WAŁEK ROZRZĄDU

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • WAŁEK ROZRZĄDU

  Ocena: 0.0/5

  Główny element układu sterowania pracą zaworów za pośrednictwem krzywek i popychaczy. Wałek jest napędzany przez wal korbowy za pośrednictwem paska, łańcucha lub zespołu kot zębatych. Pierwsze wałki rozrządu montowane były w dolnej części bloku tak, by można je było napędzać bezpośrednią przekładnią zębatą od wału korbowego, później przeniesiono je do głowicy. Jeszcze dziś są jednak i w produkcji silniki z wałkami rozrządu w bloku (OHV). Wałki w głowicy mogą być l dwa (DOHC) lub jeden (OHC).
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Kia Picanto - samochód do miasta Kia Picanto - samochód do miasta
  W Polsce do Kia Picanto należy nieco ponad 9 proc. rynku. Produkowany od 2003 roku, mały "Koreańczyk" doczekał się trzech generacji. Najnowszą wprowadzono w 2017 roku. Pod maską Picanto może się znaleźć jeden z dwóch ...
  Unia Europejska zaostrza przepisy. Jakie czekają nas zmiany? Unia Europejska zaostrza przepisy. Jakie czekają nas zmiany?
  Nowe przepisy zatwierdzone przez Parlament Europejski mają na celu znacznie poprawić jakość i niezależność badań homologacji pojazdów oraz wzmocnić kontrolę znajdujących się na unijnym rynku pojazdów. W jaki ...
 • Ascari A10 5
  Moto Akademia - tor w Radomiu, 2
  120 0
  Złota Kierownica 2011 - laureaci

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).