SI-DRIVE - Subaru Intelligent Drive

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • SI-DRIVE - Subaru Intelligent Drive

  Ocena: 0.0/5

  Zaawansowany system zarządzania silnikiem z wybieranymi przez kierowcę trybami dostosowanymi do różnych warunków i różnych nastrojów. SI-DRIVE to idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną zarówno sportowej reakcji, jak i ekonomicznego zużycia paliwa, dzięki czemu osiągi pojazdu na zupełnie nowym poziomie. Subaru WRX (wyposażony w CVT) i Subaru WRX STI wyposażone są w SI-DRIVE w trzech różnych trybach: Intelligent (I), Sport (S) i Sport Sharp (S#). Wszystkie modele Subaru Forester od 2019 r. Są wyposażone w jedną z dwóch różnych wersji SI-DRIVE, każdy z dwoma różnymi trybami. Forester Sport korzysta z trybów Intelligent (I) i Sport Sharp (#); wszystkie inne poziomy wykończenia wykorzystują tryby inteligentny (I) i Sport (S).

  Tryb inteligentny (I)
  W trybie Intelligent SI-DRIVE kieruje przepustnicę, aby otworzyć się bardziej stopniowo, aby zmaksymalizować zużycie paliwa, zmniejszyć emisję spalin i zapewnić większą płynność. Mapowanie silnika optymalizuje również charakterystykę przepustnicy i momentu obrotowego, aby zachować najbardziej wydajne ustawienia, zwiększając oszczędność paliwa nawet o 10%. W pojazdach wyposażonych w Lineartronic Continuously Variable Transmission (CVT) ten tryb automatycznie uruchamia najbardziej ekonomiczny stosunek zużycia paliwa. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest to idealny wybór do miejskich ustawień i jazdy w trybie "stop-and-go". Tryb Intelligent Mode doskonale nadaje się również do trudnych warunków jazdy, takich jak zimowe drogi lub pokryte luźnym żwirem.

  Tryb Sport (S)
  Tryb Sport jest najlepszym ustawieniem do jazdy w terenie, ponieważ utrzymuje silnik i skrzynię biegów w najbardziej wydajnych ustawieniach w normalnych warunkach, ale jest w stanie zapewnić wyraźną reakcję silnika w razie potrzeby. W tym trybie przepustnica otwiera się szybciej w porównaniu do trybu inteligentnego, co daje bardziej bezpośrednią reakcję na dane wejściowe sterownika. System umożliwia również płynną zmianę biegów, a nawet przyspieszenie przy dowolnej prędkości, mocne przejeżdżanie i ogólnie pewną jazdę. Jako taki jest idealny do autostrad, podmiejskich ulic i górskich dróg.

  Tryb Sport Sharp (S#)
  Tryb Sport Sharp wydobywa maksymalny potencjał z silnika SUBARU BOXER i skrzyni biegów - i zapewnia najbardziej bezpośrednią reakcję na dane wejściowe kierowców. W tym trybie odpowiedź przepustnicy jest jeszcze bardziej bezpośrednia, precyzyjna regulacja obrotów jest utrzymywana w całym zakresie obrotów, a niższe biegi są dłuższe w modelach wyposażonych w CVT. Przekładnie łopatkowe w modelach CVT umożliwiają także kierowcy jeszcze większą kontrolę nad osiągami z ośmioma wcześniej określonymi przełożeniami, które działają jak ośmiobiegowa skrzynia biegów. Tryb Sport Sharp jest idealny do pokonywania krętych dróg i do bezpiecznego łączenia i wyprzedzania autostrad.

   

  źródło: Subaru

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Folia do oklejania samochodu. Czy naprawdę jest skuteczna? Folia do oklejania samochodu. Czy naprawdę jest skuteczna?
  Każdy właściciel samochodu chcę przedłużyć okres cieszenia się nowym i pięknym autem tak długo, jak to możliwe, dlatego stara się chronić go przed uszkodzeniami. W tym celu robi przeglądy techniczne, stosuje drogie oleje ...
  Nowe wyścigowe Mitsubishi MiEV Evolution II na PPIHC Nowe wyścigowe Mitsubishi MiEV Evolution II na PPIHC
  Podczas 91. edycji słynnego wyścigu Pikes Peak International Hill Climb (PPIHC) nowe wyścigowe Mitsubishi MiEV Evolution II zajęły drugie i trzecie miejsce w kategorii pojazdów z napędem elektrycznym. Pojazdy poprowadzili ...

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).