KONSTRUKCJE LEKKIE W POJAZDACH HYBRYDOWYCH I ELEKT

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • KONSTRUKCJE LEKKIE W POJAZDACH HYBRYDOWYCH I ELEKT

  Ocena: 0.0/5

  Niektóre komponenty niezbędne do prawidłowego funkcjonowania napędów hybrydowych i elektrycznych obciążają samochody dodatkową masą. Audi utrzymuje jednak masę całkowitą pojazdów niemal na stałym poziomie – w przypadku Q5 hybrid quattro i A1 e-tron concept przyrost masy tylko nieznacznie przekroczył 100 kilogramów. Marka z czterema pierścieniami profituje w mobilności elektrycznej z rozległej wiedzy technologicznej w dziedzinie lekkich konstrukcji. Pod tym względem Q5 stanowi rodzaj konstrukcyjnego wzorca w swoim segmencie. Duży potencjał tkwi także w koncepcji nadwozia aluminiowego Audi Space Frame (ASF) oraz innowacyjnych tworzywach wzmacnianych włóknem węglowym lub szklanym.
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Filtr kabinowy (przeciwpyłkowy) zakładamy strzałką w górę czy w dół? Filtr kabinowy (przeciwpyłkowy) zakładamy strzałką w górę czy w dół?
  Przeglądając forum i inne strony w internecie widzę że sporo osób ma problem z poprawnym założeniem filtra kabinowego jak jest na nim strzałka. Jedni piszą, że w instrukcji jest do góry i tak trzeba zakładać. ...
  ADAM Rally R2 - ADAM w wersji rajdowej ADAM Rally R2 - ADAM w wersji rajdowej
  Opel powrócił do sportu motorowego w listopadzie 2012 roku, dzięki Modelowi ADAM "Cup". Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie to okazja do zaprezentowania kolejnego osiągnięcia firmy - nowej studyjnej wersji powstałej ...

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).