Sportowe autko za małe pieniadze

29 Mar 2009, 18:02

Jako user 156 II podpisuje się pod powyższym postem ;)
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

29 Mar 2009, 18:31

koledzy ja tez sie podpisuje :)
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Kwi 2009, 13:45

co do tego tematu mogę się wypowiedzieć ponieważ wałkowałem temat hyundaia coupe 2.0 i alfy 156 2.4 jtd przez 2 miesięce - zagraniczne fora, testy i wszystko co wpadło mi w ręce. odnośnie hyundaia - bezawaryjny, silnik z mitsubishi, zawieszenie z hyundaia lantry ale charakterystyka zmieniona przez Porshe - prowadzenie podobno rewelacyjne, no z zewnątrz jak każdy widzi, nie każdemu może się podobać ale to raczej wdzięczne auto - polecam. Co do alfy 156 2.4 jtd - to najlepszy wybór jeśli chodzi o ten model - świetnie brzmi, jak na diesla jest w miarę bezawaryjna (przepływomierze, czujnik położenia wału, pompa wody, wspomaganie, zawieszenie - to najczęściej siada) no i ma świetne prowadzenie i osiągi - ja osobiście chyba bym zaryzykował taką alfę ;) - a tak poza tym, to witam wszystkich - dawno się nie udzielałem
Kto za młodu głupim nie był ten na starość nie zmądrzeje...
bbr86
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 308
Miejscowość: Wałbrzych

02 Kwi 2009, 11:35

no i takie odpowiedzi lubię :) wielkie dzięki , z tego co słyszałem to japońskie samochody są mało awaryjne .Myślę ze hyundai jest takim samochodem dla młodych ludzi , gdzieś tam słyszałem ze jest to porsche dla biedniejszych ludzi :lol: no co do wyglądu to każdy ma własny gust a samochodzik jest oryginalny ,ale teraz już raczej nie ciągnie mnie na aż taki samochód jak hyundai bardziej zaczynają mnie kręcic bardziej luksusowe samochody z dobrą mocą i dlatego pewnie będę się mocno zastanawiał nad tą alfą 156 tylko bardziej w kierunku 1.9 JTD . A ty jakim samochodem teraz jeździsz w skoro zastanawiałeś się tak bardzo to pewnie masz lub miałeś alfę 8)
fredy
Nowicjusz
 
Posty: 10

02 Kwi 2009, 11:57

Teraz bujam się Mondeo mk2 2.0 ale samochód jak dla mnie pozbawiony charakteru, chociaż jako wół roboczy i samochód typowo użytkowy jest świetny, od pół roku nic się nie dzieje - a wracając do tematu, to nie miałem nigdy alfy ale jeździłem kilka razy i powiem tak : czuć, że ten samochód ma charakter i pazur, to coś czego oczekuję od samochodu dlatego sam intensywnie myślałem o Hyundaiu Coupe, Nissanie Primera P11 GT, Alfie 156 i jeszcze kilku innych samochodach... ale jednak ta alfa jest fajna, ma 2 pary drzwi, fajnie się prowadzi i ostatnio polubiłem jazdę dieslem :lol: kto by pomyslał - ja zatwardziały benzyniak hahaha :) Myślę, że w najbliższym czasie czyli jakoś około pół roku będę kupował takie cudo - ale tylko i wyłącznie 2.4 jtd
Kto za młodu głupim nie był ten na starość nie zmądrzeje...
bbr86
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 308
Miejscowość: Wałbrzych

02 Kwi 2009, 12:59

Jak ktoś wybiera w używkach 156 I to warto poszukać 2,4 JTD 136KM bo jest ich w miarę sporo i można znaleźć zadbany egzemplarz, ja jednak jak szukałem 156 II i też priorytetem było 2,4 JTD 175KM to ciężko znaleźć wartą zakupu brykę, dużo więcej jest w 1,9 wersji 140 KM które też złym wyborem nie są, ale to jednak nie to samo.. do tego potencjał chiptuningu dużo mniejszy a spalanie minimalnie mniejsze od 2,4.
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak przygotowano Toyotę GT86 do programu Top Gear?
    Nowa Toyota GT86 została obsadzona w roli samochodu dla celebrytów w programie Reasonably Fast Car firmowanym przez Top Gear. Żeby samochód dobrze się spisał na słynnym torze testowym Top Gear, Toyota postanowiła ...
    Elektryczny autobus BYD kursuje w Warszawie
    W pełni elektryczny autobus BYD K9 kursuje już w stolicy. Miejskie Zakłady Autobusowe testują ekologiczny autobus chińskiej firmy BYD (Build Your Dreams) aż do 18 czerwca. Autobus kursuje na linii 222 przebiegającej przez ...

