ASYSTENT SKRZYŻOWAŃ

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • ASYSTENT SKRZYŻOWAŃ

  Ocena: 0.0/5

  Asystent skrzyżowań rozpoznaje sytuacje krytyczne w ruchu pojazdów na skrzyżowaniu przed naszym samochodem i ostrzega o nich kierowcę przy pomocy sygnałów wizualnych i dźwiękowych. W razie potrzeby system inicjuje też krótkie przyhamowanie, o ile prędkość naszego auta nie przekracza 10 km/h. Asystent skrzyżowań jest aktywny, o ile nasz pojazd porusza się z prędkością nie większą niż 30 km/h. System wykorzystuje dane pozyskiwane z centralnego sterownika wsparcia kierowcy zFAS, przy czym najważniejszych informacji dostarczają mu radary średniego zasięgu i skaner laserowy.

  W przypadku Audi jeśli kierowca chce wjechać na skrzyżowanie lub wyjechać z wyjazdu na którym nie ma odpowiednich warunków widoczności, może nacisnąć przycisk parkowania. Wtedy na monitorze systemu MMI pojawia się obraz z kamer 360°. Wydatnie poszerza on pole widzenia, a osoba prowadząca pojazd może wybrać między kilkoma trybami widoku.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Pierwszy na świecie elektroniczny panel kontrolny Pierwszy na świecie elektroniczny panel kontrolny
  Pierwszy na świecie elektroniczny panel kontrolny – Toyota Corona – sierpień 1973. Już od lat 30. XX wieku samochody posiadały wskaźniki i lampki kontrolne informujące kierowcę o poziomie i ciśnieniu oleju, poziomie ...
  Sztuka jazdy w warunkach zimowych Sztuka jazdy w warunkach zimowych
  Opady śniegu mają ogromny wpływ na warunki panujące na drodze – do tego stopnia, że niektórzy mało doświadczeni kierowcy zimą wolą zostawić samochód w garażu. Taki krok nie jest jednak konieczny, choć ...
 • Volkswagen golf - taxi
  Saddle
  Kolejne edycje Night Power 2013, dziewczyna
  Toyota Land Cruiser seria J40

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).