Sportowe auto do 20.000zł // 180-220 koni mechanicznych

Sportowe auto do 20.000zł // 180-220 koni mechanicznych

03 Wrz 2013, 19:37

Witam. Jestem nowy na forum i chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy. Aktywnie jeżdzę od 2 lat, wcześniej też miałem styczność z jazdą, jednak nie posiadałem prawa jazdy, więc ograniczało się to do auta rodziców i małych, nieuczęszczanych (głównie przez drogówkę :)) ulic.
Zastanawiam się nad kupnem auta, obecnie mam Citroena Xsarę Picasso 06', jest to świetne auto, ale... no właśnie zawsze znajdzie się jakieś ale. :) ciężko mieć auto zarówno sportowe, jak i rodzinne :) Także nie zajmując Waszego czasu rozpisywaniem się, na czym mi zależy:

Chciałbym kupić auto sportowe, najlepiej średnie/duże coupe (4/5os.) lub sedan/hatchback.
Jednakże nie jestem specem od motoryzacji i moja wiedza ogranicza się do wymiany oleju, czy akumulatora, tutaj chciałbym usłyszeć Wasze zdanie na temat aut, które mam na oku oraz wysłuchać Waszych propozycji.
Rocznie nie więcej, niż 5.000km, głównie lokalnie po mieście, raz na rok wakacje w kraju.

Auto poza tym, iż byłby coupe/sedan powinno posiadać:
-180-220KM
-rocznik minimum 99'
-cena w przedziale 7.000-20.000zł (z naciskiem na 13.500zł)

-skrzynia biegów manualna 5/6 biegowa (chodzi głownie o koszty napraw, manual na ogół -tańszy, potrafię posługiwać się automatami)
-silnik od 1.8L do 3.0L (najlepiej V6 lub 4R)
-ABS
-auto powinno starczyć na okres 4-6 lat bez większych napraw typu zmiana silnika
-El. lusterka i przednie szyby
-autoalarm
-centralny zamek

-spalanie na poziomie 8-12 litrów benzyny w cyklu mieszanym
-poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera
-wspomaganie kierownicy (ale to chyba standard w autach pow. 99')
-niezawodność, rzadkie naprawy lub tanie naprawy (stawiam na te pierwsze)

Mile widziane:
-ASR, ESP (chcę auto sportowe, ale nie zależy mi na paleniu gumy, czy drifcie, mam zamiar jeździć w miarę spokojnie, oszczędzać je, ale spełnić swoje marzenia motoryzacyjne)
-Radio CD + mp3 + USB lub możliwość zamontowania takiego
-Dobre nagłośnienie (nie zależy mi na tubie basowej do szpanowania na ulicy, ale jakość dźwięku i basu wewnątrz auta powinna być na poziomie min. dobrym) lub możliwość montażu takiego w przyszłości
-kierownica wielofunkcyjna (zmiana piosenek/stacji FM oraz głośności), mile widziane sterowanie świateł w kierownicy
-skóra - WAŻNE - zależy mi na niej, na kierownicy i fotele, mile widziane podgrzewane przednie
-czujniki parkowania i deszczu

-pamięć siedzeń i el. fotele (na tym mi nie zależy, ale miły dodatek pamięć siedzeń)
-instalacji LPG z sekwencją

No i to tak jeśli chodzi o moje preferencje dotyczące sportowego auta, czekam na Wasze propozycje :>

Z moich (i tu chętnie wysłucham Waszych opinii) są to:
-Mercedes CLK W208 230K manual. rocznik 2000 (2,3L + kompressor = 193KM)
-Dodge Stratus 3.0L V6 manual. rocznik 2003/2004
-Audi A6 2.8L lub 3.0L

Dodam, iż zakup planuję na wiosnę/koniec lata 2014

Pozdrawiam :)
KENJI512
Nowicjusz

Auto: Citroen Xsara Picasso
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Sportowe auto do 20.000zł // 180-220 koni mechanicznych

04 Wrz 2013, 00:34

wiosna/koniec lata 2014 ? to przecież prawie rok. Raz, że ceny do tego czasu spadną, rynek jest bardzo ruchomy, zwłaszcza w młodszych autach. A dwa, do tego czasu mozesz 30 razy zmienić zdanie. Wróć gdy będziesz chcial już kupić samochód.
DauK
Początkujący

Prawo jazdy od: 08 01 2005
Auto: BMW e92
Silnik: 335i
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

04 Wrz 2013, 01:17

Załóż temat najszybciej za pół roku. No i nie wiem po kiego grzyba Tobie LPG jak będziesz robił 5 tys km na krotkich odcinkach.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

04 Wrz 2013, 07:25

Super, piszesz że chcesz sportowe auto bezawaryjne i tanie w utrzymaniu, ok ale pomyślałeś o kosztach OC za auta które zaproponowałeś?
Przemyśl wszystko i wróć na wiosnę.
Rom33
Stały forumowicz

Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy od: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2008

