VSC - VEHICLE STABILITY CONTROL

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • VSC - VEHICLE STABILITY CONTROL

  Ocena: 0.0/5

  Dynamiczna kontrola stabilności pojazdu, nazwa VSC stosowana przez Toyotę i Lexusa określa elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESP).

   

  Układ VSC wykorzystuje kilka czujników do ciągłego porównywania sygnałów płynących z kierownicy (kąt skrętu kierownicy) z ruchem pojazdu (prędkość kół, stopień odchylenia oraz przyspieszenie boczne). Gdy tylko wykryte zostanie potencjalne zagrożenie utraty kontroli nad pojazdem, układ VSC odcina przepustnicę oraz hamuje poszczególne koła, aby ustabilizować tor jazdy.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Ile hybrydy jest w samochodzie elektrycznym? Ile hybrydy jest w samochodzie elektrycznym?
  Samochody elektryczne są niemal tak stare jak sama motoryzacja. Mimo to uważa się je obecnie za nowość na motoryzacyjnym rynku. To dlatego, że na przełomie XIX i XX wieku przegrały one konkurencję z samochodami spalinowymi ...
  Lexus LC F z napędem na obie osie? Lexus LC F z napędem na obie osie?
  O tym, że Lexus przygotowuje wyczynową wersję flagowego coupe LC, wiadomo już od półtora roku i w mediach pojawia się coraz więcej danych dotyczących nowego samochodu, a nawet szpiegowskie zdjęcia wykonane podczas ...
 • Toyota Yaris Trend, wnętrze
  Sin Cars, Sin R1 550, alufelgi
  Rage Race 2009 - Vito Casetti
  Hyundai Veloster

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).