02 Kwi 2009, 14:53

hmm a jakie jest spalenie tego samochodu przy pojemności 2.4 JTD , bo wiem że na przykład benzyna w tym samochodzie to po prostu koszmar jeżeli chodzi o spalnie natomiast diesel jest ok.
tak poza tematem to mi podobają się samochody tupu :

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

piękne furki :) no ale może kiedyś ... ale takie fury mnie właśnie jarają czyli sportowe a zarazem komfortowe i to co lubię w samochodach to taki masywny wygląd i dlatego właśnie ten hyundai tak mi leko nie pasuje i zastanawiam się nad renualt megane coupe (benzynka) lub alfe 156 (diesel) ale jak macie coś na oku fajnego ,lekko sportowego ,z wyglądem masywnym tak jak na linkach powyżej :) to proszę o propozycje ,aha tak do ok.20 tyś +,- :)

aha jeszcze wylukałem taką furke , muszę powiedziec że pasuje mi ale minus taki że pojemnosc mnie powala , oczywiscie są wersję 2.0 ale więkoszosc z gazem a ja jestem WIELKIM PRZECIWNIKIEM LPG
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

tak więc na koniec oprócz :
Alfy Romeo 156
Renualt Megane Coupe
Hyundaia Coupe
Audi A3
nic mi nie przychodzi do głowy , jeszcze może jakies BMW ale na BMW które mi sie podoba mnie nie stac :( a te wszystkie BMW serii np.3 jakoś szczególnie mi nie podchodzą dlatego iż wyglądem przypominają inną epokę oczywiscie bez urazy bo samochodzik jest okej i nawet kuzynek ma BMW 318i i jest genialna bardzo mi się podoba lekko obniżona ,progi i dobre alu i samochodzik prezentuje się genialne ,a nie jakies tam wiesniacki tuning jak to często bywa w przypadku BMW , ogólnie to beta becie nie równa 8)
pozdrowienia dla maniaków dobrych fur :wink:
fredy
Nowicjusz
 
Posty: 10

02 Kwi 2009, 15:46

fredy napisał(a):hmm a jakie jest spalenie tego samochodu przy pojemności 2.4 JTD , bo wiem że na przykład benzyna w tym samochodzie to po prostu koszmar jeżeli chodzi o spalnie natomiast diesel jest ok.


Benzyna w Alfie z TS to koszmar spalania przy średniej mocy (nie można powiedzieć że małej ale mimo wszystko średniej). V6 Alfy to super silniczek ale też swoje wypije, tutaj za to brzmienie i moc swoje robią.. A jeśli chodzi o diesla 2,4 JTDm to na swoim przykładzie podaję że 4-5l/100km w trasie normalną jazdą (nie emeryt i nie piłowanie do odcięcia), koło 7-8l w mieście tak w miarę dynamicznie bo nie lubię się zwlekać ze świateł bądź wlec za kimś. Starszy 2,4 JTD powinien spalić troszkę więcej ale są to przybliżone wartości. Jeśli chodzi o 1,9 JTD to tutaj przy delikatnym traktowaniu będzie mniejsze spalanie jednak pamiętajmy że 1,9 JTD ma mniej mocy przez co tez musi się więcej napocić jeśli chcemy uzyskać to, z czym 2,4 JTD nie miał by problemu a przez co spalił być może i mniej.. stąd trzeba się zastanowić - lubimy piłować to 2,4 na 100%, jeździmy zwykle oszczędnie i tylko czasami się przyciśnie to 1,9.. Logiczne ;).
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

02 Kwi 2009, 18:18

qki007 wielkie dzięki rozwiałeś moje wątpliwości :)
fredy
Nowicjusz
 
Posty: 10