KOPFSTÜTZE (ZAGŁÓWEK)

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • KOPFSTÜTZE (ZAGŁÓWEK)

  Ocena: 0.0/5

  Zagłówki w samochodach/pojazdach zmniejszają wpływ siły na odcinek szyjny kręgosłupa w przypadku nagłej zmiany ruchu pojazdu np. uderzenia w tył samochodu. W szczególności chronią one pasażerów w razie wypadku.

  Rosnąca gęstość ruchu w latach 60. z powodu rosnącego dobrobytu doprowadziła do wzrostu liczby wypadków drogowych i obrażeń. W tym kontekście uznano wówczas w przemyśle motoryzacyjnym zwiększone zapotrzebowanie na innowacje w branży motoryzacyjnej, aby zminimalizować obrażenia w wypadku. Oprócz pasów bezpieczeństwa, zagłówek był wtedy również szeroko stosowany w nowych samochodach. Te rozwiązania są nadal udoskonalane i montowane aktualnie w nowych samochodach.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Czy baterie to słaby punkt samochodów elektrycznych? Czy baterie to słaby punkt samochodów elektrycznych?
  Czemu kierowcy boją się samochodów elektrycznych? Głównie z uwagi na baterie. Obawiają się ich trwałości, ograniczonej pojemności i czasu ładowania. Choć problemy te bez wątpienia są realne, z biegiem rozwoju ...
  GM Manufacturing Poland - 15 lat produkcji Opla w Gliwicach GM Manufacturing Poland - 15 lat produkcji Opla w Gliwicach
  31 sierpnia upłynęło piętnaście lat od dnia, w którym w z linii produkcyjnej zakładu GM Manufacturing Poland w Gliwicach (wtedy Opel Polska) zjechał pierwszy samochód: biała Astra Classic. Przez kolejne lata ...
 • Porsche GT3
  Monster Mutt Dalmatian - Monster Truck na Pit Party
  1/4 mili Bemowo
  Lexus GS430, światła

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).