Smród kota

smród kota

08 Mar 2008, 16:51

Kupiłem sobie używanego Cienqusa i mam z nim pewien problem. Poprzednia właścicielka woziła w nim koty przez co w samochodzie strasznie śmierdzi kotami, jedzeniem dla kotów i sam nie wiem czym jeszcze. Wszystko to razem wzięte przypomina zapach bełta. Jak do tej pory udało mi się wyprać samemu siedzenia i wyczyścić bagażnik oraz wygrzebać wszelkie pozostałości po kotach w stylu resztek żarcia itd. Samochód nadal śmierdzi. Żadne choinki, zapachy itd nic nie dają, co najwyżej śmierdzi po nich jeszcze gorzej. Po wszystkich tych zabiegach zmród zmalał tylko nieznacznie. Czy jest na to jakiś sposób?
Poza wymiana samochodu oczywiście
GONZOsquad
Nowicjusz

Re: smród kota

08 Mar 2008, 18:20

Jedynym rozsądnym wyjściem z sytuacji będzie udanie się do myjni samochodowej,gdzie myją tapicerkę.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

08 Mar 2008, 18:21

słyszałem coś o specjalnych odświeżaczach siedzeń ale nic więcej nie wiem........
kupie sobie vw phaetona ;)
mistrzu567
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice

08 Mar 2008, 19:02

Sprzedawałem kiedyś auto w którym smarł facet, jedynym znanym mi sposobem jest wymiana tapicerki, wysmarowanie wnętrza jakimś środkiem i trzeba to auto sprzedać bo smród i tak wyjdzie, niesety.

Może się mylę ale z kotami może byc podobnie jak z nieboszczykiem.
Ostatnio edytowany przez PHAETON SZCZECIN, 08 Mar 2008, 19:59, edytowano w sumie 1 raz
PHAETON SZCZECIN
Początkujący

Miejscowość: Szczecin

08 Mar 2008, 19:45

Tego sie wlasnie obawiam. Wydaje mi sie to niemozliwe ale zeby blacha w samochodzie przesiakla smrodem. Moze tam jakis kot zdech albo cos. Mam nadzieje ze komus jednak udalo sie cos takiego wywabic i poradzi prosty sposob na to
GONZOsquad
Nowicjusz

08 Mar 2008, 19:59

GONZOsquad

Właśnie z tego powodu można takie auto kupić praktycznie za pół ceny, tak jak pisałem wcześniej nawet po wymianie tapicerki będzie śmierdzieć, nie wiem dlaczego ale tak jest, może faktycznie jakiś kot tam zdechł.
PHAETON SZCZECIN
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Auris Touring Sports pierwsze w pełni hybrydowe kombi Toyota Auris Touring Sports pierwsze w pełni hybrydowe kombi
    Podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie Toyota zaprezentuje Aurisa Touring Sports, czyli odmianę kombi kompaktowego modelu, którego druga generacja z sukcesem zadebiutowała w Europie na początku 2013. Przywrócenie ...
    Prawidłowe ustawienie wysokości i odległości fotela kierowcy Prawidłowe ustawienie wysokości i odległości fotela kierowcy
    Odpowiednie ustawienie wysokości fotela i jego odległości od kierownicy, właściwe ułożenie rąk i ustawienie zagłówka – to elementy, które wpływają na poziom naszego bezpieczeństwa w samochodzie. Wysokość ...

