KLOCKI HAMULCOWE

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • KLOCKI HAMULCOWE

  KLOCKI HAMULCOWE

  Ocena: 5.0/5 (2 głosy)

  Klocki hamulcowe są bardzo ważnym elementem składowym układu hamulcowego. Współpracują one z tarczami hamulcowymi i pozwalają zatrzymać pojazd lub zmniejszyć jego prędkość. Podczas hamowania klocki wywierają nacisk na tarczę hamulcową co powoduje tarcie w zależności od przyłożonej siły do hamulca nożnego. Klocki hamulcowe składają się z kilku warstw ale patrząc na nie widzimy tak naprawdę dwie warstwy. Warstwę płytki nośnej i warstwę materiału ciernego który zużywa się podczas hamowania. Większość współcześnie produkowanych klocków posiada system ostrzegania o ich zużyciu kiedy kwalifikują się do wymiany (są to metalowe płytki które hałasują podczas hamowania lub czujniki zużycia które powodują zaświecenie kontrolki na desce rozdzielczej).

  Warto montować kocki sprawdzonych firm ponieważ słabej jakości klocki hamulcowe potrafią np. hałasować, słabo hamować (ślizgać się), wydawać piski podczas jazdy. Trzeba również pamiętać że po wymianie klocków należy przez jakiś czas hamować w miarę lekko aby klocek ułożył się dobrze do tarczy. Odczujemy również to że przez pierwsze przejechane km auto słabiej hamuje. Dopiero po kilku próbach hamowania będzie on działał poprawnie wykorzystując całą swoją płaszczyznę co pozwoli na sprawne zatrzymanie pojazdu. Pamiętajmy aby w tym czasie nie przegrzać klocków!

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Superb w nowym stylu Superb w nowym stylu
  Nowy Superb wprowadza ŠKODĘ na kolejny poziom w wielkim stylu. Nieziemski design rozpoczyna nową erę ŠKODY, czyniąc każdą podróż wyjątkowym wydarzeniem, a klasa premium właśnie stała się dostępna. Nowa ...
  Dobry akumulator prosto z półki Dobry akumulator prosto z półki
  Nie zawsze to co stoi na sklepowej półce jest tym czym naprawdę powinno być. Akumulator jest na tyle specyficznym produktem, iż wraz z upływem czasu może utracić część swoich właściwości. Niestety, dość często zdarza ...
 • Tabela bmw 7
  Ford Focus II, Bestia
  Moto Piknik Tychy 2007
  Civic hamulce

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).