Sportowe i umożliwiające zmiany: wnętrze - Audi RS 6 Avant

22 Sie 2019, 15:08

Pionierska stylistyka wnętrza nowego Audi RS 6 Avant zorientowane jest na kierowcę, a antracytowe, aluminiowe panele ozdobne akcentują jego sportowy charakter. Dzięki swej poziomej orientacji i kilkupoziomowej, trójwymiarowej strukturze, tablica rozdzielcza jest lekka i elegancka. Interfejs użytkownika w pełni cyfrowego systemu operacyjnego harmonizuje ze stylistyką czarnego panelu. Ekran topowej wersji systemu MMI touch response jest prawie niewidocznie wkomponowany w jego architekturę. Ekran „RS Monitor” to opcjonalna możliwość wyświetlania na górnym ekranie systemu informacji dotyczących temperatury poszczególnych podzespołów napędu, maksymalnych wartości przyspieszenia g oraz informacji na temat ciśnienia w oponach i ich temperatury. Dodatkowy widok specjalny RS na ekranie systemu Audi virtual cockpit wyświetla informacje o ciśnieniu opon, momencie obrotowym, mocy wyjściowej, temperaturze oleju, ciśnieniu doładowania, czasach okrążeni, pomiarach przyspieszenia i o siłach g. Wskaźnik zmiany biegów informuje kierowcę o zmianie biegu na wyższy w momencie gdy osiągnięta zostanie maksymalna dla danego biegu liczba obrotów silnika. Opcjonalny wyświetlacz danych na szybie na wprost wzroku kierowcy head-up display oprócz standardowych danych pokazuje również kilka wskaźników specyficznych dla modeli RS.
Sportowe i umożliwiające zmiany: wnętrze - Audi RS 6 Avant Perforowana, sportowa, spłaszczona u dołu skórzana kierownica z nowymi, dużymi, aluminiowymi manetkami RS wyposażona jest w wielofunkcyjne przyciski umożliwiające kierowcy bezpośrednie wybieranie trybów RS1 i RS2 systemu Audi drive select. Pośrodku kierownicy oraz na oparciach foteli i na podświetlanych progach drzwi przednich umieszczono logo RS i RS 6. Gdy otwiera się przednie lub tylne drzwi, na nawierzchni drogi wyświetla się znak Audi Sport.

Sportowe fotele obite czarną skórą Pearl Nappa i Alcantarą mają przetłoczenia ze znakiem RS oraz przeszycia w kształcie rombów. Opcjonalnie dostępne są fotele RS sport obite perforowaną skórą Valcona z przeszyciami w kształcie plastra miodu i z wytłoczonym znakiem RS. Perforacja skóry w tym wariancie foteli pozwoliła po raz pierwszy na dodanie w nich wentylacji. Dwa pakiety stylistyczne RS – czerwony i szary – dodają wnętrzu kolorów i sportowych akcentów. W tych opcjach koło kierownicy, dźwignia zmiany biegów i boki tunelu środkowego pokryte są Alcantarą z kontrastowym przeszyciem. Do tego dochodzą kolorowe brzegi pasów bezpieczeństwa i dywaniki RS. Opcjonalne możliwości indywidualizacji pozwalają klientowi na wybór paneli ozdobnych: karbonowych, z naturalnego drewna, szaro-brązowych i z matowego aluminium.
Sportowe i umożliwiające zmiany: wnętrze - Audi RS 6 Avant Audi RS 6 Avant Duży wybór: systemy infotainment, systemy wsparcia kierowcy, kolory i materiały
Nowe RS 6 Avant ma większe od swojego poprzednika wnętrze. Pojemność bagażnika to od 565 do 1680 litrów. Szerokość otworu ładunkowego to teraz 1,05 m, o 14 mm więcej niż u poprzednika. Oparcie tylnej kanapy składa się w proporcjach 40:20:40, w rezultacie czego długość bagażnika wzrasta do 1,99 m. Standardem są tu elektrycznie napędzane klapa bagażnika oraz roleta wewnątrz przedziału bagażowego. Jeśli samochód wyposażony jest w opcjonalny kluczyk „convenience”, klapa bagażnika dzięki specjalnym czujnikom może być otwierana gestem stopy. Opcjonalny hak holowniczy zwalniany jest również elektrycznie. Na życzenie dostępny jest też asystent cofania z przyczepą, który dzięki obrazom z kamery pomaga kierowcy w manewrowaniu i cofaniu z przyczepą.

źródło: VGP
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3747
Zdjęcia: 13014
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y