Asystent skrzyżowań

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • Asystent skrzyżowań

  Ocena: 0.0/5

  Asystent skrzyżowań rozpoznaje sytuacje krytyczne w ruchu pojazdów na skrzyżowaniu przed naszym samochodem i ostrzega o nich kierowcę przy pomocy sygnałów wizualnych i dźwiękowych. W razie potrzeby system inicjuje też krótkie przyhamowanie, o ile prędkość naszego auta nie przekracza 10 km/h. Asystent skrzyżowań jest aktywny, o ile nasz pojazd porusza się z prędkością nie większą niż 30 km/h. System wykorzystuje dane pozyskiwane z centralnego sterownika wsparcia kierowcy zFAS, przy czym najważniejszych informacji dostarczają mu radary średniego zasięgu i skaner laserowy.

  W przypadku Audi jeśli kierowca chce wjechać na skrzyżowanie lub wyjechać z wyjazdu na którym nie ma odpowiednich warunków widoczności, może nacisnąć przycisk parkowania. Wtedy na monitorze systemu MMI pojawia się obraz z kamer 360°. Wydatnie poszerza on pole widzenia, a osoba prowadząca pojazd może wybrać między kilkoma trybami widoku.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Alfa Romeo Giulia Alfa Romeo Giulia
  Sedan Alfy Romeo spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. A z najcieplejszym oczywiście jego sportowa wersja Quadrifoglio z podwójnie doładowanym silnikiem V6 o mocy 510 KM, który opracowano razem z Ferrari. ...
  Motor Show Awards 2016 zostały przyznane Motor Show Awards 2016 zostały przyznane
  Już po raz trzeci rozstrzygnięty został konkurs, w którego kapitule zasiadają znamienici polscy dziennikarze motoryzacyjni. Konkurs dość specyficzny, bo jedynym kryterium wyłonienia nagrody jest subiektywne spojrzenie, ...
 • Samochód demonstracyjny Peiying, demo car
  Golf GTI Cabriolet - zamknięty dach
  Mercedes-Benz SLS AMG, tył
  Summer Cars Party 2009

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).