KOLUMNA MCPHERSONA

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • KOLUMNA MCPHERSONA

  Ocena: 0.0/5

  Odmiana kolumny resorującej. W dolnej części kolumny resorującej zamontowana jest zwrotnica umożliwiająca skręcanie koła za pośrednictwem drążka kierowniczego, a sama kolumna resorująca obraca się wraz ze zwrotnicą. W skład kolumny McPhersona wchodzi tylko jeden wahacz poprzeczny. Konstrukcja ta rozwiązuje problemy związane z napędzaniem przednich kół, które przecież także skręcają. Dzięki połączeniu kolumny resorującej ze zwrotnicą koła możliwe jest doprowadzenie napędu w taki sposób, by przegub napędowy nie kolidował z elementami zawieszenia.
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Niebezpieczne mrozy, śnieg i oblodzone drogi Niebezpieczne mrozy, śnieg i oblodzone drogi
  Nowy Rok przywitał kierowców bardzo niskimi temperaturami i mrożącym wiatrem, a teraz sypnęło śniegiem. W takich warunkach jazda samochodem bywa bardzo niebezpieczna.
  Diesel i rozruch silnika w zimie Diesel i rozruch silnika w zimie
  Problemy z uruchomieniem silnika w zimie, najczęściej mają posiadacze samochodów z silnikiem Diesla. Dlaczego? Ponieważ zazwyczaj zaniedbują swój samochód już w okresie jesiennym. Ale od początku...
 • Ferrari 458 Spider, żółty kolor
  Rage-Race 2009
  Wyścig żużlowy, J.Hampel
  Nissan 350Z Police

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).