Lakier samochodowy

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • Lakier samochodowy

  Ocena: 0.0/5

  Powłoka lakiernicza chroni nadwozie przed wpływem negatywnych czynników ze strony środowiska dodatkowo dzięki niej samochód wygląda dużo ładniej. Każdy lakier samochodowy składa się ze specjalnych substancji które posiadają określone właściwości. Rozróżniamy trzy główne grupy lakierów samochodowych: lakier akrylowy, lakier bazowy i lakier wodny.

  Lakier akrylowy jest dwukomponentowy który nakładamy jednowarstwowo, jest on utwardzany chemicznie, a spoiwo lakieru stanowią żywice polikrystaliczne.

  Lakier bazowy jest szybko schnącym lakierem rozpuszczalnikowym, jednoskładnikowym aplikowanym na grunty epoksydowe oraz akrylowe.  

  Lakier wodny jest bardzo ekologiczny ale wymaga specjalnych warunków w których wysycha, a jego zabezpieczeniem jest warstwa lakieru bezbarwnego.

  Lakiery samochodowe możemy jeszcze podzielić ze wzglądu na wygląd/połysk/powłokę. Wyróżniamy wtedy taki podział: lakiery niemetaliczne, lakiery matowe, lakiery metaliczne, lakiery perłowe, lakier kameleon, lakier neonowy czy np. lakier z efektem rdzy.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Volkswagen i Porsche łączą siły Volkswagen i Porsche łączą siły
  Przyspieszony proces integracji umożliwi połączenie działalności związanej z produkcją samochodów już z dniem 1 sierpnia 2012 - Volkswagen Group w pełni przejmuje kontrolę nad działalnością Porsche uzyskując pozostałe ...
  (Nie)Bezpieczna muzyka w samochodzie i na rowerze - słuchać czy nie? (Nie)Bezpieczna muzyka w samochodzie i na rowerze - słuchać czy nie?
  Wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez słuchania radia czy własnej muzyki. Jak to wpływa na bezpieczeństwo jazdy? Wiele zależy od rodzaju muzyki czy ustawionego poziomu głośności. Słuchanie muzyki ...
 • VERVA Street Racing 2010
  BMW DIXI 3-15
  Kia Pro Ceed Reborn, modelka
  db Drag Racing na targach

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).