Lakier samochodowy

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • Lakier samochodowy

  Ocena: 0.0/5

  Powłoka lakiernicza chroni nadwozie przed wpływem negatywnych czynników ze strony środowiska dodatkowo dzięki niej samochód wygląda dużo ładniej. Każdy lakier samochodowy składa się ze specjalnych substancji które posiadają określone właściwości. Rozróżniamy trzy główne grupy lakierów samochodowych: lakier akrylowy, lakier bazowy i lakier wodny.

  Lakier akrylowy jest dwukomponentowy który nakładamy jednowarstwowo, jest on utwardzany chemicznie, a spoiwo lakieru stanowią żywice polikrystaliczne.

  Lakier bazowy jest szybko schnącym lakierem rozpuszczalnikowym, jednoskładnikowym aplikowanym na grunty epoksydowe oraz akrylowe.  

  Lakier wodny jest bardzo ekologiczny ale wymaga specjalnych warunków w których wysycha, a jego zabezpieczeniem jest warstwa lakieru bezbarwnego.

  Lakiery samochodowe możemy jeszcze podzielić ze wzglądu na wygląd/połysk/powłokę. Wyróżniamy wtedy taki podział: lakiery niemetaliczne, lakiery matowe, lakiery metaliczne, lakiery perłowe, lakier kameleon, lakier neonowy czy np. lakier z efektem rdzy.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Osoby z niepełnosprawnością na drodze Osoby z niepełnosprawnością na drodze
  Osoby z niepełnosprawnością posiadają w ruchu drogowym szczególne prawa, z czego wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy. Chodzi nie tylko o specjalne miejsca parkingowe, lecz także o możliwość przekraczania ...
  Samochodem na narty - o czym trzeba pamiętać? Samochodem na narty - o czym trzeba pamiętać?
  Rozpoczął się okres ferii zimowych, a tym samym rodzinnych wyjazdów na narty. Jeżeli taka podróż ma odbyć się samochodem, warto zastanowić się nad sposobem przetransportowania nart, a także przygotować się do ...

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).