HYBRYDOWY NAPĘD

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • HYBRYDOWY NAPĘD

  Ocena: 0.0/5

  Rozwiązanie napędu samochodu, w którym współdziałają ze sobą dwa rodzaje napędów (np. silnik i duże koło zamachowe). W obecnym rozumieniu jednak hybrydowy samochód to auto z dwoma silnikami: spalinowym i elektrycznym. Mogą one pracować oddzielnie -wówczas np. napęd z silnika spalinowego pozwala zarazem ładować akumulatory silnika elektrycznego, który pełni wówczas rolę generatora (prądnicy). Gdy niepotrzebna jest duża siła napędowa lub szczegółowe przepisy wymagają całkowitego zaprzestania wydzielania spalin, samochód taki może jechać tylko na silniku elektrycznym. Możliwe jest jednak również wykorzystywanie napędu równocześnie z obu silników, np. gdy potrzebne jest maksymalne przyspieszenie. Samochód hybrydowy ma z reguły także inne możliwości, jak na przykład odzyskiwanie energii wydatkowanej na hamowanie do ładowania akumulatorów. System "spalinowo-elektryczny" powstał jako odpowiedź na wymogi kalifornijskie (LEV), ale jest konstrukcją mało dopracowaną użytkowo. Jak widać na schemacie powyżej, ogromną ilość miejsca zajmują akumulatory, przez co auto jest niepraktyczne.
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Czy obwodnice miast powinny być płatne? Czy obwodnice miast powinny być płatne?
  Czy płacenie za obwodnicę stawia pod znakiem zapytania sens jej istnienia? Przecież obwodnica ma za zadanie odciążenia centrum miasta. W przypadku jak będzie płatna to czy kierowcy nie wybiorą jednak przejazdu przez centrum.
  Ford Fiesta 1,0 EcoBoost o mocy 100 KM Ford Fiesta 1,0 EcoBoost o mocy 100 KM
  Pod maską opisywanej wersji Fiesty znajduje się trzycylindrowa jednostka benzynowa o pojemności jednego litra, która generuje równe 100 KM. Napęd przekazywany jest za pomocą manualnej skrzyni biegów o ...
 • Volvo V70, 2013, tył
  Dziewczyny i publiczność - WojnaPP
  Men's Day 2010
  Grave Digger - Monster Truck, 13

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).