Sportowe auto 5-10k

03 Cze 2011, 22:39

Widze, ze duzo tutaj podobnych tematow, ale nie znalazlem raczej nic co by mi sie spodobalo. szukam dla siebie pierwszego auta, czegos ze sportowym zacieciem, ladne z wygladu i zeby za duzo nie palilo :) w kwotach 5 do 10 tysiecy
strasznie podoba mi sie Calibra, myslalem nad a3, golfem..
co moglibyscie poradzic? jestem, ze tak powiem, raczkujacym kierowca i znawca tematu ;)
pozdrawiam
stoper
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Świnoujście

04 Cze 2011, 00:32

Wiadomo kwestia gustu ale wszystko tylko nie Calibra :D A co powiesz na Hondę Civic 5 Sport/Coupe? Trochę dziwnie też zestawiasz auta bo z jednej strony Calibra a obok tego Golf... Myślałem, że chcesz wyglądem też coś w sportowym stylu. Astra II w Coupe to w 10k się nie zmieścisz a to też ciekawie wygląda. Może Accord V Coupe 2.0 136 KM?
RB10
Nowicjusz
 
Posty: 23
Miejscowość: kuj-pom
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 626 2.0 115KM

04 Cze 2011, 07:46

Calibra z wygladu strasznie mi sie podoba, oczywiscie minus to cala reszta :p
wiem, ze wyszlo dziwne zestawienie, ten golf do konca to mi tak nie pasuje, ale sie zastanawiam :) Astra zdecydowanie mi sie nie podoba, Honda ciekawa, tez myslalem nad tym :)
a co myslisz o Mitsubishi Eclipse? bardziej II niz I albo Honda CRX?
stoper
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Świnoujście

04 Cze 2011, 09:10

Jeżeli już to Mitsu, CRX to szrot dziś już zadbanego egzemplarza nie znajdziesz.
Do kolegi wyżej czemu nie Cali? nie rozumiem?
Jeżeli szukasz "sportowego" auta to tylko z wyglądu bo raczej zap....ć to nie będzie lecz i tak może byc przyjemnie, polecał bym jak wyżej kolega pisał Civic1,5, Tigra 1,6, Toyota MR2 (straszy model), są ładne i dość mocne co do spalania to raczej w normie a z LPG to nie ma większego znaczenia, Astra GSI, Audi A3 97-98r. Fiat Coupe
artj
Początkujący
 
Posty: 164
Miejscowość: Polska

04 Cze 2011, 09:17

Megane Coupe da sie znalezc w fajnym stanie majac 10k zl. Masz tam motor 1.6 lub 2.0 chyba tez, wiec i palic za duzo nie bedzie.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

04 Cze 2011, 11:11

Calibre bedzie ciezko kupic w bdb stanie bo ma juz swoje lata, ja bym tez opcjowal jak kol. wyzej pisal nad renault megane coupe :]
s1ash
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 130
Miejscowość: Ze wsząd
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak przygotowano Toyotę GT86 do programu Top Gear?
    Nowa Toyota GT86 została obsadzona w roli samochodu dla celebrytów w programie Reasonably Fast Car firmowanym przez Top Gear. Żeby samochód dobrze się spisał na słynnym torze testowym Top Gear, Toyota postanowiła ...
    "Pudzian" i Actros - Prawdziwy Wojownik i jego Team
    Mariusz "Pudzian" Pudzianowski jest w Polsce i na świecie świetnie znany jako kilkukrotny mistrz World’s Strongest Man, a obecniecnie pięściarz federacji KSW. Nie każdy wie jednak, że prowadzi on również firmę ...

04 Cze 2011, 11:28

artj i tutaj sie mylisz,wystarczy poszukać na stronach klubu CRXa i napewno znajdziesz dobry egzemplarz.
Ja osobiście przychylam sie do wypowiedzi kolegów wyżej odnośnie Megane a od siebie dodam [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Cze 2011, 12:41

ja polecam bmw e36 325i, chociaż może troszkę funduszu braknąć
kosior898
Początkujący
 
Posty: 139
Miejscowość: Leżajsk

04 Cze 2011, 15:36

To w sumie mam tak:
Honda CRX
Mitsubishi Eclipse
Honda Civic 5
Audi A3 1996-97
Fiat Coupe
BMW e36 325i
+ BMW od Barola ;]
ew. Astra GSI

Megane mi raczej za bardzo nie podchodzi ;/
czyli teraz musialbym ogarnac cos o nich, spalanie, awaryjnosc itd.
wasze zdanie juz chyba znam, czy moze cos z tego Bardzo mi odradzacie i z jakiego powodu? albo co Bardzo polecacie?
stoper
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Świnoujście

04 Cze 2011, 17:52

Co u Ciebie znaczy dużo nie palił?Do ilu,12l max?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Cze 2011, 19:34

Sportowe, tanie i ma malo palic, a Ery juz nie ma... Audi 1,8T przy ciezkiej nodze w miescie lyknie 20l, to samo z BMW 325. Jak ma malo palic, to potrzebne ci jest pseud sporotwe autko, typu wlasnie Megane coupe z motorem 1,6l max. Mala pojemnosc, mala moc i lekkie autko = jakas tam frajda z jazdy i spalanie w miare niskie. Fiat Coupe tez przy ciezszej nodze swoje lyknie, Astra GSI, to Astra F czy tam I czyli autko bardzo lubiane przez rude - nie warto.

Znajomy przez krotki okres czasu mial kiedys Focusa 2.0 130KM(czy cos kolo tego on ma), fajnie to nawet idzie, ale przy agresywnej jezdzie po miescie lyka pod 20l/100km(40l/100km wyskakuje na komputerze jak gaz w podloge wcisniety), i to byl glowny powod dla ktorego sprzedal autko po 6 miesiacach.

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Wycigi od swiatel do swiatel takimi motrami sa jednak dosc kosztowne.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

04 Cze 2011, 19:51

ok, wiadomo, ze o czysto sportowym aucie nie mowimy, bo raczej nie mamy na to funduszy :)
ale moze wlasnie cos z tego, co wypisalem wczesniej?
stoper
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Świnoujście

04 Cze 2011, 19:57

No ale ma malo palic, tz ile? Bo kurde rozwazasz BMW 325i, a raczej to autko malo nie pali, sama pojemnosc silnika juz swoje robi, niezaleznie od tego czy masz noge ciezka czy tez nie.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

04 Cze 2011, 20:04

hmm, no tak, w sumie z tym BMW to przesadzilem...
noga raczej ciezka ;]
stoper
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Świnoujście

04 Cze 2011, 20:21

Nie wiem co w CRX widzisz takiego, ale z 1.6 az tak duzo palić nie bedzie, a 125KM pod noga jest.

Civic V z 1,6 motorem tez ujdzie, BMW 318 swoje juz spali, Fiat Coupe 1.8 tak samo. Audi A3/Golf, jakbys chcial koniecznie to 1.6 co najwyzej jak ma malo palic, ale ten motor jest troche slaby, chyba ze 100KM ci wystarczy. Chyba ze cos wiekszej pojemnosci z gazem szukaj odrazu, bo majac 10k zl, troche za malo zeby samemu gazowac. Wtedy spokojnie za motorami 2.0 czy jakimis V6 mozna sie rozgladac, bo 20l gazu przy agresywnej jezdzie nie jest juz tragedia.

Tak swoja droga za 2.0 pojemnosc, majac ponizej 25 lat i nie majac znizek do tego, zaplacisz jakos 2000-2500 OC/rok, rok minie szybko i kolejne 2000-2500zl w plecy. 1.8 w cale duzo taniej nie wyjdzie.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI