SKOK TŁOKA

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • SKOK TŁOKA

  Ocena: 0.0/5

  Droga pokonywana przez tłok w cylindrze silnika, wyznaczana przez górny martwy punkt oraz dolny martwy punkt. Jeśli skok tłoka jest większy od średnicy cylindra, mówimy o silniku długoskokowym, jeśli krótszy, o krótkoskokowym. W przypadku, jeśli wielkości te są równe, silnik jest "kwadratowy". Silniki z krótkim skokiem umożliwiają zastosowanie większych zaworów, z reguły mają charakterystykę sportową, są wysokoobrotowe i mają wysoko położony moment obrotowy. Silniki o skoku długim to zwykle jednostki wolnoobrotowe, rozwijające duży moment obrotowy na średnich prędkościach obrotowych. Są z reguły bardziej ekologiczne, bo mieszanka paliwowo-powietrzna ma tu więcej czasu na spalenie.
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Audi A3 numerem jeden w klasie samochodów kompaktowych Audi A3 numerem jeden w klasie samochodów kompaktowych
  W tegorocznej edycji plebiscytu AUTO BILD-Design-Award, czytelnicy tego popularnego magazynu motoryzacyjnego uznali nowe Audi A3 za najatrakcyjniejsze auto w klasie małych i kompaktowych samochodów. W plebiscycie o ...
  Co to jest amaksofobia i jaki ma wpływ na prowadzenie pojazdów? Co to jest amaksofobia i jaki ma wpływ na prowadzenie pojazdów?
  Duszności, zawroty głowy, nadmierne pocenie się, niezdolność do jasnego myślenia, strach przed wypadkiem czy ataki lęku to niektóre z objawów amaksofobii(1), czyli lęku przed prowadzeniem samochodu. Paniczny ...
 • Wyścig żużlowy, J.Hampel
  Motocykle storehouse
  Mitsubishi i-MiEV Evolution
  Master Truck

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).