Spadające obroty

Spadające obroty

15 Lis 2015, 18:27

Witam

Moi Drodzy. Mam problem z moją mazdą 323 (rocznik 2001, 1600 m3, 98 KM). Otóż zaczęło się od spadku obrotów na gazie – obroty na luzie wahały się od 1000 do nawet okolic 0, klika razy samochód zgasł. Instalacja nowa więc pojechałem do gazownika, który wymienił filtry + dokonał regulacji.

Przez krótki czas było lepiej ale nie na długo. W cieplejsze dni odpalając klimę, radio + światła obroty znowu zaczęły mocniej skakać. Po jakimś czasie instalacja kompletnie przestała pobierać gaz – z tym problemem będę musiał udać się do gazownika po raz kolejny... Również tutaj opisałem ten problem:

http://lpg-forum.pl/instalacja-nie-poda ... 50691.html

Przez ostatni okres zmuszony byłem jeździć na benzynie. W międzyczasie oddałem samochód na okresową wymianę oleju oraz filtrów. Niestety po jego odebraniu z warsztatu zaczął się ten sam problem na benzynie co nigdy nie miało miejsca wcześniej. Tutaj przedstawiam jak to wygląda:

http://1drv.ms/1LSi4RW

Ogólnie co zostało zrobione:

– została przeczyszczona przepustnica
– regulacja gazu + wymiana filtrów
– wymiana oleju + filtrów
– sprawdzony poziom napięcia (w normie chociaż niski)

Czy ktoś ma jakiś pomysł? Może to problemy z wlotem powietrza? Przepływomierzem? Silnikiem krokowym? Brudny EGR? Cewki zapłonowe? Świece?

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi oraz pomoc.

Pozdrawiam
TechnikSPMT
Obserwowany

Auto: Mazda 323F

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

ŠKODA Š978 (Typ 978), 1956 rok ŠKODA Š978 (Typ 978), 1956 rok
    Decyzją Ministerstwa Przemysłu Czechosłowacji z roku 1955 czechosłowaccy konstruktorzy otrzymali zadanie stworzenia całkowicie nowego samochodu dla "szerokich mas pracujących". W tym czasie wdrażano produkcję modelu 440 (Spartak), ...
    Silnik 2.5 D-4D w Hiluxie Powerboost Silnik 2.5 D-4D w Hiluxie Powerboost
    W Toyocie Hilux wzmocnione mogą być obydwa silniki Diesla, tj. 2.5D-4D i 3.0 D-4D. Ten pierwszy zyskuje 23 KM mocy (do 167 KM), oraz 67Nm momentu obrotwego (do 410 Nm). Silnik 3.0 D-4D w Hiluxie Powerboost będzie rozwijał ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      MINI Clubman Bond Street, tył