ASYSTENT JAZDY NOCĄ

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • ASYSTENT JAZDY NOCĄ

  Ocena: 0.0/5

  Asystent jazdy nocą, oferowany zazwyczaj w modelach klasy wyższej danej marki, wykorzystuje dalekiego zasięgu kamerę podczerwieni która reaguje ona na ciepło emitowane przez obiekty. Przesyłane przez nią informacje, zamienione na czarno-białe obrazy, wyświetlane są na ekranie na desce rozdzielczej. Chłodniejsze otoczenie jest zaciemnione, a ludzie i zwierzęta są wyraźnie jaśniejsi.

  System, który ma zasięg do 300 m, rozpoznaje ludzi oraz większe zwierzęta w odległości od ok. 10 do 90 m i uwypukla ich kontury nadając im żółty kolor. W przypadku stwierdzenia niebezpiecznej sytuacji rozlega się dźwiękowy sygnał ostrzegawczy. Jednocześnie na desce rozdzielczej i na opcjonalnym wyświetlaczu danych na szybie head-up display pojawia się ostrzegawczy symbol. Jeśli pojazd wyposażony jest w asystenta świateł drogowych lub reflektory diodowe Matrix LED, to rozpoznana osoba poza terenem zabudowanym jest oświetlana trzema krótkim błyskami.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Pierwszy samochód wyprodukowany w 40 milionach egzemplarzy Pierwszy samochód wyprodukowany w 40 milionach egzemplarzy
  Pierwszy samochód wyprodukowany w 40 milionach egzemplarzy – Toyota Corolla – lipiec 2013. Przez lata na czele rankingu najbardziej popularnych samochodów świata był VW Käfer (Garbus). W USA ...
  Night Power Grand Prix 2012 - Olsztyn Night Power Grand Prix 2012 - Olsztyn
  W Sobotę 26 maja Olsztyn zamienił się w nocną stolicę streetracingu. Kilkadziesiąt aut z kilkusetkonnymi silnikami ścigało się na ulicy Lubelskiej w Olsztynie obok Makro. Na NIGHT POWER Grand Prix chyba nikt się nie nudził. ...
 • Summer Cars Party 2010
  IMG 20150731 160521
  Trial Lędziny 2014 czerwiec
  Hummer H1, wojskowy

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).