ASYSTENT JAZDY NOCĄ

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • ASYSTENT JAZDY NOCĄ

  Ocena: 0.0/5

  Asystent jazdy nocą, oferowany zazwyczaj w modelach klasy wyższej danej marki, wykorzystuje dalekiego zasięgu kamerę podczerwieni która reaguje ona na ciepło emitowane przez obiekty. Przesyłane przez nią informacje, zamienione na czarno-białe obrazy, wyświetlane są na ekranie na desce rozdzielczej. Chłodniejsze otoczenie jest zaciemnione, a ludzie i zwierzęta są wyraźnie jaśniejsi.

  System, który ma zasięg do 300 m, rozpoznaje ludzi oraz większe zwierzęta w odległości od ok. 10 do 90 m i uwypukla ich kontury nadając im żółty kolor. W przypadku stwierdzenia niebezpiecznej sytuacji rozlega się dźwiękowy sygnał ostrzegawczy. Jednocześnie na desce rozdzielczej i na opcjonalnym wyświetlaczu danych na szybie head-up display pojawia się ostrzegawczy symbol. Jeśli pojazd wyposażony jest w asystenta świateł drogowych lub reflektory diodowe Matrix LED, to rozpoznana osoba poza terenem zabudowanym jest oświetlana trzema krótkim błyskami.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  10 ciekawostek na temat Toyoty 10 ciekawostek na temat Toyoty
  Toyota to dziś największy koncern motoryzacyjny świata i jedna z największych firm na naszym globie pod względem przychodów. Japońska marka odnosi sukcesy na rynkach od Ameryki, przez Europę i Azję, aż po Australię. ...
  Sportowe limuzyny - sportowe osiągi i luksusowe wyposażenie Sportowe limuzyny - sportowe osiągi i luksusowe wyposażenie
  Sportowe limuzyny to segment, którego nie trzeba reklamować. Będąc częścią firmowej floty – najczęściej limuzyną prezesa - stanowią idealny kompromis pomiędzy sportowymi osiągami, a luksusowym wyposażeniem i ...
 • Hyundai i30 Turbo
  wyścigi na quadach Polska-Niemcy, 2
  Nauka jazdy gokartem
  a6 allroad

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).