Sportowy hatchback na początek

Re: Sportowy hatchback na początek

14 Paź 2013, 17:32

[link wygasł]
[link wygasł]

Zjadają konkurencje na śniadanie. To przykłady. Jest ich sporo więcej tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać, jeśli zainteresuje Cię Ścierka, a będziesz miał problem ze zalezieniem fajnej sztuki to napisz na maila przez forum. Doradzę gdzie poszukać. Sierra jest zdecydowanie kultowa. Bardzo rzadka i bardzo ceniona (przez tych co dobrze pamiętają np. czasy Mariana Bublewicza). Obstawiłbym że ma więcej wspólnego z historią Polskich rajdów niż jakikolwiek inny samochód. Te dwie sztuki to bardzo dobre sztuki. Wiem o tym.

Przy wadze koło 1000 kg ta moc na prawdę daje się we znaki. Ten silnik 2.3 w serii wytrzymuje dmuchnięcie na 300 KM bez większych problemów, więc to 200 KM nie jest dla niego problemem. Obie te jednostki są baardzo solidne.

Ps.
A to zwykła, tania, tyle że XR4I - [link wygasł] Dorzuciłem dla rozeznania.

Dorzuciłbym jeszcze Capri.

[link wygasł]
[link wygasł]

Samochód niewątpliwie kultowy ale coupe i mało miało wspólnego z Polską historią motoryzacji.
Niestety chyba wszystkie te propozycje odpadają bo chcesz samochód do 2.0. No chyba że zwykła sierra 2.0 125 KM??? A czemu silnik do 2.0 właściwie? Boisz się spalania czy OC? A LPG wchodzi w grę? Z tych propozycji pasuje tylko ta zwykła Xr4i za 2500 zł z 2.0 dohc efi pod maską. Ale to chyba nie tego szukasz.

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

14 Paź 2013, 19:29

Tak obawiam się spalania, ale LPG wchodzi w grę. Te fordy capri bardzo mi się spodobały. Prosiłby właśnie o coś w tym stylu
kamilek1282
Nowicjusz

Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

14 Paź 2013, 20:01

No tak Capri a części skąd?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km

14 Paź 2013, 20:37

Barol napisał(a):No tak Capri a części skąd?

Jak chodzi o podzespoły mechaniczne nie ma najmniejszego problemu z cześciami. Dopiero gdy przechodzimy do nadwozia robi się duuuuuży problem. Części już praktycznie ma ;/
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

14 Paź 2013, 20:45

No ok a jak z rozrządem?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km

15 Paź 2013, 00:19

Barol napisał(a):No ok a jak z rozrządem?

Barol napisał(a):No tak Capri a części skąd?

Przeważnie łańcuch. Praktycznie w każdym silniku. Na jbc też kompletne rozrządy są osiągalne bez problemu. Capri ma koszmarnie dużo wspólnych podzespołów z np. Sierrą czy Scorpio. Osobiście jedną częścią z której zdobyciem miałem problem to poduszki silnika/skrzyni. W końcu znalazłem stronę gdzie są ale i zdecydowałem się na poliuretanowe - 150 zł od zrobienia poduchy z poli. Części używane typu czujniki, cewki zapłonowe, kolektory, silniki, wydechy, elementy wnętrza, elementy karoserii - szuka się na forach, jest tego pełno. Części nowe - zawieszenie, hamulce itp. w intercarsie np. Oczywiście jak kogoś stać to może wszystko ciągnąć z ASO. Są też specjalne strony dla fordów. A chłopaki z "for internetowych" mają kupę kontaktów do ogarniania części.

Jeśli do jakiegoś samochodu jest masa części to trochę zaprzecza temu że jest to samochód kultowy. Albo rybka, albo akwarium. Wyjątkiem jest chyba tylko e30, aczkolwiek też nie można powiedzieć że jest tak rzadkie jak np. Capri. Przynajmniej w Polsce.

kamilek1282 napisał(a):Tak obawiam się spalania, ale LPG wchodzi w grę. Te fordy capri bardzo mi się spodobały. Prosiłby właśnie o coś w tym stylu

Wbrew pozorom. Te samochody są dosyć oszczędne jak na swoją pojemność, zwłaszcza 2.0 dohc efi. 2.9 Przy "spokojnej/normalnej" jeździe pali jakieś 15 litrów lpg w Warszawie. A uwierz mi w ruchu miejskim tego samochodu naprawdę nie trzeba prosić. 15 Litrów w mieście nie przeraża gdy dodasz do tego LPG. Ta buda nie potrzebuje dużo mocy żeby dobrze jechać. Z tego co wiem to buda Capri jest jakieś 150 kg cięższa od budy Sierry. Ale i tak Capri pozostaje lekkie.

