Sprowadzanie samochodu z USA - który port ?

Sprowadzanie samochodu z USA - który port ?

02 Sie 2018, 09:16

Cześć,
piszę z pytaniem do osób, które miały styczność z tematem.
Planuję zakupić samochód w USA o wartości około 5000$. Transport w USA oraz morski mam rozkminiony, jednak zastanawiam się nad transportem pojazdu w UE oraz odprawie celnej.

Waham się między Bremerhaven a Gdynią. Jedyna „teoretyczna” różnica to 19% VAT w Niemczech, a 23% w Polsce. Jednak te 4% w tak „tanim” samochodzie to niewiele i myślę, że to co bym zaoszczędził na VAT to wydam na dłuższy transport z Bremerhaven. Byłoby mi znacznie prościej załatwić całość w Gdyni. Jedyne co mnie zastanawia, to to, że czytałem że celnicy w Gdyni są znacznie bardziej restrykcyjni a cały proces sprowadzenia jest trudniejszy.

Co o tym myślicie ?

Dzięki
sochevin
Obserwowany

Re: Sprowadzanie samochodu z USA - który port ?

04 Sie 2018, 20:08

Witam,

ABSOLUTNIE ODRADZAM GDYNIĘ - wszyscy zachowują się jak by pozjadali wszystkie rozumy, na każdym etapie będą Panu udowadniać , że jest Pan krętaczem i Oszustem do tego milion oświadczeń każde pod groźbą prawie że ścięcia :) ale to moje osobiste odczucia oraz moich Klientów - do Gdyni tylko Mienie Przesiedleńcze - na odprawę : Bremerhaven VAT 19% i cło 10% od wartości Faktury 350 EUR koszty portowe , wyładunek, odprawa dokumentacja -tak plus minus plus 1500 zl. laweta pod dom w PL. W pl wystarczy zrobić akcyzę wg. wartości rynkowej auta minus uszkodzenia wg. opini rzeczoznawcy jeżeli auto ma pojemność ponad 2.0 do 2.0 zaciskać zęby i płacić ile chcą szkoda na rzeczoznawcę. Powodzenia Marek Witkowski
Import samochodów z USA - United Cargo Shipping.
UnitedCargo
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 15
Miejscowość: Chicago
Prawo jazdy od: 01 10 1998
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Porsche Panamera
Silnik: V6
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Gru 2018, 21:23

Wszyscy pośrednicy chwalą sobie bremerhaven,bo opłaty są niższe ale nie mówicie ludziom tego że urząd skarbowy w PL może do 5 lat zweryfikować opłaty naszego samochodu z USA i zażądać dopłaty niewiadomo jakich kwot potem,sytuacja wzięta z życia i ciekawe co teraz odpowiemy aby zachęcić niewiedzących ludzi?
Dlaczego sprzedajcie samochody które widzicie na zdjęciach a nie w rzeczywistości? potem przychodzi niespodzianka a klient niech się martwi przecież zgodził się na zakup samochodu z aukcji,mam nadzieję że wkrótce TVN TURBO zainteresuje się również tymi faktami.
mobileIS
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 64
Prawo jazdy od: 18 05 2013
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: VW GOLF 3
Silnik: 1.8 KAT 90 KM
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

05 Gru 2018, 22:13

W porcie w Bremerhaven bezproblemowo mozna w prosty sposób wykonać clenie pojazdów, nie zdarzają się tak problemy tak jak w Gdyni.
Import samochodów z USA - United Cargo Shipping.
UnitedCargo
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 15
Miejscowość: Chicago
Prawo jazdy od: 01 10 1998
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Porsche Panamera
Silnik: V6
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zbudowany od podstaw samochód zasilany wodorem – Toyota Mirai Zbudowany od podstaw samochód zasilany wodorem – Toyota Mirai
    Pierwszy seryjnie produkowany, zbudowany od podstaw samochód zasilany wodorem – Toyota Mirai – grudzień 2014. Prace nad napędem elektrycznym zasilanym wodorowymi ogniwami paliwowymi Toyota rozpoczęła już ...
    Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami? Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami?
    Zastanawiasz się nad zakupem samochodu? Na pewno jest to dość stresująca chwila, patrząc szczególnie na fakt, iż nowości nie brakuje. Im więcej posiadamy pieniędzy, tym większy zakres możliwości mamy do wyboru. Niezależnie ...

•