MULTI-SENSE

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • MULTI-SENSE

  MULTI-SENSE

  Ocena: 0.0/5

  Multi-Sense jest jedynym tego rodzaju systemem sterującym i koordynującym działanie technologii pokładowych w celu zapewnienia unikalnej przyjemności prowadzenia. Wpływa on na działanie systemu 4Control (4 koła skrętne), elektronicznie sterowanych amortyzatorów, układu kierowniczego, silnika i skrzyni biegów EDC, a także na wygląd i ustawienia instrumentów pokładowych, brzmienie silnika i oświetlenie ambientowe wnętrza.

  System Multi-Sense dostraja wszystkie systemy pokładowe do upodobań kierowcy. W zależności od swoich potrzeb może on wybrać bardziej sportową, komfortową lub ekonomiczną jazdę. Wybierając odpowiedni tryb jazdy samochód dostosowuje się w pełni do potrzeb użytkownika.

  System Renault Multi-Sense stwarza możliwość wyboru pożądanego rodzaju doznań z jazdy poprzez cztery fabrycznie zaprogramowane tryby: ekologiczny, komfortowy, neutralny
  i sportowy oraz tryb perso (indywidualny) w pełni możliwy do skonfigurowania przez kierowcę.
  Każdy tryb przekłada się na odmienny rodzaj doznań z jazdy dzięki odpowiedniemu doborowi
  i koordynacji: pracy silnika, algorytmu zmiany biegów w skrzyni EDC, siły potrzebnej do obracania kierownicy, parametrów systemu 4Control, ustawień elektronicznie sterowanych amortyzatorów.

  Trybom tym towarzyszy zmiana klimatu wnętrza, obejmująca:
  - kolor oświetlenia wnętrza: zielony, niebieski, beżowy, czerwony, fioletowy,
  - styl i rodzaj wyświetlanych informacji oraz koloru podświetlenia instrumentów pokładowych,
  - brzmienie silnika,
  - funkcję masażu w fotelu kierowcy, aktywowaną  w trybie komfort,
  - parametry pracy klimatyzacji w trybie eko.

  Sterowanie trybami oraz poszczególnymi ustawieniami odbywa się za pośrednictwem ekranu R-Link 2. Stanowi on prawdziwe centrum kontroli autem, z ekranem dostępnym w dwóch formatach – poziomym o przekątnej 7" i pionowym o przekątnej 8,7". R-LINK 2 umożliwia kierowcy zarządzanie samochodem, a dzięki technologii Multi-Sense personalizację stylu jazdy.

  System Multi-Sense to swobodny wybór kilku stylów jazdy. Tryb confort zapewni kierowcy
  i pasażerom stabilność, komfort i bezstresową jazdę. Elektronicznie sterowane amortyzatory
  w połączeniu z systemem 4Control (4 koła skrętne) zniwelują wszelkie nierówności drogi. Układ kierowniczy w trybie autostradowym spowoduje natychmiastowe poczucie całkowitego bezpieczeństwa. Relaksujące niebieskie oświetlenie wprawi pasażerów w pozytywny nastrój. Do jazdy po krętych drogach, najlepszy będzie tryb sport w którym samochód staje się żywiołowy i zwinny. Silnik, skrzynia biegów, zawieszenie i układ kierowniczy, idealnie zgrane ze sobą, zapewniają kierowcy moc intensywnych doznań.

  Układ jezdny 4Control zwielokrotnia precyzję, dynamikę i zwrotność auta. Wystrój wnętrza również zmienia się: oświetlenie wnętrza przybiera czerwoną barwę, a brzmienie silnika staje się bardziej sportowe za sprawą systemu audio BOSE® Surround. W przypadku, kiedy kierowca ma ochotę na jazdę bardziej oszczędną i przyjazną dla środowiska, zapewni ją tryb eko. Systemy pokładowe pomogą kierowcy w uzyskaniu jak najwyższej efektywności energetycznej, a zużycie paliwa zostanie zoptymalizowane.

 • Fiat Freemont Cross
  Zawody Monster Truck w Polsce, 49
  Citroen ID 23 Break
  MTL - Autosalon
  Kandydatki na MISS, 88
  Targi AutoSalon, bass i tuning
  Mazda CX-7, silnik 2,3 DISITurbo MZR LPG
  Skoda Concept
  Mercedes G Wolf 250GD Muzeum Techniki Wojskowej "GRYF"
  Drift BMW
  WST 1/4
  Mets 22 - Plan Roadster, 1912 rok, przód
  Mini Roadster z otwartym dachem 2012 25
  Audi S1 Sportback, wnętrze, deska rozdzielcza
  Alufelgi Lamborghini

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).