Kopfstütze (zagłówek)

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • Kopfstütze (zagłówek)

  Ocena: 0.0/5

  Zagłówki w samochodach/pojazdach zmniejszają wpływ siły na odcinek szyjny kręgosłupa w przypadku nagłej zmiany ruchu pojazdu np. uderzenia w tył samochodu. W szczególności chronią one pasażerów w razie wypadku.

  Rosnąca gęstość ruchu w latach 60. z powodu rosnącego dobrobytu doprowadziła do wzrostu liczby wypadków drogowych i obrażeń. W tym kontekście uznano wówczas w przemyśle motoryzacyjnym zwiększone zapotrzebowanie na innowacje w branży motoryzacyjnej, aby zminimalizować obrażenia w wypadku. Oprócz pasów bezpieczeństwa, zagłówek był wtedy również szeroko stosowany w nowych samochodach. Te rozwiązania są nadal udoskonalane i montowane aktualnie w nowych samochodach.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  10 samochodów, które powinny stać się kabrioletami 10 samochodów, które powinny stać się kabrioletami
  Są cięższe, bardziej skomplikowane i wymagają dodatkowej pielęgnacji. Ale odwdzięczają się stylem i bardziej bezpośrednimi wrażeniami z jazdy. Kabriolety mają coś w sobie. Jednak ich opracowanie jest dla producentów ...
  Alfa Romeo 1600 Spider "Duetto", 1966 rok Alfa Romeo 1600 Spider "Duetto", 1966 rok
  1600 Spider "Duetto" zadebiutował w 1966 roku, prezentując się w oryginalnym i niekonwencjonalnym wzornictwie - dzieł Pininfarina - który wyraźnie odróżniał się od innych wersji z gamy Giulii, dzięki niskiemu ...
 • Myjnia bikini, dziewczyny, carwash, 17
  Środkowy panel sterowania Tesla X 90D
  King of Europe - Driftingowe Mistrzostwa Polski, 4
  Toyota ProAce, lekki pojazd użytkowy, bok, 2012

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).