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Przyczyny wpadnięcia w poślizg podsterowny i nadsterowny Przyczyny wpadnięcia w poślizg podsterowny i nadsterowny
    W okresie jesienno–zimowym zdecydowanie zwiększa się ryzyko wpadnięcia w poślizg. Leżące liście, kałuże, śnieg i lód – to czynniki sprawiające, że ślizgamy się po nawierzchni. Należy jednak pamiętać o tym, ...
    Toyota Hilux Tonka – nowy monster truck powstanie w Australii Toyota Hilux Tonka – nowy monster truck powstanie w Australii
    W zeszłym roku projektanci Toyota Australia zyskali światowy rozgłos dzięki koncepcyjnej Toyocie 86 Shooting Brake. Teraz zespół poszedł za ciosem i rozpoczął prace nad samochodem, który w każdym Australijczyku ...

• Re: Sportowy hatchback na początek

15 Paź 2013, 21:04

No 2.0 i do tego DOHC było by dobre
    kamilek1282
    Nowicjusz

17 Paź 2013, 20:26

A mógłby ktoś, coś napisać na temat maseratti biturbo? Chętnie wysłuchałbym opinii posiadacza takiego autka. Słyszałem, że są one ponoć awaryjne. Prawda..?
    kamilek1282
    Nowicjusz

17 Paź 2013, 20:45

kamilek1282 napisał(a):A mógłby ktoś, coś napisać na temat maseratti biturbo? Chętnie wysłuchałbym opinii posiadacza takiego autka. Słyszałem, że są one ponoć awaryjne. Prawda..?

Jak byłem młody i gniewny :D to rozpracowywałem ten temat ponieważ jest zachęcający cenowo ale... nie ma nic za darmo i tak jak podstawowe części do codzinnego serwisu znajdziesz w PL tak już z resztą są mega kłopoty. Oczywiście autem nie jeździ się do pracy ale czekanie na jakiś szczegół 2-3mce aż ktoś gdzieś będzie go sprzedawał jest upierdliwe. Przy planowanym Twoim budżecie będzie problem z dalszym utrzymaniem tego auta. Zresztą sztuka którą miałem kupić z Wawy pochłoneła ponad 20k w ciągu kilku lat przy minimalnym przebiegu więc jak zgłębiłem temat to odpuściłem. Auto dla typowego kolekcjonera i to bogatego.

P.S
    Znajomy miał Quattroporte z 2008r jak zaczął je sprzedawać w 2009r to jeszcze w 2012 stało u niego na podwórku aż zamienił je na inne autko.
    szybki
    Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
    Auto: Toyota
    Typ: Sport/Coupe

17 Paź 2013, 22:01

Hahaha maserati biturbo :D Miałem pośrednio styczność z tym pięknym jedynym w swoim rodzaju samochodem, pomagałem go naprawiać. Kumpel fan włoskiej motoryzacji sprzedał fiata coupe, który psuł się od czasu do czasu i kupił biturbo, które od czasu do czasu jeździło ( kupiony od osobnika, którego nie było stać na utrzymanie maserati). Efekt był taki, że przez jedne wakacje kumpel utopił w samochód ok 9 tys zł. po czym sprzedał go za 8 tys... :mrgreen: Skrzynia biegów kosztowała ok 4 tys :o
    Biturbo to super oryginalna bryka jednak trzeba mieć kupe forsy na jej utrzymanie..
    Co najbardziej utkwiło mi w pamięci z biturbo to to piękne jedyne w swoim rodzaju wnętrze w ceglanym kolorze + prawdziwe drewno...cudo:mrgreen:
    kirin88
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 0- 0-2006
    Auto: BMW & ROVER
    Silnik: V8 :D
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1995

• Warto przeczytać