SYSTEM SAFETY SHIELD

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • SYSTEM SAFETY SHIELD

  SYSTEM SAFETY SHIELD

  Ocena: 5.0/5 (2 głosy)

  Innowacyjny system Safety Shield - dostępny w modelach Note, Juke, Qashqai, X-Trail oraz debiutującym wkrótce Nissanie Pulsar - obejmuje nawet siedem zaawansowanych technicznie układów, które wyznaczają nowe standardy w dziedzinie bezpieczeństwa czynnego i biernego w segmencie aut popularnych: ostrzeżenie o zmęczeniu kierowcy, rozpoznawanie znaków drogowych, elektryczny hamulec awaryjny, ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, ostrzeżenie o pojeździe w martwym polu, ostrzeżenie o poruszających się obiektach oraz adaptacyjne światła drogowe.

  Pakiet Nissan Safety Shield i opis technologii:

  Ostrzeżenie o pojeździe w martwym polu
  Funkcja zarezerwowana dotychczas dla samochodów klasy premium. W rozwiązaniu opracowanym przez Nissana tylna kamera systemu kamer 360° wykrywa pojazdy znajdujące się w niewidocznym w lusterku „martwym polu" po obu stronach samochodu. Obecność pojazdu w „martwym polu" jest sygnalizowana zapaleniem się dyskretnej kontrolki w lusterku bocznym. Jeżeli kierowca włączy kierunkowskaz z zamiarem zmiany pasa ruchu, a system wykryje pojazd w niebezpiecznej odległości, kontrolka w lusterku zaczyna migać i słychać ostrzegawczy sygnał dźwiękowy.

  Ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu
  Kolejna funkcja przejęta z klasy premium, która debiutuje w segmencie B. System ten ostrzega kierowcę o wykryciu niekontrolowanego zjazdu z zajmowanego pasa ruchu. Mogłoby się wydawać, że funkcja ta wymaga obecności kamery zamontowanej na szybie czołowej lub systemu radarowego, ale w modelu NOTE jest ona realizowana tylko z wykorzystaniem tylnej kamery wchodzącej w skład systemu kamer 360°. Zaawansowany program komputerowy rozpoznaje nawet zużyte i niezbyt wyraźne oznakowanie poziome wyznaczające pasy ruchu, sprawdzając czy pojazd nie opuszcza danego pasa ruchu w sposób niezamierzony przez kierowcę.  Wykrycie takiej sytuacji jest sygnalizowane kierowcy, aby skłonić go do skorygowania toru jazdy. System automatycznie dostosowuje czułość na drogach o gorszej nawierzchni.

  Ostrzeżenie o poruszających się obiektach
  Wykorzystując możliwości systemu kamer 360°, funkcja ta pełni rolę cyfrowego pilota, który pomaga kierowcy dostrzec obiekty pojawiające się na drodze Nissana NOTE w trakcie cofania. Tradycyjne systemy wspomagające parkowanie ostrzegają o nieruchomych obiektach znajdujących się za samochodem, natomiast w modelu NOTE emituje on ostrzeżenie dźwiękowe i wizualne w przypadku, gdy ktoś lub coś porusza się w pobliżu pojazdu - na przykład gdy do cofającego samochodu zbliża się dziecko. Zamontowana w drzwiach bagażnika i wyposażona w szerokokątny obiektyw kamera cofania systemu kamer 360° obejmuje swoim zasięgiem kąt ponad 180 stopni, zapewniając niespotykanie szerokie pole widzenia strefy za samochodem. Obraz z kamery jest wyświetlany na ekranie systemu NissanConnect o przekątnej 5,8 cala.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Fałszywe poczucie bezpieczeństwa Fałszywe poczucie bezpieczeństwa
  Pieszy wchodząc na oznaczone pasami przejście często zyskuje fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Jak gdyby fakt, że w tym miejscu ma pierwszeństwo, chronił go przed zagrożeniem. W rzeczywistości na przejściach dla pieszych ...
  Opel ADAM na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika Opel ADAM na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika
  Opel ADAM najbardziej spersonalizowany, szykowny miejski samochód pojawił się na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika w Warszawie. Ekspozycję murala można będzie oglądać do 31 maja 2013. Najnowszy i najmniejszy ...
 • Ferrari 458 Spider, żółty kolor
  Wyścig żużlowy, J.Hampel
  22
  Targi AutoSalon, bass i tuning

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).