Sprowadzenie auta z Belgii

Sprowadzenie auta z Belgii

27 Lip 2014, 10:29

Witam Serdecznie,

Mam nagrane auto z Belgii, już zgłębiłem nieco temat jednak kilka kwestii w dalszym ciągu nie jest dla mnie jasne.

Tak więc.

I - Certificate de viste
Sprzedający osoba prywatna, zdeklarował się że wykona przeglądu przed sprzedażą "Certificate de viste" -
1) Czy certyfikat ten różni się w przypadku kiedy auto sprzedawane jest na rynek Belgijski lub na eksport, czy sprzedający powinien poinformować o przeznaczeniu auta na eksport?
2) Czy przegląd ten jest honorowany przez polskie urzędy?
3) Czy musi być on tłumaczony przez tłumacza przysięgłego?

II - Tablice tranzytowe
Kolejna sprawa to tablice tranzytowe BL 30-sto dniowe, chciał bym wykupić je z pośrednictwem krewnego przed przylotem na miejsce, a co za tym idzie przed podpisaniem umowy kupna/sprzedaży.
1) Czy jest to możliwe?

III - Dowód wyrejestrowania auta w BL
Na rożnych forach spotkać się można z rożnymi opiniami co do konieczności posiadania ów dowodu.
1) Jaka jest prawda?

IV - Dokumenty które otrzymam od sprzedającego
Jakie dokumenty powinienem otrzymać od sprzedającego: Umowa kupna sprzedaży / Certyfikat z pkt I / Dowód wyrejestrowania.
1) Czy to wszystko?

Z góry dzięki wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam Piotr
kaliblunt
Obserwowany

Auto: C4 GP

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

7-miejscowy SUV klasy premium - przegląd modeli 7-miejscowy SUV klasy premium - przegląd modeli
    Do przewiezienia większej liczby osób nie zawsze potrzebny jest minivan. Wystarczy praktyczny SUV z dodatkowym rzędem siedzeń. Modele klasy premium bardzo często oferują taką opcję, co w połączeniu z luksusowym wyposażeniem ...
    BMW Concept Study CS1 2002 BMW Concept Study CS1 2002
    Koncepcyjne BMW Concept Study CS1 przedstawia wizję przyszłego "niewielkiego" modelu BMW. Elementem determinującym styl tego czteromiejscowego studyjnego kabrioletu jest swoista więź tworzona przez eleganckie i lekkie nadwozie ...

•