System rozpoznawania znaków drogowych

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • System rozpoznawania znaków drogowych

  Ocena: 0.0/5

  Kamera systemu rozpoznawania znaków drogowych rozpoznaje m. in. znaki ograniczenia prędkości (również w formie wyświetlaczy cyfrowych), zakazu wyprzedzania oraz inne znaki i wyświetla je kierowcy w postaci grafik. Pojawiają się one w systemie informacji dla kierowcy przeważnie na środku licznika by kierowca je widział i nie musiał odrywać głowy od drogi, moga byc też wyświetlane na wyświetlaczu head-up-display (o ile samochód taki posiada). Kamera na przedniej szybie rejestruje też tymczasowe ograniczenia prędkości, np. ze względu na roboty drogowe oraz ograniczenia czasowe i spowodowane warunkami atmosferycznymi. System pokazuje prędkość dozwoloną w danej chwili. Jeśli przy mokrej nawierzchni dozwolona jest niższa prędkość, to właśnie ona jest wyświetlana (warunkiem są włączone wycieraczki lub znaki elektroniczne zmieniające ograniczenie). Czasowo obowiązujące ograniczenia prędkości pokazywane są tylko w godzinach ich obowiązywania o ile system potrafi to rozpoznać w danym samochodzie. Bardzo często mając już tak zaawansowane systemy kierowca może wybrać prędkość pojazdu, która będzie funkcjonować jako margines bezpieczeństwa i próg ostrzegania. Gdy system rozpoznaje naruszenie przepisów lub zaprogramowanej prędkości, wyświetli kierowcy ostrzeżenie.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak korzystać z nowych technologii bezpieczeństwa na drodze? Jak korzystać z nowych technologii bezpieczeństwa na drodze?
  Samochody coraz częściej potrafią same regulować prędkość, zahamować w razie niebezpieczeństwa, trzymać się pasa ruchu i odczytywać znaki drogowe. Te technologie nie tylko ułatwiają życie kierowcom, lecz także mogą zapobiec ...
  Najpopularniejsze crossovery w Polsce – styczeń 2017 Najpopularniejsze crossovery w Polsce – styczeń 2017
  W pierwszym miesiącu 2017 roku rynek nowych samochodów odnotował kolejne wzrosty. Sprzedaż na poziomie przekraczającym 41 tys. sztuk oznacza, że był to najlepszy styczeń od 10 lat. Popyt generowany jest głównie ...
 • Monster Mutt Dalmatian, bok na Pit Party
  IMAG0993
  Tuning Show
  Tłok

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).