AUDI PRE SENSE SIDE

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • AUDI PRE SENSE SIDE

  Ocena: 0.0/5

  Boczny system ochrony bezpieczeństwa pasażerów Audi pre sense side, reaguje w przypadku zagrożenia uderzeniem w bok pojazdu. Wykorzystując dane pozyskiwane z czujników radarowych asystenta skrzyżowań, oblicza prawdopodobieństwo najechania na nas przez pojazdy przecinające nasz tor jazdy i nadjeżdżające z boku. System może rozpoznać potencjalne zagrożenie kolizji bocznej i działając prewencyjnie przyczynić się do ochrony osób znajdujących się w pojeździe. W sytuacji zagrożenia system powoduje: włączenie świateł awaryjnych, automatyczne napięcie pasów bezpieczeństwa, optymalizację pozycji ciała oraz zamknięcie opcjonalnego panoramicznego szklanego dachu i okien. Działania ochronne aktywują się, o ile pojazd porusza się z prędkością max. 60 km/h.

  W sytuacji nieuniknionej kolizji bocznej przy prędkości powyżej 25 km/h, siłowniki opcjonalnego aktywnego podwozia Audi AI unoszą karoserię po zagrożonej stronie nawet o 80 mm w mniej niż pół sekundy. Drugi pojazd uderza wtedy w bardziej wytrzymałą strefę konstrukcyjną naszego auta. Dużą część sił uderzeniowych pochłaniają strefa progów i konstrukcja podłogi. Deformacja przedziału pasażerskiego oraz siły oddziałujące na klatkę piersiową oraz jamę brzuszną pasażerów, są w ten sposób mniejsze nawet o 50 procent w porównaniu do kolizji bocznej bez uniesienia nadwozia.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak wyczyścić odbłyśniki i przednie lampy od środka? Jak wyczyścić odbłyśniki i przednie lampy od środka?
  Przygotowałem dla Was instrukcję według której można samemu wyczyścić przednie lampy i halogeny wewnątrz razem z odbłyśnikami. Nie jest to trudne zadanie trzeba jednak uważać żeby nie uszkodzić lampy podczas rozbierania, ...
  Toyota silniki 1UZ-FE i 3UZ-FE Toyota silniki 1UZ-FE i 3UZ-FE
  Układ V8 z dwoma wałkami rozrządu. Pojemność: 4 i 4,3 litra. Zalety: dobra baza do tuningu, niewielka masa. Wyprodukowane przez Toyotę silniki V8 1UZ-FE i 3UZ-FE zdobyły szacunek i popularność wśród entuzjastów ...
 • Summer Cars Party 2010
  Castrol EDGE Titanium FST
  Toyota Yaris t-sport, 2003 rok
  Uaz Hulk

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).