VDC - YEHICLE DYNAMICS CONTROL

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • VDC - YEHICLE DYNAMICS CONTROL

  Ocena: 5.0/5 (1 głos)

  Kontrola dynamiki pojazdu, nazwa systemu ESP stosowanego przez marki Alfie Romeo, Subaru. Zadaniem tego systemu jest poprawa trakcji w sytuacjach wyjątkowych takich jak np. utrata przyczepności jednego z kół które może prowadzić do nadsterowności jak i podsterowności. 

  Układ VDC sprawdza za pomocą wielu czujników czy samochód jedzie własnym torem i wszystkie odchyły są natychmiast analizowana i uruchamiana jest procedura stabilizacji toru jazdy. Czujniki z jakich korzysta ten system to m.in. czujnik kąta skrętu kierownicy, czujniki obrotu kół, przyspieszenia itp.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Lexus LC Matte Prototype Lexus LC Matte Prototype
  Wersja LC 500h Matte Prototype to najnowsza odsłona coupé Lexusa, zaprezentowana na Barcelona Motor Show 2019. Samochód pokryto lakierem Space Orange, inspirowanym barwą zachodzącego słońca. Powłoka jest matowa, ...
  "To nie ty wygrywasz w Le Mans, to Le Mans pozwala tobie zwyciężyć" "To nie ty wygrywasz w Le Mans, to Le Mans pozwala tobie zwyciężyć"
  W 6-godzinnym wyścigu na torze Silverstone, pierwszej rundzie serii FIA World Endurance Championship, Toyota wyprzedziła Porsche, choć jednocześnie rywalizacja między TS050 Hybrid a 919 Hybrid była bardzo zacięta. To dobra ...
 • BMW serii 7
  Men's Day 2009
  Old car
  DSC 0257

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).