Asystent jazdy w korkach

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • Asystent jazdy w korkach

  Ocena: 0.0/5

  Asystent jazdy w korkach, to część systemu automatycznej regulacji odległości między poruszającymi się pojazdami adaptive cruise control. W zakresie prędkości od 0 do 65 km/h, asystent jazdy w korkach, w pojazdach z automatyczną skrzynią biegów, może na drogach wysokiej jakości przejąć prowadzenie auta do momentu ożywienia się ruchu. System wykorzystuje w tym celu czujniki radarowe i kamerę zamontowaną w przodzie pojazdu. Prowadzi pojazd wykonując łagodne ruchy kierownicą w ramach granic systemowych. Asystent jazdy w korkach określa swoje położenie na podstawie oznakowania poziomego na jezdni, infrastruktury po bokach drogi i położenia innych pojazdów. Jeżeli asystent jazdy w korkach osiągnie swoje granice systemowe, gdy korek się skończy lub gdy przed nim znajduje się ostry zakręt, kierownicę ponownie musi przejąć człowiek. Jeśli tego nie zrobi, system ostrzega go w kilku etapach. Ostatnim środkiem ostrzegawczym jest automatyczne, całkowite zatrzymanie pojazdu.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Najdziwniejsze pomysły motoryzacyjne ostatnich lat Najdziwniejsze pomysły motoryzacyjne ostatnich lat
  Tegoroczne edycje targów motoryzacyjnych pokazały, że producenci samochodów podczas prac koncepcyjnych wciąż poszukują niestandardowych rozwiązań. Które z nich okażą się trafne, zweryfikuje czas. Eksperci ...
  Kalkulatory motoryzacyjne Kalkulatory motoryzacyjne
  Czy opłacalny jest montaż instalacji LPG do samochodu? Czy warto i po jakim czasie jej koszty się nam zwrówcą. W pozostałych kalkulatorach przeliczycie jednostki mocy, prędkości, ciśnienia czy też momentu obrotowego.

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).