CZUJNIK ZDERZENIOWY

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • CZUJNIK ZDERZENIOWY

  Ocena: 0.0/5

  Elektronicznie nadzorowany czujnik umieszczony najczęściej tuż za pasem przednim (ale obecnie także w słupkach środkowych auta na potrzeby bocznych poduszek powietrznych), wykrywający gwałtowne opóźnienia ruchu pojazdu związane z kolizją. Wykrycie przez czujnik opóźnienia o wartości przekraczającej progową, zadaną przez konstruktorów, powoduje odpalenie poduszek powietrznych i napinaczy pasów bezpieczeństwa. W większości stosowanych dziś rozwiązań aktywacja czujnika zderzeniowego związana z odpaleniem airbagów oznacza też np. odcięcie dopływu paliwa do silnika.
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Przebieg, rocznik, stan czy marka? Co jest ważne przy zakupie? Przebieg, rocznik, stan czy marka? Co jest ważne przy zakupie?
  Szukam auta minimum 2010r. z przebiegiem 100tys. Max., do którego nie będę nic musiał dokładać. Chcę aby miał bogate wyposażenie i spalanie na poziomie 7-8l. Oczywiście bezwypadkowy i od pierwszego właściciela – ...
  BMW Concept CS 2007 BMW Concept CS 2007
  BMW Concept CS to wizja czterodrzwiowego samochodu, który łączy w sobie prestiż luksusowego Gran Turismo z fascynującym urokiem sportowego samochodu o wysokich osiągach. Ekspresyjny design, wyselekcjonowane materiały ...
 • Alfa Romeo Stelvio
  Tańczące dziewczyny
  Scarab Team - Piotr Florczak (Flor)
  Dziewczyny, Wojna Północ-Południe, 7

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).