Sprawdzenie naprawy samochodu w warsztacie - rozrząd

Sprawdzenie naprawy samochodu w warsztacie - rozrząd

12 Maj 2019, 02:50

VW Crafter 2.5 tdi 2008
Wykonałem w warsztacie wymianę całego rozrządu. Po naprawie otrzymałem od warsztatu jakieś stare części, jednak warsztat nie chciał okazać faktury zakupu części zamontowanych w samochodzie.
Jestem laikiem. Jak mogę sprawdzić czy rozrząd został naprawdę wymieniony ?
Czy warsztat jest zobowiązany okazać do wglądu faktury zakupionych części ?
Pytam ponieważ zostałem przez warsztat oszukany przy innych pozycjach naprawy, więc obawiam się że mogli w ogóle nie wymienić rozrządu.
gdansk751
Nowicjusz

Re: Sprawdzenie naprawy samochodu w warsztacie - rozrząd

12 Maj 2019, 13:38

Jeżeli dostałeś fakturę za usługę z częściami to jesteś chroniony w 100%. Nie chcą Ci pokazać faktury bo nie mają takie obowiązku i nie muszą Ci zdradzać za ile kupili części a do tego możliwe że nie mają faktury zakupowej ponieważ mamy chory kraj z chorymi przepisami i to jest jedna z form walki z nimi.
Jeżeli jesteś taki pedantyczny to zapraszam do ASO wtedy będzie zaspokojona Twoja ciekawość oczywiście za cenę 2,5 raza większą.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

12 Maj 2019, 14:05

nie widzę w tym nic pedantycznego. skoro oszukali mnie w innych punktach naprawy wliczając do faktury coś czego nie wykonali, wielce prawdopodobne jest to że rozrządu też nie wymienili. Rękojmię czy gwarancję z faktury mam tylko na krótki okres, jeżeli w ogóle byłaby egzekwowalna.

Dlatego pytam czy na przykład mogę sam zdjąć pokrywę od paska rozrządu i czy kiedy go obejrzę będę widział czy jest nowy , czy stary zużyty. Czy po przejechaniu kilku kilometrów nie będzie różnicy w wyglądzie?
gdansk751
Nowicjusz

12 Maj 2019, 14:35

To teraz zaczynasz rozwijać temat...więc opisz na czym Cię oszukali i ile zapłaciłeś. Do tego domagaj się załącznika do faktury jeżeli jest zbiorcza bez wyszczególnienia części/robocizna. Taki załącznik jest w ich obowoązku. Czyli nr.katalogowy części i cena a na końcu robocizna.
Jak napiszesz te numery z ceną to mogę Ci sprawdzić czy mocno zdarli z Ciebie.
szybki
Moderator - Tuning

12 Maj 2019, 14:48

Witam.A może jest takie rozwiązanie..zgłaszasz w warsztacie i masz ze soba światka ,zgłaszasz ze masz zastrzeżenia co do wartości wykonanych usługi..Ze zapłacisz im za rozebranie pokrywy rozrządu i na ocznego z twierdzenia czy tam sa nowe czy stare części.więc co "oni" na to ? ?
JanMarten49
Nowicjusz

Zdjęcia: 9

12 Maj 2019, 15:02

JanMarten49 napisał(a):Witam.A może jest takie rozwiązanie..zgłaszasz w warsztacie i masz ze soba światka ,zgłaszasz ze masz zastrzeżenia co do wartości wykonanych usługi..Ze zapłacisz im za rozebranie pokrywy rozrządu i na ocznego z twierdzenia czy tam sa nowe czy stare części.więc co "oni" na to ? ?

Tylko będzie bicie piany, nerwy, czas a i tak w razie godziny "w" dla śądu ważny jest tylko papier rzeczoznawcy oraz faktura z wyszczególnonymi częściami.
szybki
Moderator - Tuning

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Szerokie i potężne: stylistyka zewnętrzna - Audi RS 6 Avant Szerokie i potężne: stylistyka zewnętrzna - Audi RS 6 Avant
    Styl całego nadwozia przyciąga spojrzenia nawet wtedy, gdy Audi RS 6 Avant się nie porusza. Stylistyka auta w porównaniu z bazową wersją A6 Avant jest wyraźnie inna. Wszystkie elementy zewnętrzne - z wyjątkiem przednich ...
    Pięć zasad kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz? Pięć zasad kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz?
    Wokół prawidłowego stosowania sprzęgła narosło kilka mitów, które są popularne wśród wielu kierowców. Podpowiadamy oraz wyjaśniamy, kiedy i w jaki sposób używać pedału sprzęgła. Zwalniając, ...

• Re: Sprawdzenie naprawy samochodu w warsztacie - rozrząd

16 Maj 2019, 10:48

Co by nie pisać to większość fachowców w warsztatach jest uczciwa. ale zdarzają sie wyjątki co psują opinie o rzetelności warsztatów..Samo życie.
    JanMarten49
    Nowicjusz

Zdjęcia: 9