MFA - MULTIFUNKTIONSANZEIGE

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • MFA - MULTIFUNKTIONSANZEIGE

  Ocena: 0.0/5

  Komputer pokładowy stosowany w samochodach z grupy VAG. Bogate wersje wyposażenie posiadały taki komputer w standardzie i nie trzeba było za niego dodatkowo dopłacać kupując nowe auto. Komputer posiada siedem funkcji dostępnych dla kierowcy. Zmiany wyboru dokonujemy za pomocą przycisków na manetce od wycieraczek.

  Funkcje MFA:
  - Wyświetlanie aktualniej godziny i daty
  - Czas jazdy (od załączenia zapłonu do jego wyłączenia)
  - Przebyta droga
  - Prędkość średnia
  - Średnie zużycie paliwa
  - Temperatura oleju (sygnalizowana jak kolej ma powyżej 50 stopni C)
  - Temperatura zewnętrzna (mierzona za pomocą rezystora NTC)

  Bardziej zaawansowaną wersją MFA jest FIS, który różni się kolorowym wyświetlaczem, możliwością zintegrowania z radiem/nawigacją, informuje o przepalonych żarówkach itp.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Najlepszy samochód dostawczy 2016 roku Najlepszy samochód dostawczy 2016 roku
  Konkurs przeprowadzili dziennikarze z czasopism branżowych i portali transportowych – VANekstra.pl, Ciężarówki, Polski Traker i Samochody Specjalne oraz 4Trucks.pl. Zespół jurorów na podstawie jazd ...
  Jak wymienić samemu koło w samochodzie osobowym? Jak wymienić samemu koło w samochodzie osobowym?
  Sprawna wymiana koła w samochodzie wymaga pewnej praktyki, ale dobrym punktem wyjścia może być teoretyczne opanowanie tej operacji. Co jest niezbędne i w jakiej kolejności należy wykonywać poszczególne czynności? Wyjaśniamy ...
 • 20170623 213022
  Tabela bmw 7
  Moto Piknik Tychy 2007
  Renault Megane Cabrio

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).