Opony bieżnikowane

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • Opony bieżnikowane

  Ocena: 5.0/5 (1 głos)

  Bieżnikowanie opon to proces regeneracji w którym zewnętrzna warstwa opony która styka się bezpośrednio z asfaltem podczas toczenia otrzymuje nową warstwę gumy z odpowiednio wytłozonym wzorem bieżnika tak wygląda opis w skrócie jednak sam proces takie odnowy jest znacznie bardziej skomplikowany. Taka regeneracja pozwala przedłużyć żywotność opony i wykorzystać ją ponownie. Wyróżniamy ogólnie dwa sposoby bieżnikowania: na ciepło i zimno. Po całym procesie regeneracji opona przechodzi szereg specjalistycznych testów wytrzymałościowych zanim zostanie dopuszczona do użytkowania. Obecnie proces bieżnikowania opon jest tak zaawansowany, że takie opony praktycznie dorównują nowym nie bieżnikowanym oponom.

  Czy warto zaiwestować w takie opny? Na to pytanie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć i wpływ na nie ma sporo czynników takich jak samochód do którego będą montowane, warunki uzytkowania czy zasobność portfela. Nie mniej jednak zawsze warto rozważyć kilka opcji przed zakupem.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Eurocargo ML180E25: pojemny i ładowny Eurocargo ML180E25: pojemny i ładowny
  Od ubiegłorocznego faceliftingu Iveco Eurocargo nabrało przyjaznego, uśmiechniętego wyglądu. Czy ten uśmiech odzwierciedla również wewnętrzne zalety tego samochodu, mogliśmy sprawdzić, jeżdżąc 18-tonowym modelem Eurocargo ...
  Z tymi samochodami właściciele nie chcą się rozstawać Z tymi samochodami właściciele nie chcą się rozstawać
  W zestawieniu 10 modeli, które ich pierwsi właściciele posiadają najdłużej, znalazły się wyłącznie japońskie samochody. Zdecydowanie prym wiedzie Toyota z 5 modelami, w czołówce są też Subaru, Lexus i trzy Hondy. ...
 • Ssangyong Korando
  BMW serii 3 Touring 2012, wnętrze, 6
  IMG 20180908 142024
  z22011485V,Wypadek-pod-Turkiem

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).