MFA - Multifunktionsanzeige

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • MFA - Multifunktionsanzeige

  Ocena: 0.0/5

  Komputer pokładowy stosowany w samochodach z grupy VAG. Bogate wersje wyposażenie posiadały taki komputer w standardzie i nie trzeba było za niego dodatkowo dopłacać kupując nowe auto. Komputer posiada siedem funkcji dostępnych dla kierowcy. Zmiany wyboru dokonujemy za pomocą przycisków na manetce od wycieraczek.

  Funkcje MFA:
  - Wyświetlanie aktualniej godziny i daty
  - Czas jazdy (od załączenia zapłonu do jego wyłączenia)
  - Przebyta droga
  - Prędkość średnia
  - Średnie zużycie paliwa
  - Temperatura oleju (sygnalizowana jak kolej ma powyżej 50 stopni C)
  - Temperatura zewnętrzna (mierzona za pomocą rezystora NTC)

  Bardziej zaawansowaną wersją MFA jest FIS, który różni się kolorowym wyświetlaczem, możliwością zintegrowania z radiem/nawigacją, informuje o przepalonych żarówkach itp.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Czwarta generacja ikony RS: nowe Audi RS 6 Avant Czwarta generacja ikony RS: nowe Audi RS 6 Avant
  25 lat linii RS, 25 lat wysokowydajnych Audi kombi. Prezentując nowe Audi RS 6, Audi Sport otwiera nowy rozdział w historii usportowionego Avanta. Jeszcze więcej mocy w połączeniu ze zwiększoną dzięki systemowi mild hybrid ...
  Niebezpieczny wschód słońca Niebezpieczny wschód słońca
  Nisko położone słońce w okresie jesiennym może oślepiać kierowców i powodować niebezpieczne sytuacje na drodze. Szczególnie niebezpieczne jest pierwsze 15-45 minut po wschodzie słońca. Ryzyko oślepienia wzrasta ...
 • Rage-Race 2007
  Sobota w terenie, 37
  Fiat Tipo kombi, przód
  Wyważarki, montażownice

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).