KOPFSTÜTZE (ZAGŁÓWEK)

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • KOPFSTÜTZE (ZAGŁÓWEK)

  Ocena: 0.0/5

  Zagłówki w samochodach/pojazdach zmniejszają wpływ siły na odcinek szyjny kręgosłupa w przypadku nagłej zmiany ruchu pojazdu np. uderzenia w tył samochodu. W szczególności chronią one pasażerów w razie wypadku.

  Rosnąca gęstość ruchu w latach 60. z powodu rosnącego dobrobytu doprowadziła do wzrostu liczby wypadków drogowych i obrażeń. W tym kontekście uznano wówczas w przemyśle motoryzacyjnym zwiększone zapotrzebowanie na innowacje w branży motoryzacyjnej, aby zminimalizować obrażenia w wypadku. Oprócz pasów bezpieczeństwa, zagłówek był wtedy również szeroko stosowany w nowych samochodach. Te rozwiązania są nadal udoskonalane i montowane aktualnie w nowych samochodach.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jesienne deszcze - jazda po mokrej nawierzchni Jesienne deszcze - jazda po mokrej nawierzchni
  Kalendarzowa jesień jest już z Nami od jakiegoś czasu. Ta pora roku charakteryzuje się największą liczbą dni deszczowych ze wszystkich okresów w roku. Kierowcy w tym czasie powinni zwracać szczególną uwagę na ...
  [2018] Kia Ceed / Ceed SW [2018] Kia Ceed / Ceed SW
  Po prezentacji Hyudnaia i30 pojawił się bliźniak od Kii - Ceed. Największą zmianą według niektórych jest to, że w nazwie nie ma już apostrofa. Paleta silnikowa będzie najprawdopodobniej identyczna z i30 z 1,4T-GDi ...
 • Wraki aut
  asdasdasdas
  Audi R18 e-tron quattro na podium, 24 godzinny wyścig Le Mans
  BMW 3.0 CSL - 1975

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).