VDC - YEHICLE DYNAMICS CONTROL

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • VDC - YEHICLE DYNAMICS CONTROL

  Ocena: 5.0/5 (1 głos)

  Kontrola dynamiki pojazdu, nazwa systemu ESP stosowanego przez marki Alfie Romeo, Subaru. Zadaniem tego systemu jest poprawa trakcji w sytuacjach wyjątkowych takich jak np. utrata przyczepności jednego z kół które może prowadzić do nadsterowności jak i podsterowności. 

  Układ VDC sprawdza za pomocą wielu czujników czy samochód jedzie własnym torem i wszystkie odchyły są natychmiast analizowana i uruchamiana jest procedura stabilizacji toru jazdy. Czujniki z jakich korzysta ten system to m.in. czujnik kąta skrętu kierownicy, czujniki obrotu kół, przyspieszenia itp.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Pierwsze elektronicznie sterowane zawieszenie Pierwsze elektronicznie sterowane zawieszenie
  TEMS – pierwsze elektronicznie sterowane zawieszenie – Toyota Soarer – luty 1983. Obecnie trudno wyobrazić sobie samochód o wysokich osiągach bez elektronicznego systemu sterowania parametrami zawieszenia. ...
  Renault Berlinette Alpine A110 i trochę historii w sporcie Renault Berlinette Alpine A110 i trochę historii w sporcie
  Berlinette A110 zaprezentował Jean Rédélé na salonie samochodowym w Paryżu w 1962 roku. Samochód wzorowany na modelu Alpine A108 zyskał na stylu i stał się bardziej rasowy za sprawą bardziej płaskiej ...
 • Elektryczny rower sportowy Audi e-bike Wörthersee, kierownik
  Nissan 370Z, wnętrze
  VW Golf II diesel
  Summer Cars Party 2009

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).