ZDERZENIE TYLNE

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • ZDERZENIE TYLNE

  Ocena: 0.0/5

  Zderzenie co najmniej dwóch pojazdów podczas którego jeden z samochodów uderza przodem w tył innego auta. Do takich sytuacji dochodzi najczęściej przed przejściami dla pieszych, skrzyżowaniami kiedy samochód jadący z przodu niespodziewanie hamuje lub jak kierowca pojazdu jadącego z tyłu zagapi się. Elementy w samochodzie które chronią pasażerów auta uderzonego w tył to przede wszystkim zagłówki o których bardzo często zapominamy i nie są odpowiednio ustawione a jest to bardzo ważne do prawidłowej ochrony naszego odcinka szyjnego i samej głowy. 

  Jak można zminimalizować skutki takiego uderzenia? Jeżeli widzimy że samochód za nami za chwilę w nas uderzy a przed nami jest wolna przestrzeń powinniśmy puścić hamulec to na pewno zmniejszy siłę uderzenia.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak samochody autonomiczne zmienią nasze miasta? Jak samochody autonomiczne zmienią nasze miasta?
  Samochody autonomiczne mogą całkowicie zmienić sposób przemieszczania się po miastach. Nie jest to odległa perspektywa – badanie przeprowadzone na zlecenie Renault Polska przez Kantar TNS wykazało, że większość ...
  BMW Concept serii 6 Coupé 2010 BMW Concept serii 6 Coupé 2010
  BMW Concept serii 6 Coupé to sportowy samochód dla koneserów piękna, którzy cenią luksus i przełomowe technologie. Koncept symbolizuje pasję zespołu projektantów BMW, znajdującą odzwierciedlenie ...
 • Hummer H2 - Car audio
  Mercedes-Benz CLA, tył
  Targi AutoSalon i AutoSerwis
  BMW i3, jazda testowa

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).