VSC - VEHICLE STABILITY CONTROL

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • VSC - VEHICLE STABILITY CONTROL

  Ocena: 0.0/5

  Dynamiczna kontrola stabilności pojazdu, nazwa VSC stosowana przez Toyotę i Lexusa określa elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESP).

   

  Układ VSC wykorzystuje kilka czujników do ciągłego porównywania sygnałów płynących z kierownicy (kąt skrętu kierownicy) z ruchem pojazdu (prędkość kół, stopień odchylenia oraz przyspieszenie boczne). Gdy tylko wykryte zostanie potencjalne zagrożenie utraty kontroli nad pojazdem, układ VSC odcina przepustnicę oraz hamuje poszczególne koła, aby ustabilizować tor jazdy.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Toyota 86 GR Sport - kolejny model coupe Toyota 86 GR Sport - kolejny model coupe
  Nowa seria usportowionych modeli Toyoty firmowanych przez Gazoo Racing wzbogaciła się o kolejny model – coupe GT86 w wersji GR Sport. We wrześniu 2017 roku Toyota zaprezentowała nową serię GR, opracowaną na japoński ...
  Nowe zasady przeglądu samochodu na stacji kontroli pojazdów Nowe zasady przeglądu samochodu na stacji kontroli pojazdów
  Wszystkich kierowców którzy posiadają auto będą obowiązywały nowe przepisy dotyczące badań technicznych. Aktualnie za takie badanie właściciel pojazdu płaci po jego wykonaniu, a według nowych przepisów ...
 • Honda CRX Del Sol, białe alufelgi
  Track Day 23.03.2104, Porsche i Mitsubishi
  MTL - Autosalon
  Skoda Rapid, bok

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).