

  Asystent niebezpieczeństwa to uzupełnienie systemu Audi active lane assist. Może wykorzystywać funkcje systemów adaptive cruise control i ochrony bezpieczeństwa pasażerów siedzących z przodu – pre sense front. Aktywuje się tylko wtedy, gdy system active lane assist jest włączony i gotowy do działania, oraz gdy włączony i aktywny jest system adaptive cruise control.

  źródło: Audi Group

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  10 używanych funcarów za nieduże pieniądze 10 używanych funcarów za nieduże pieniądze
  Samochody sportowe kojarzą się zwykle z drogimi konstrukcjami z Włoch, Niemiec i Japonii. Ale wcale nie trzeba mieć pękającego w szwach portfela, żeby móc cieszyć się przyjemnymi emocjami za kierownicą. Oto 10 używanych ...
  Sprinter 319 CDI z podwójną kabiną i skrzynią 7G-Tronic Sprinter 319 CDI z podwójną kabiną i skrzynią 7G-Tronic
  Sprinter 319 CDI z podwójną kabiną, wyposażony w 4-cylindrowy, 3-litrowy silnik Diesla o mocy 140 kW (190 KM) i 7-biegową automatyczną skrzynię 7G-Tronic. Rozstaw osi samochodu to 4325 mm, masa własna – 2736 ...
 • Audi A3
  GTP Light
  Wisła zimą
  8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).