KSENONY - KSENONOWE OŚWIETLENIE

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • KSENONY - KSENONOWE OŚWIETLENIE

  Ocena: 0.0/5

  Źródłem światła jest tu żarówka wypełniona szlachetnym gazem - ksenonem. W przeciwieństwie do konwencjonalnych żarówek światło wytwarzane jest przez łuk elektryczny powstający między dwiema elektrodami. Żarówka ksenonowa ma dwu-, a często nawet trzykrotnie wyższą wydajność od halogenowej, a zużywa o połowę mniej energii elektrycznej. Wśród jej przewag nad oświetleniem konwencjonalnym wymienić trzeba ogromną trwałość (całe życie techniczne samochodu - nie ma wypalającego się żarnika) oraz dzięki obecności elektroniki sterującej całkowitą niewrażliwość na wahania wartości napięcia. Wadami natomiast są konieczność stosowania zapłonnika wytwarzającego potrzebne do zapalenia żarówki napięcie o wartości do 20 tyś. V oraz długi czas włączania - osiągnięcie pełnej wydajności lampy ksenonowej może trwać do 5 sekund.
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Toyota Yaris GRMN Toyota Yaris GRMN
  Był marzec 2017 roku. Toyota Yaris WRC zdążyła już pokazać, na co ją stać, wygrywając Rajd Szwecji i docierając do mety jako druga w Rajdzie Monte Carlo. Wtedy na Salon Samochodowy w Genewie wjechał Yaris GRMN. Rasowy hot ...
  Opady śniegu, a czasem słońce - jak sobie radzić w takich warunkach? Opady śniegu, a czasem słońce - jak sobie radzić w takich warunkach?
  Dostosowanie stylu jazdy do warunków pogodowych to jedna z podstawowych zasad, którymi powinni kierować się kierowcy. Sprawdzanie prognozy przed planowaną podróżą pozwoli nam lepiej przygotować się do ...
 • Rage-Race 2009
  Pięcioramienne felgi aluminiowe, Audi R8 V10 RWS
  Co tam się znowu stało?
  Tylne światła, Toyota Sports 800

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).