Sprowadzanie aut z Ukrainy

Sprowadzanie aut z Ukrainy

23 Cze 2018, 13:37

Witam
Co raz więcej się słyszy o sprowadzaniu aut z Ukrainy. Szukają ludzi, Polaków z paszportem żeby podczas przejazdu przez granicę był obecny w aucie i wtedy podobno płacą mniejsze cło za jego sprowadzenie. Osobie płacą dosyć fajne pieniądze i moje pytanie brzmi czy ktoś się orientuje czy to w ogóle jest legalne i czy ktoś wie dokładnie na czym to polega.
kajkoikokosz
Obserwowany

Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Yaris

Re: Sprowadzanie aut z Ukrainy

23 Cze 2018, 14:06

Z tego co wiem, to auta podróżują w drugą stronę :mrgreen: Jedyne co przychodzi mi do głowy to przemyt. Polaków mogą mniej kontrolować na cle.
Bo sprowadzanie aut z poza Unii jest obłożone sporym cłem i nie byłoby to opłacalne :no:
yeti65
Stały forumowicz

Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Lancer 2014, Vitara 2017
Silnik: 1,6 117KM 1,6 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

23 Cze 2018, 15:23

yeti65 napisał(a):Z tego co wiem, to auta podróżują w drugą stronę :mrgreen:
dokładnie tak.
kajkoikokosz napisał(a):Szukają ludzi, Polaków z paszportem żeby podczas przejazdu przez granicę był obecny w aucie i wtedy podobno płacą mniejsze cło za jego sprowadzenie.
wszystko się zgadza ale licz się z tym że jak auto przeprowadzisz przez granice i już one tam zostanie to będzie Twój pierwszy i ostatni raz na Ukrainie więcej Cię już nie wpuszczą.
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type
Silnik: 2.0 na gnojówkę

23 Cze 2018, 18:04

Podobno wsiada się na granicy, przejeżdża się przez przejście i zaraz za nią się wysiada i wraca kilkaset metrów pieszo.
Ogólnie to mówią że jedna osoba robi to w tygodniu dwa razy i nie ma problemów.
A może być tak że jak za nią przejadę to nie będą mnie chcieli wpuścić spowrotem?
kajkoikokosz
Obserwowany

Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Yaris

23 Cze 2018, 19:15

Ja wjeżdzając na Ukraine nie swoim autem miałem problemy, kilka razy nie chcieli mnie wpuścić. Ci co tak robią 2 razy w tyg mają wszyskich opłaconych ale kiedyś po takiej akcji będziesz miał okazję po coś jechać sam prywatnie to uwierz że nie wjedziesz w ogóle. A jeszcze niech się okaże że auto jest wałowane typu przeczep albo łojone i co wtedy? Nie będzie tłumaczenia że nie Twoje i przeprowadzasz komuś.
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type
Silnik: 2.0 na gnojówkę
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kultowe japońskie samochody sportowe Kultowe japońskie samochody sportowe
    Japońscy producenci nie bez powodu słyną z konstruowania zgrabnych roadsterów i wyjątkowych sportowych samochodów. Wiele modeli stworzonych w Kraju Kwitnącej Wiśni na stałe wpisało się w historię motoryzacji ...
    Jak poruszać się po kierownicy? Jak poruszać się po kierownicy?
    Prawidłowe ułożenie rąk na kierownicy ma zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ponieważ właśnie dzięki niej kierowca ma kontrolę nad układem kierowniczym i zawieszeniem. Tylko prawidłowe trzymanie koła kierownicy umożliwia ...

•  
    • Fiat Cinquecento, 3
      PORSCHE 997, Gumball 3000, Warszawa
      Drift, lotnisko, 2
      Jeep w błocie