LAKIER SAMOCHODOWY

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • LAKIER SAMOCHODOWY

  Ocena: 0.0/5

  Powłoka lakiernicza chroni nadwozie przed wpływem negatywnych czynników ze strony środowiska dodatkowo dzięki niej samochód wygląda dużo ładniej. Każdy lakier samochodowy składa się ze specjalnych substancji które posiadają określone właściwości. Rozróżniamy trzy główne grupy lakierów samochodowych: lakier akrylowy, lakier bazowy i lakier wodny.

  Lakier akrylowy jest dwukomponentowy który nakładamy jednowarstwowo, jest on utwardzany chemicznie, a spoiwo lakieru stanowią żywice polikrystaliczne.

  Lakier bazowy jest szybko schnącym lakierem rozpuszczalnikowym, jednoskładnikowym aplikowanym na grunty epoksydowe oraz akrylowe.  

  Lakier wodny jest bardzo ekologiczny ale wymaga specjalnych warunków w których wysycha, a jego zabezpieczeniem jest warstwa lakieru bezbarwnego.

  Lakiery samochodowe możemy jeszcze podzielić ze wzglądu na wygląd/połysk/powłokę. Wyróżniamy wtedy taki podział: lakiery niemetaliczne, lakiery matowe, lakiery metaliczne, lakiery perłowe, lakier kameleon, lakier neonowy czy np. lakier z efektem rdzy.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Innowacyjna instalacja uzdatniania wody na terenie fabryki Audi Innowacyjna instalacja uzdatniania wody na terenie fabryki Audi
  Audi osiągnęło kolejny etap na drodze do produkcji samochodów wolnej od wytwarzania nieczystości. W fabryce w Ingolstadt ruszyło właśnie nowe centrum zaopatrzenia zakładu w wodę przemysłową. Wykorzystując istniejącą ...
  Sześć na dziesięć dużych firm chce zrezygnować z diesla Sześć na dziesięć dużych firm chce zrezygnować z diesla
  Rynek flotowy systematycznie odwraca się od technologii Diesla. Zgodnie z wynikami ankiety przeprowadzonej przez RAC Business, 62 proc. firm rozważa wycofanie ze swojego parku samochodów zasilanych olejem napędowym. ...
 • Volkswagen Polo R WRC, rajd, asfalt
  Lincoln Continental Mark III, przód
  Nissan Skyline
  Dziewczyny

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).