SI-DRIVE - Subaru Intelligent Drive

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • SI-DRIVE - Subaru Intelligent Drive

  Ocena: 0.0/5

  Zaawansowany system zarządzania silnikiem z wybieranymi przez kierowcę trybami dostosowanymi do różnych warunków i różnych nastrojów. SI-DRIVE to idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną zarówno sportowej reakcji, jak i ekonomicznego zużycia paliwa, dzięki czemu osiągi pojazdu na zupełnie nowym poziomie. Subaru WRX (wyposażony w CVT) i Subaru WRX STI wyposażone są w SI-DRIVE w trzech różnych trybach: Intelligent (I), Sport (S) i Sport Sharp (S#). Wszystkie modele Subaru Forester od 2019 r. Są wyposażone w jedną z dwóch różnych wersji SI-DRIVE, każdy z dwoma różnymi trybami. Forester Sport korzysta z trybów Intelligent (I) i Sport Sharp (#); wszystkie inne poziomy wykończenia wykorzystują tryby inteligentny (I) i Sport (S).

  Tryb inteligentny (I)
  W trybie Intelligent SI-DRIVE kieruje przepustnicę, aby otworzyć się bardziej stopniowo, aby zmaksymalizować zużycie paliwa, zmniejszyć emisję spalin i zapewnić większą płynność. Mapowanie silnika optymalizuje również charakterystykę przepustnicy i momentu obrotowego, aby zachować najbardziej wydajne ustawienia, zwiększając oszczędność paliwa nawet o 10%. W pojazdach wyposażonych w Lineartronic Continuously Variable Transmission (CVT) ten tryb automatycznie uruchamia najbardziej ekonomiczny stosunek zużycia paliwa. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest to idealny wybór do miejskich ustawień i jazdy w trybie "stop-and-go". Tryb Intelligent Mode doskonale nadaje się również do trudnych warunków jazdy, takich jak zimowe drogi lub pokryte luźnym żwirem.

  Tryb Sport (S)
  Tryb Sport jest najlepszym ustawieniem do jazdy w terenie, ponieważ utrzymuje silnik i skrzynię biegów w najbardziej wydajnych ustawieniach w normalnych warunkach, ale jest w stanie zapewnić wyraźną reakcję silnika w razie potrzeby. W tym trybie przepustnica otwiera się szybciej w porównaniu do trybu inteligentnego, co daje bardziej bezpośrednią reakcję na dane wejściowe sterownika. System umożliwia również płynną zmianę biegów, a nawet przyspieszenie przy dowolnej prędkości, mocne przejeżdżanie i ogólnie pewną jazdę. Jako taki jest idealny do autostrad, podmiejskich ulic i górskich dróg.

  Tryb Sport Sharp (S#)
  Tryb Sport Sharp wydobywa maksymalny potencjał z silnika SUBARU BOXER i skrzyni biegów - i zapewnia najbardziej bezpośrednią reakcję na dane wejściowe kierowców. W tym trybie odpowiedź przepustnicy jest jeszcze bardziej bezpośrednia, precyzyjna regulacja obrotów jest utrzymywana w całym zakresie obrotów, a niższe biegi są dłuższe w modelach wyposażonych w CVT. Przekładnie łopatkowe w modelach CVT umożliwiają także kierowcy jeszcze większą kontrolę nad osiągami z ośmioma wcześniej określonymi przełożeniami, które działają jak ośmiobiegowa skrzynia biegów. Tryb Sport Sharp jest idealny do pokonywania krętych dróg i do bezpiecznego łączenia i wyprzedzania autostrad.

   

  źródło: Subaru

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Niewyspany kierowca i problemy z zasypianiem Niewyspany kierowca i problemy z zasypianiem
  Czy miewasz trudności z zasypianiem? Badania wykazały, że tego rodzaju objawy mogą znacząco wpływać na twoje bezpieczeństwo. Osoby, które na co dzień doświadczają problemów z zaśnięciem są dwa razy bardziej ...
  A2, że bezpiecznie! - program poprawy bezpieczeństwa A2, że bezpiecznie! - program poprawy bezpieczeństwa
  SZKOŁA AUTO SKODA wspiera społeczno-edukacyjny program poprawy bezpieczeństwa na autostradach "A2, że bezpiecznie! ". Program stanowi inicjatywę Autostrady Wielkopolskiej, a jego celem jest propagowanie wiedzy na temat zasad ...
 • X Jubileuszowy Zlot Porsche Club Polska
  BMW 3.0 CSi, logo
  Men's Day 2009
  Batmobil, tył

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).