Sprowadzanie samochodu z USA - który port ?

Sprowadzanie samochodu z USA - który port ?

02 Sie 2018, 10:16

Cześć,
piszę z pytaniem do osób, które miały styczność z tematem.
Planuję zakupić samochód w USA o wartości około 5000$. Transport w USA oraz morski mam rozkminiony, jednak zastanawiam się nad transportem pojazdu w UE oraz odprawie celnej.

Waham się między Bremerhaven a Gdynią. Jedyna „teoretyczna” różnica to 19% VAT w Niemczech, a 23% w Polsce. Jednak te 4% w tak „tanim” samochodzie to niewiele i myślę, że to co bym zaoszczędził na VAT to wydam na dłuższy transport z Bremerhaven. Byłoby mi znacznie prościej załatwić całość w Gdyni. Jedyne co mnie zastanawia, to to, że czytałem że celnicy w Gdyni są znacznie bardziej restrykcyjni a cały proces sprowadzenia jest trudniejszy.

Co o tym myślicie ?

Dzięki
sochevin
Obserwowany

Re: Sprowadzanie samochodu z USA - który port ?

04 Sie 2018, 21:08

Witam,

ABSOLUTNIE ODRADZAM GDYNIĘ - wszyscy zachowują się jak by pozjadali wszystkie rozumy, na każdym etapie będą Panu udowadniać , że jest Pan krętaczem i Oszustem do tego milion oświadczeń każde pod groźbą prawie że ścięcia :) ale to moje osobiste odczucia oraz moich Klientów - do Gdyni tylko Mienie Przesiedleńcze - na odprawę : Bremerhaven VAT 19% i cło 10% od wartości Faktury 350 EUR koszty portowe , wyładunek, odprawa dokumentacja -tak plus minus plus 1500 zl. laweta pod dom w PL. W pl wystarczy zrobić akcyzę wg. wartości rynkowej auta minus uszkodzenia wg. opini rzeczoznawcy jeżeli auto ma pojemność ponad 2.0 do 2.0 zaciskać zęby i płacić ile chcą szkoda na rzeczoznawcę. Powodzenia Marek Witkowski
Import samochodów z USA - United Cargo Shipping.
UnitedCargo
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 14
Miejscowość: Chicago
Prawo jazdy od: 01 10 1998
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Porsche Panamera
Silnik: V6
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lato, samochód i urlop: nowa wystawa specjalna w Audi museum mobile Lato, samochód i urlop: nowa wystawa specjalna w Audi museum mobile
    Latem można wyjechać na wakacje, albo zrelaksować się w muzeum! Wykorzystując te najpiękniejsze w roku tygodnie, Audi museum mobile przygotowało kolejną wystawę specjalną pt. „Słońce z nami! Historia wakacji w Audi” ...
    Cyfrowy zestaw wskaźników z personalizacją ustawień Cyfrowy zestaw wskaźników z personalizacją ustawień
    Cyfrowa rewolucja ŠKODY dotyka kolejnych obszarów wyposażenia jej modeli. Obok usług online i systemów wspierających kierowcę, jednym z najnowszych elementów wyposażenia samochodów ŠKODY ...

•  
    • Chevlolet Corvette VTG 4x4 Turbo, podczas startu
      Stunt motocyklowy, jazda na tylnim kole
      Myjnia bikini, dziewczyny, carwash, 35
      Mitsubishi L200 STORM, wnętrze, deska rozdzielcza