PRZESUNIĘCIE PUNKTU PRZYŁOŻENIA OBCIĄŻENIA

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • PRZESUNIĘCIE PUNKTU PRZYŁOŻENIA OBCIĄŻENIA

  Ocena: 0.0/5

  Pojazdy hybrydowe, jak Audi Q5 hybrid quattro, poza miastem najczęściej wykorzystują moc silnika spalinowego. Odpowiedzialny za sterowanie napędami hybrydowy „menedżer“ dba o to, by silnik TFSI przy niskich obrotach przez dłuższy czas był mocniej obciążany niż wymaga tego sam napęd. W ten sposób punkt obciążenia przesuwa się w wyższy zakres, co zwiększa sprawność silnika. Nadmiar momentu obrotowego wychodzi silnikowi na dobre, gdyż może on wtedy pełnić rolę prądnicy doładowującej akumulator.

  Żywotność akumulatora Żywotność akumulatora trakcyjnego wynosi przeciętnie ponad 10 lat, pod warunkiem, że akumulator posiadał zawsze odpowiednią temperaturę. Profil obciążenia oraz intensywność suwów ssania i wydechu wpływają decydująco na żywotność akumulatora. Z tej przyczyny akumulatory w pojazdach hybrydowych, takich jak Q5 hybrid quattro, rozładowują z reguły maksymalnie tylko ok. 50 procent pojemności energetycznej (capacity). W pojazdach z napędem elektrycznym dolna granica wynosi 20 procent. Strategia eksploatacji, sterująca pojazdem, nadzoruje dopuszczalne granice obciążenia.
 • Wypadek na A4 pod Krapkowicami
  Targi AutoSalon i AutoSerwis
  Rage-Race 2009
  WST 1/4 MILI - Dajtki
  Dziewczyny
  db Drag Racing na targach
  Citroen C6, wnętrze
  SEAT Leon ST FR, kombi, bok
  Motor Show
  Subaru Impreza STI
  Ford Sierra & E39.
  Park maszyn
  Hyundai sponsorem Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich.
  Targi AutoSalon i AutoSerwis
  Romet 6E, przód

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).