• Re: smród kota

09 Mar 2008, 17:38

Bez egzorcysty sie nie obejdzie!!!
    macho301
    Nowicjusz

09 Mar 2008, 20:17

jak zmienisz tapicerke to i tak pewnie auto bedzie nadal smierdzace...ja bym je sprzedal
    kupie sobie vw phaetona ;)
    mistrzu567
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice

09 Mar 2008, 22:15

Nie wiem, ale może dałoby coś, jakbyś go przewietrzył tzn otwórz drzwi, okna na noc, 2 jeśli oczywiście masz taką możliwość. Możliwe, że zapach straci na swojej intensywności. Albo myjnia chemiczna-to też jakieś wyjście..
    GDYBY PRZEDNI NAPĘD BYŁ LEPSZY TO CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH :)
    Bryann
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Jawor
    Auto: Nie mam

09 Mar 2008, 22:20

Przewietrzenie pomorze wtedy kiedy będziemy trzynali padline nie więcej niż 24 h i kosmetyka
    PHAETON SZCZECIN
    Początkujący

10 Mar 2008, 00:29

Widziałem kiedyś auto do sprzedania, w którym zmarł właściciel, leżał w nim jakoś miesiąc? Auto stało w garażu z tego co słyszałem. Miał chyba zawał i później był ten sam problem...wymiana tapicerki, ew. pranie chemiczne, a najlepiej pozbyć się takiego auta, po trupie to nawet bym nie kupił...spróbuj wyprać tapicerkę chemicznie, zmień dywaniki, załóż zapachy, wywietrz auto, z 3 dni na dworze, musisz wszystko dokładnie wyprać, żeby zapach stracił intensywność, po prostu porządnie posprzątaj auto, będzie ciężko, ale na bank się jakoś da tego pozbyć, dobrze, że to tylko były koty;p
    Requiem for a Dream.
    Piter
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 239
    Miejscowość: Kłodzko
    Prawo jazdy od: 15 03 2007
    Auto: Audi A6 C5
    Silnik: 1.9 TDI 131KM
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2001

Pranie tapicerki samochodowej

19 Lip 2009, 10:58

Witam wszystkich!
    W takim przypadku należy usunąć sierść a następnie dokładnie wyprać całe wnętrze samochodu. Dokładnie tzn. pod fotelami przednimi i pod tylną kanapą, podsufitkę itd. z użyciem preparatów sanifikujących (profesjonalne preparaty do usuwania nieprzyjemnych zapachów).
    Po czyszczeniu czeka Cię jeden dzień wietrzenia, suszenia auta i problem masz rozwiązany :lol:
    Ostatnio edytowany przez lakszmi, 19 Lip 2009, 22:46, edytowano w sumie 1 raz
    lakszmi
    Nowicjusz

Miejscowość: Wrocław

21 Lip 2009, 01:04

Jeśli smrodek ^^ dochodzi z każdego zakątka auta to otwórz drzwi i zostaw no lepiej na świeżym powietrzu, chyba że mieszkasz w bloku. A jeśli pachną tak siedzenia to porządnie wyszoruj tapicerkę, jeśli to nie pomoże, to tylko nowe fotele. Ale do cienkiego nie kupuj żadnych kubłów . ! Jeśli lubisz swoje autko to tylko skóra . . . :D
    I love my little gray coupé
    for a long time I collecting the cash for it
    and MANAGED TO . !
    Austin_Boy
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: PTB / NYC

22 Lip 2009, 13:38

Nie wiem na ile sie to przyda, ale jako BABA cos Wam powiem - juz po tym myciu, czyszczeniu itp warto w samochodzie porozkladac polowki jablek na dzien lub dwa- mozna nawet kilka w roznych miejscach - to jeden z najprostszych sposobow pozbywania sie dziwnych i intensywnych zapachow - jablka maja jakies wlasciwosci wyciagania i pochlaniania smrodu. Swietnie dziala na smrod papierosow w samochodzie, wiec na koty moze tez zadziala. :)
    alex84
    Nowicjusz

Miejscowość: Szkocja

22 Lip 2009, 14:36

Taki naturalny odświerzacz ;D , nigdy nie słyszałem o owocach ale to chyba dobry pomysł .
    I love my little gray coupé
    for a long time I collecting the cash for it
    and MANAGED TO . !
    Austin_Boy
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: PTB / NYC

• Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11
      S2020005
      Subaru Impreza STI