ZDERZENIE TYLNE

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • ZDERZENIE TYLNE

  Ocena: 0.0/5

  Zderzenie co najmniej dwóch pojazdów podczas którego jeden z samochodów uderza przodem w tył innego auta. Do takich sytuacji dochodzi najczęściej przed przejściami dla pieszych, skrzyżowaniami kiedy samochód jadący z przodu niespodziewanie hamuje lub jak kierowca pojazdu jadącego z tyłu zagapi się. Elementy w samochodzie które chronią pasażerów auta uderzonego w tył to przede wszystkim zagłówki o których bardzo często zapominamy i nie są odpowiednio ustawione a jest to bardzo ważne do prawidłowej ochrony naszego odcinka szyjnego i samej głowy. 

  Jak można zminimalizować skutki takiego uderzenia? Jeżeli widzimy że samochód za nami za chwilę w nas uderzy a przed nami jest wolna przestrzeń powinniśmy puścić hamulec to na pewno zmniejszy siłę uderzenia.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  [2018] Lexus UX [2018] Lexus UX
  Auto zbudowane jest na nowej platformie oznaczonej GA-C, zapewniającej niskie położenie środka ciężkości pojazdu, a tym samym stabilną jazdę i sportowe możliwości. UX ma 4495 mm długości, 1840 szerokości i 1520 wysokości. ...
  LED-owa rewolucja LED-owa rewolucja
  Jeszcze niedawno za szczyt nowoczesności uchodziły reflektory biksenonowe, jednak ich kariera już dobiega końca – dziś nowe modele aut coraz częściej wyposażane są w reflektory LED. Mało kto wie, że pierwszym samochodem ...
 • Audi A8 L
  Renault Truck, off-road
  Skoda Yeti, samochód po teście zderzeniowym EuroNCAP
  SKODA Fabia Combi GreenLine 1.2 TDI, Eco Flota Grupy Żywiec

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).