SYSTEM SAFETY SHIELD

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • SYSTEM SAFETY SHIELD

  SYSTEM SAFETY SHIELD

  Ocena: 5.0/5 (2 głosy)

  Innowacyjny system Safety Shield - dostępny w modelach Note, Juke, Qashqai, X-Trail oraz debiutującym wkrótce Nissanie Pulsar - obejmuje nawet siedem zaawansowanych technicznie układów, które wyznaczają nowe standardy w dziedzinie bezpieczeństwa czynnego i biernego w segmencie aut popularnych: ostrzeżenie o zmęczeniu kierowcy, rozpoznawanie znaków drogowych, elektryczny hamulec awaryjny, ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, ostrzeżenie o pojeździe w martwym polu, ostrzeżenie o poruszających się obiektach oraz adaptacyjne światła drogowe.

  Pakiet Nissan Safety Shield i opis technologii:

  Ostrzeżenie o pojeździe w martwym polu
  Funkcja zarezerwowana dotychczas dla samochodów klasy premium. W rozwiązaniu opracowanym przez Nissana tylna kamera systemu kamer 360° wykrywa pojazdy znajdujące się w niewidocznym w lusterku „martwym polu" po obu stronach samochodu. Obecność pojazdu w „martwym polu" jest sygnalizowana zapaleniem się dyskretnej kontrolki w lusterku bocznym. Jeżeli kierowca włączy kierunkowskaz z zamiarem zmiany pasa ruchu, a system wykryje pojazd w niebezpiecznej odległości, kontrolka w lusterku zaczyna migać i słychać ostrzegawczy sygnał dźwiękowy.

  Ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu
  Kolejna funkcja przejęta z klasy premium, która debiutuje w segmencie B. System ten ostrzega kierowcę o wykryciu niekontrolowanego zjazdu z zajmowanego pasa ruchu. Mogłoby się wydawać, że funkcja ta wymaga obecności kamery zamontowanej na szybie czołowej lub systemu radarowego, ale w modelu NOTE jest ona realizowana tylko z wykorzystaniem tylnej kamery wchodzącej w skład systemu kamer 360°. Zaawansowany program komputerowy rozpoznaje nawet zużyte i niezbyt wyraźne oznakowanie poziome wyznaczające pasy ruchu, sprawdzając czy pojazd nie opuszcza danego pasa ruchu w sposób niezamierzony przez kierowcę.  Wykrycie takiej sytuacji jest sygnalizowane kierowcy, aby skłonić go do skorygowania toru jazdy. System automatycznie dostosowuje czułość na drogach o gorszej nawierzchni.

  Ostrzeżenie o poruszających się obiektach
  Wykorzystując możliwości systemu kamer 360°, funkcja ta pełni rolę cyfrowego pilota, który pomaga kierowcy dostrzec obiekty pojawiające się na drodze Nissana NOTE w trakcie cofania. Tradycyjne systemy wspomagające parkowanie ostrzegają o nieruchomych obiektach znajdujących się za samochodem, natomiast w modelu NOTE emituje on ostrzeżenie dźwiękowe i wizualne w przypadku, gdy ktoś lub coś porusza się w pobliżu pojazdu - na przykład gdy do cofającego samochodu zbliża się dziecko. Zamontowana w drzwiach bagażnika i wyposażona w szerokokątny obiektyw kamera cofania systemu kamer 360° obejmuje swoim zasięgiem kąt ponad 180 stopni, zapewniając niespotykanie szerokie pole widzenia strefy za samochodem. Obraz z kamery jest wyświetlany na ekranie systemu NissanConnect o przekątnej 5,8 cala.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Nowa Honda Civic Type R - pierwsze szczegóły i zdjęcia Nowa Honda Civic Type R - pierwsze szczegóły i zdjęcia
  Na Targach Motor Show we Frankfurcie podczas Konferencji prasowej, prezydent Honda Motor Europe ujawnił pierwsze szczegóły gorąco oczekiwanego nowego modelu Civic Type R. 2 - litrowy silnik nowego Civica Type R z bezpośrednim ...
  Wyższa szkoła jazdy dla kierowców i narciarzy Wyższa szkoła jazdy dla kierowców i narciarzy
  Wyjazdy na narty dają miłośnikom tego sportu dużo radości i satysfakcji. Wbrew pozorom narciarstwo alpejskie i podróżowanie samochodem mają wiele wspólnego. By przyjemne doznania z jazdy na nartach i podróży ...
 • Car body panel repair
  Volkswagen Service Quality Award 2014
  BMW i3 Concept Coupe, 15
  Off-road, Katowice, 23

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).