PZEV - Partial Zero Emissions Vehicle

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • PZEV - Partial Zero Emissions Vehicle

  Ocena: 0.0/5

  Jest to system pozwalający na ograniczenie zanieczyszczeń powietrza poprzez stosowanie katalizatorów, specjalniej konstrukcji wtryskiwaczy i odpowiednich ustawień rozrządu. Wszystkie parametry odpowiednio zoptymalizowane i zaprogramowane pozwalają na osiagnięcie bardzo wysokiego wyniku czystości spalin. Dodatkowo zostały zamontowane specjalne filtry węglowe powietrza oraz ograniczono parowanie benzyny w baku. 

  PZEV zaliczany jest do najczystszych samochodów napędzanych benzyną na rynku i został opracowany w celu spełnienia standardów jakości powietrza w Kalifornii, najbardziej rygorystycznej w Ameryce Północnej. PZEV musi spełniać standard dla rury wydechowej Super Ultra Low Emissions Vehicle (SULEV) i mieć zerową emisję oparów.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Prestiżowa nagroda dla lotniskowej strefy Lexusa Prestiżowa nagroda dla lotniskowej strefy Lexusa
  W ubiegłym roku na brukselskim lotnisku powstało wyjątkowe miejsce - The Loft by Brussels Airlines and Lexus. Ta spokojna przystań dla strudzonych podróżnych otrzymała właśnie tytuł najlepszej lotniskowej strefy lounge ...
  Jak bezpiecznie parkować? Niebezpieczeństwa parkowania! Jak bezpiecznie parkować? Niebezpieczeństwa parkowania!
  Parkowanie to jedna z podstawowych umiejętności, jakie kierowca powinien nabyć w czasie kursu nauki jazdy. Jednak nawet gdy ktoś wykona ten manewr prawidłowo podczas egzaminu, nie ma pewności, że będzie w stanie równie ...
 • Nissan Patrol GR Y60, Off Road, 3
  Audi Sport Team Abt Sportsline
  41
  Summer Cars Party 2009

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).