Zderzenie tylne

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • Zderzenie tylne


  Zderzenie co najmniej dwóch pojazdów podczas którego jeden z samochodów uderza przodem w tył innego auta. Do takich sytuacji dochodzi najczęściej przed przejściami dla pieszych, skrzyżowaniami kiedy samochód jadący z przodu niespodziewanie hamuje lub jak kierowca pojazdu jadącego z tyłu zagapi się. Elementy w samochodzie które chronią pasażerów auta uderzonego w tył to przede wszystkim zagłówki o których bardzo często zapominamy i nie są odpowiednio ustawione a jest to bardzo ważne do prawidłowej ochrony naszego odcinka szyjnego i samej głowy. 

  Jak można zminimalizować skutki takiego uderzenia? Jeżeli widzimy że samochód za nami za chwilę w nas uderzy a przed nami jest wolna przestrzeń powinniśmy puścić hamulec to na pewno zmniejszy siłę uderzenia.


  Ocena: 0.0/5
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Demontaż zderzaka Porsche Cayenne, Poradnik Demontaż zderzaka Porsche Cayenne, Poradnik
  Podzielę się wiedzą jak zdemontować zderzak w Porsche Cayenne 2 generacji po lifcie. Narzędzia jakie musimy przygotować to: Kluczy nasadowe 10 Torx 20 lub 25, 30 Klucz do spinek lub płaski śrubokręt Odrazu mówię że ...
  Czy chrapanie podczas snu ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze? Czy chrapanie podczas snu ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze?
  Badania wykazują, ze chrapanie podczas snu w nocy może być przyczyną senności w ciągu dnia(1). A senność to także opóźnione reakcje i mikrosen, czyli chwilowa utrata świadomości – zjawiska bardzo niebezpieczne ...

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.