ECE - ECONOMIC COMMISSION FOR EUROPE

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • ECE - ECONOMIC COMMISSION FOR EUROPE

  Ocena: 0.0/5

  Europejska Komisja Ekonomiczna, organizacja ponadnarodowa ustalająca normy obowiązujące na terenie Unii Europejskiej. Dotyczą one m.in. standaryzacji różnych parametrów dotyczących pojazdów (dane homologacyjne, testowe itp.). Według norm ECE są często mierzone moce silnika czy zużycie paliwa. Do połowy lat 90. spalanie podawane było przy stałej prędkości 90 i 120 km/h oraz w mieście, obecnie obowiązuje norma EU: miasto, poza miastem i średnio - 63 proc. jazdy pozamiejskiej i 37 proc. miejskiej). Zgodnie z ECE l kW jest równy 1,35962 KM oraz odpowiada 1,34102 H P (konia mechanicznego według standardów stosowanych w USA - SAE). Moc silnika według tej normy jest mierzona tak samo jak według normy DIN, drobne różnice w wartościach wynikają z przyjęcia innej temperatury i ciśnienia odniesienia (25 st. C i 990 hPa zamiast 20 st. C i 1013 hPa).
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Które samochody elektryczne i hybrydowe można sprzedać korzystnie? Które samochody elektryczne i hybrydowe można sprzedać korzystnie?
  Samochody hybrydowe i elektryczne segmentów A i B to dla wielu kierowców idealne rozwiązanie do miasta. Oferta zelektryfikowanych aut miejskich staje się coraz bogatsza, a ich ceny bardziej akceptowalne. Rozważając ...
  Powrót z wakacji bez pośpiechu Powrót z wakacji bez pośpiechu
  Nadszedł czas powrotu z urlopów. Jak zadbać o to, żeby bezpiecznie dotrzeć do domu? Przede wszystkim ważny jest brak pośpiechu i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Najwięcej osób ...

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).