LAMBDA

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • LAMBDA

  Ocena: 0.0/5

  Inaczej liczba określająca skład mieszanki dla silnika benzynowego. Liczba lambda równa 1 oznacza, że mieszanka paliwowo-powietrzna składa się z 14,7 części powietrza na jedną część paliwa. Zasilany mieszanką o takim składzie silnik benzynowy pracuje optymalnie, a co najważniejsze jego spaliny mogą być prawidłowo i z wielką skutecznością oczyszczane przez katalizator z trujących substancji. Nad zachowaniem liczby lambda równy l czuwa sonda lambda, czujnik tlenowy umieszczony w układzie wydechowym samochodu.
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  [2018] Audi A6 C8 [2018] Audi A6 C8
  Jedno z najbardziej uwielbianych aut Polaków w nowej odsłonie. Jak to w Audi mamy rozwój stylistyki, a nie zmianę. Mi się podoba.
  Przyczyny wpadnięcia w poślizg podsterowny i nadsterowny Przyczyny wpadnięcia w poślizg podsterowny i nadsterowny
  W okresie jesienno–zimowym zdecydowanie zwiększa się ryzyko wpadnięcia w poślizg. Leżące liście, kałuże, śnieg i lód – to czynniki sprawiające, że ślizgamy się po nawierzchni. Należy jednak pamiętać o tym, ...
 • BMW i3 Concept Coupe, wnętrze, deska rozdzielcza
  Nissan GT-R Nismo, 2014
  Honda CRX podczas jazdy w nocy
  Dziewczyny z mobilnej wulkanizacji

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).