Zderzenie tylne

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • Zderzenie tylne

  Ocena: 0.0/5

  Zderzenie co najmniej dwóch pojazdów podczas którego jeden z samochodów uderza przodem w tył innego auta. Do takich sytuacji dochodzi najczęściej przed przejściami dla pieszych, skrzyżowaniami kiedy samochód jadący z przodu niespodziewanie hamuje lub jak kierowca pojazdu jadącego z tyłu zagapi się. Elementy w samochodzie które chronią pasażerów auta uderzonego w tył to przede wszystkim zagłówki o których bardzo często zapominamy i nie są odpowiednio ustawione a jest to bardzo ważne do prawidłowej ochrony naszego odcinka szyjnego i samej głowy. 

  Jak można zminimalizować skutki takiego uderzenia? Jeżeli widzimy że samochód za nami za chwilę w nas uderzy a przed nami jest wolna przestrzeń powinniśmy puścić hamulec to na pewno zmniejszy siłę uderzenia.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Sportowe i umożliwiające zmiany: wnętrze - Audi RS 6 Avant Sportowe i umożliwiające zmiany: wnętrze - Audi RS 6 Avant
  Pionierska stylistyka wnętrza nowego Audi RS 6 Avant zorientowane jest na kierowcę, a antracytowe, aluminiowe panele ozdobne akcentują jego sportowy charakter. Dzięki swej poziomej orientacji i kilkupoziomowej, trójwymiarowej ...
  Toyota Corolla TE27 (1972–1974) Toyota Corolla TE27 (1972–1974)
  To właśnie od niej zaczyna się wielka przygoda Corolli ze sportem. Pod maską lekkiego, ważącego zaledwie 855 kg nadwozia coupe ówczesnej Corolli TE27 zamontowano 115-konny silnik DOHC z Celiki. Ta wersja trafiła do ...
 • Master Truck
  Hyundai Santa Fe (2018)
  8
  Mercedes-Benz AMG GTC

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).