04 Wrz 2013, 08:21

W swoim temacie zawarłeś tyle sprzeczności że aż głowa mała.
Chcesz auto sportowe (pewnie chodzi Ci o przyśpieszenie) a wymieniasz klocki w prawie najsłabszych wersjach.
Jeżeli masz mały budżet to szukaj aut lekkich ze sporą mocą a nie a6 2,8 które jedzie na poziomie civica 1,4, stratus V6 będzie strzałem już nie w kolano tylko w głowę, merc jest najbardziej "sportowy" ale i tak nie jedzie.
Twoja lista wyposażenia tez jest ciekawa jak na tak stare auta.
Wymagasz R4 albo V6 bo co ???

itd....
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota

04 Wrz 2013, 09:31

Ceny mogą spaść - ale wszyscy wiemy o ile w ciągu 6-12 miesięcy, więc nie powinno nikomu robić to różnicy w doradzeniu. Jeśli auto średnio kosztuje teraz 14 tys. to za rok około 12 tys., oczywiście w zależności od marki, ale nie przesadzajmy, że nie jesteśmy w stanie oszacować...

LPG - jak kupuje używane auto i przy moim użytkowaniu zrobię 20k-30k w sumie, to zaoszczędzam na każdej 100km około 20-35zł, weźmy najmniejsze 20zł... 20zł razy 200 setek, które są w 20k, to aż 4000zł. Mamy oszczędność? Tyle kosztuje nowa instalacji, a nikt do auta za 13 tys. nie doliczy 4 tys. bo ma 1-2 letnią instalację. Więc minimum (tutaj założyliśmy najmniejszą oszczędność i najmniej kilometrów) zaoszczędzę 2000zł. Ja wolę je mieć.

-60% zniżek, także OC, czy to zapłacę 600 na rok, czy 1200 na rok nie robi różnicy. W razie czego patrzcie post wyżej, skąd te dodatkowe pieniądze mogą się wziąć :P

V6 lub R4, bo nie V8, są różni ludzie na różnych forach (internet nie wybacza :)) i wolę uniknąć postów typu kup auto 300KM, bo aż tyle nie potrzebuję :) I staram się dać, jak najwięcej info, by było łatwiej Wam doradzić.

A civiców, bmw "e36", golfów i innych stereotypowo dres typów - nie wybieram, po prostu, nie podobają mi się.
A6 jest ok - jest większe, silnik oczywiście też, ale o wygodę też mi chodzi, nie tylko czysta moc, jak już mówiłem - nie będę palił gum, ani liczył różnic pomiędzy 7s do setki, a 7,6s :)
Byle miało te powiedzmy maks. 9s, to uznaję za dobre przyspieszenie

Tanie w utrzymaniu - jak na sportowe auto. Nie liczę na 40zł za 100km na pb. ale też nie chcę, by było to 90zł na 100km.
Tutaj spalanie mercedesa, 11litrów pb/ 100km (63zł na 100km)
[link wygasł]
Jest ok, jak dla mnie.

Co do nowinek typu ESP, ABS - w tym przedziale cenowym można większość z tego, co wymieniłem bez problemu znaleźć, nie mówcie mi, że nie :)

I prosiłbym o konkretne rady, wolę wiedzieć teraz, niż później w jakie auta warto iść, a w jakie nie, pieniądze mogą znaleźć się wcześniej, a tak miałbym rozeznanie w terenie :)
KENJI512
Nowicjusz

Auto: Citroen Xsara Picasso
Typ: Van
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

BMW Concept Study CS1 2002 BMW Concept Study CS1 2002
    Koncepcyjne BMW Concept Study CS1 przedstawia wizję przyszłego "niewielkiego" modelu BMW. Elementem determinującym styl tego czteromiejscowego studyjnego kabrioletu jest swoista więź tworzona przez eleganckie i lekkie nadwozie ...
    Lexus IS Sriracha Red ze złocistymi płatkami Lexus IS Sriracha Red ze złocistymi płatkami
    Z okazji amerykańskiej premiery nowej wersji sedana IS, Lexus przygotował wyjątkowo pikantną stylizację tego modelu, w żartobliwy sposób nawiązującą do jednej z najostrzejszych odmian sosu chili. Auto prezentowane ...

• Re: Sportowe auto do 20.000zł // 180-220 koni mechanicznych

04 Wrz 2013, 09:51

To jak wspominasz o ty że siedzisz w necie a masz dużo czasu do 2014r. to poczytaj o autach które typujesz.

Wspomniałem Ci o civic-u tylko dlatego żeby Cię uświadomić co do sportowości a6 2,8.
    Jeżeli chodzi o Twoje zacne plany spalania PB musisz to trochę zweryfikować a auto centrum traktować jak hmmm...właściwie nie wiem co bo często dane tam podane są z czapy wzięte,

Generalnie Twoje potrzeby zaspokoi z audi a6 2,7bit z merców 3,2 R6, z amerykańców hmmm... za ta kaskę będzie problem z osiągami vs spalanie.
    Na styk będziesz miał jeszcze IS300 z 2JZem VVTi.
    Poczytaj, sprawdź i później pytaj, chyba że zainteresujesz się czymś "dresiarskim" :D
    szybki
    Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
    Auto: Toyota

• Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI
      MINI Clubman Bond Street, tył