OPONY BIEŻNIKOWANE

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • OPONY BIEŻNIKOWANE

  Ocena: 5.0/5 (1 głos)

  Bieżnikowanie opon to proces regeneracji w którym zewnętrzna warstwa opony która styka się bezpośrednio z asfaltem podczas toczenia otrzymuje nową warstwę gumy z odpowiednio wytłozonym wzorem bieżnika tak wygląda opis w skrócie jednak sam proces takie odnowy jest znacznie bardziej skomplikowany. Taka regeneracja pozwala przedłużyć żywotność opony i wykorzystać ją ponownie. Wyróżniamy ogólnie dwa sposoby bieżnikowania: na ciepło i zimno. Po całym procesie regeneracji opona przechodzi szereg specjalistycznych testów wytrzymałościowych zanim zostanie dopuszczona do użytkowania. Obecnie proces bieżnikowania opon jest tak zaawansowany, że takie opony praktycznie dorównują nowym nie bieżnikowanym oponom.

  Czy warto zaiwestować w takie opny? Na to pytanie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć i wpływ na nie ma sporo czynników takich jak samochód do którego będą montowane, warunki uzytkowania czy zasobność portfela. Nie mniej jednak zawsze warto rozważyć kilka opcji przed zakupem.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Nowy Golf otrzymał od Euro NCAP najwyższą notę Nowy Golf otrzymał od Euro NCAP najwyższą notę
  Nowy Golf otrzymał od europejskiej organizacji ochrony konsumentów – Euro NCAP – najwyższą notę pięciu gwiazdek. Ponadto został wyróżniony prestiżową "Euro NCAP Advanced Awards " za innowacje w dziedzinie ...
  Niespodziewany pieszy na drodze Niespodziewany pieszy na drodze
  Piesi, rowerzyści i motocykliści są ofiarami ponad połowy śmiertelnych wypadków drogowych w Polsce. Z tych grup piesi stanowią aż 35% zabitych, co jest bardzo niepokojące w kontekście średniej w krajach Unii Europejskiej, ...
 • Tabela bmw 7
  Ford Focus II, Bestia
  MTL - Autosalon
  BMW E30 Coupe, Taxi drift

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).