KLOCKI HAMULCOWE

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • KLOCKI HAMULCOWE

  KLOCKI HAMULCOWE

  Ocena: 5.0/5 (2 głosy)

  Klocki hamulcowe są bardzo ważnym elementem składowym układu hamulcowego. Współpracują one z tarczami hamulcowymi i pozwalają zatrzymać pojazd lub zmniejszyć jego prędkość. Podczas hamowania klocki wywierają nacisk na tarczę hamulcową co powoduje tarcie w zależności od przyłożonej siły do hamulca nożnego. Klocki hamulcowe składają się z kilku warstw ale patrząc na nie widzimy tak naprawdę dwie warstwy. Warstwę płytki nośnej i warstwę materiału ciernego który zużywa się podczas hamowania. Większość współcześnie produkowanych klocków posiada system ostrzegania o ich zużyciu kiedy kwalifikują się do wymiany (są to metalowe płytki które hałasują podczas hamowania lub czujniki zużycia które powodują zaświecenie kontrolki na desce rozdzielczej).

  Warto montować kocki sprawdzonych firm ponieważ słabej jakości klocki hamulcowe potrafią np. hałasować, słabo hamować (ślizgać się), wydawać piski podczas jazdy. Trzeba również pamiętać że po wymianie klocków należy przez jakiś czas hamować w miarę lekko aby klocek ułożył się dobrze do tarczy. Odczujemy również to że przez pierwsze przejechane km auto słabiej hamuje. Dopiero po kilku próbach hamowania będzie on działał poprawnie wykorzystując całą swoją płaszczyznę co pozwoli na sprawne zatrzymanie pojazdu. Pamiętajmy aby w tym czasie nie przegrzać klocków!

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Kolejny body kit dla Lexusa LC Kolejny body kit dla Lexusa LC
  Lexus LC zaskarbił sobie sympatię tunerów. Nic dziwnego, w końcu nie dość, że seryjnie wygląda świetnie, to jest klasycznym coupé z napędem na tył i V-ósemką albo mocną jednostką hybrydową pod maską. ...
  Po co kierowcy w zimie okulary przeciwsłoneczne? Po co kierowcy w zimie okulary przeciwsłoneczne?
  Zimą słońce to nieczęsty widok, ale kiedy się już pojawi, może stanowić zagrożenie w ruchu drogowym. Niski kąt padania promieni słonecznych sprzyja oślepieniu kierowcy. Nie pomaga również śnieg, od którego odbija ...
 • Daihatsu Terios
  Car Audio
  Spotkanie 4x4 Buków
  POLO 2

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).