PCC - Predictive Cruise Control

 • Skróty dotyczące różnych dziedzin motoryzacji
 • PCC - Predictive Cruise Control

  Ocena: 0.0/5

  Tempomat Predictive Cruise Control (PCC) wykorzystuje technologię GPS, aby ustalić dokładne położenie pojazdu i określić czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas jazdy przez kolejne 1–2 km. Układ ten jest zaprojektowany głównie z myślą o zastosowaniu samochodach ciężarowych.

  Funkcja Predictive Cruise Control ustala idealną prędkość w ramach określonego zakresu, a funkcja Predictive Shifting wybiera odpowiedni bieg.

  Zadaniem tych funkcji jest utrzymanie jazdy na najwyższym możliwym biegu i zachowaniu optymalnej prędkości obrotowej silnika. Gdy pojazd zbliża się do końca wzniesienia, system stara się zapobiec przełączeniu na niższy bieg. Jeśli za szczytem wzniesienia teren natychmiast się obniża, przed dotarciem na szczyt do silnika wtryskiwana jest mniejsza ilość paliwa, a masa pojazdu umożliwia „przepchnięcie” go przez szczyt.

  W niektórych sytuacjach system zezwala na jazdę z prędkością poniżej zaprogramowanej, na przykład gdy pojazd znajduje się w pobliżu szczytu wzniesienia, a system rozpoznaje, że energia potencjalna spowoduje szybkie osiągnięcie wymaganej prędkości podczas zjazdu. Tempomat Predictive Cruise Control może czasowo dopuścić jazdę z prędkością nieco wyższą od zaprogramowanej (oczywiście w zakresie wcześniej określonych ograniczeń) w celu maksymalnego zmniejszenia zużycia paliwa.

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Lexus opracuje crossovera mniejszego niż UX? Lexus opracuje crossovera mniejszego niż UX?
  Zaprezentowany w ubiegłym roku model UX jest najmniejszym crossoverem w ofercie Lexusa. W przyszłości może się to jednak zmienić, bowiem japońska marka rozważa stworzenie mniejszego auta – wynika ze słów wiceprezydenta ...
  Nowe systemy bezpieczeństwa od Volvo Nowe systemy bezpieczeństwa od Volvo
  W pełni zautomatyzowana jazda w korku, ograniczenie kolizji na skrzyżowaniach oraz redukcja do zera kolizji z udziałem zwierząt – to najnowsze projekty w dziedzinie bezpieczeństwa, nad którymi pracuje Volvo. ...

Komentarze do hasła

 • UWAGA: żeby dodać komentarz musisz być zalogowany na forum.

  W naszym słowniku jest możliwość dodania zdjęcia przy danym haśle. W związku z tym zwracamy się do was z prośbą o przesyłanie do nas zdjęć na adres info(at)forumsamochodowe.pl które obrazowo opisują dane hasło, a my postaramy się takie zdjęcia umieścić na stronach słownika. (Jedno zdjęcie do hasła, do przesyłanego zdjęcia prosimy dopisać hasło przy którym powinno się ono znaleźć).