Carpooling

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • Carpooling

  Ocena: 0.0/5

  Carpooling. Czyli wspólne przejazdy samochodem. Jest to system transportu polegający na wypożyczaniu miejsca w swoim pojeździe innym osobom w zamian za współdzielenie kosztów podróży. Ostatnio takie podróżowanie stało się bardzo popularne za sprawą obecności portalów zrzeszających ludzi oferujących przewozy w zamian za opłatę. Warto nadmienić, że idea ta posiada własności proekologiczne gdyż prowadzi do maksymalnego wykorzystania miejsca w pojeździe na określonej trasie. W ten sposób staramy sie wyeliminować tzw. puste przebiegi. trzeba tu jeszce nadmienić że w wielu dużych miastach można spotkać specjalne pasy wyznaczone dla samochodów wiozących określoną liczbę osób (np. min. 3 w pięcioosobowym samochodzie). Dzięki temu w zamian za podjęty wysiłek takiego podróżowania możemy szybciej dotrzeć na miejsce.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Nooteboom Trailers - innowacje w DNA Nooteboom Trailers - innowacje w DNA
  Uczestniczyliśmy w dniach otwartych zorganizowanych przez Nooteboom Trailers – holenderskiego producenta naczep specjalistycznych wykorzystywanych w transporcie nienormatywnym. W 2016 r. rodzinna od pokoleń firma Nooteboom ...
  Opady śniegu, a czasem słońce - jak sobie radzić w takich warunkach? Opady śniegu, a czasem słońce - jak sobie radzić w takich warunkach?
  Dostosowanie stylu jazdy do warunków pogodowych to jedna z podstawowych zasad, którymi powinni kierować się kierowcy. Sprawdzanie prognozy przed planowaną podróżą pozwoli nam lepiej przygotować się do ...
 • Statuetka - The Best Custom Modification, robot ze śrubek i nakrętek
  Le Mans Classic 2012, BMW Motorsport, 14
  Audi A4 b6 quattro, alufelgi
  Nowa generacja modelu hyundai i20, tył

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).