Sprowadzenie samochodu na części?

29 Kwi 2008, 09:25

Witam

Pewnie zaraz posypią się gromy, że ten temat już był tyle razy, ale ja nie mogę znaleźć nic co by mnie interesowało.

Otóż chcę sprowadzić samochód na części (powiedzmy z Niemiec). Chcę wymontować potrzebne mi elementy, a resztę zezłomować. Czy muszę ten samochód rejestrować, płacić akcyzę itp? Czy mogę nim po prostu przyjechać, i niczym się nie interesować?
pioterr
Nowicjusz

01 Maj 2008, 11:44

Odpowiedz jest taka jak do wielu innych podobnych tematów - jeżeli kupisz używany samochód,to musisz go zarejestrować w ciągu 30 dni i opłacić składkę OC.Według naszyh przepisów,nie wolno mieć samochodu na części,ponieważ żeby wyrejestrować go w WK i ubezpieczalni musisz go zezłomować na złomie,który ma na to licencję.
A jak zrobić,żeby go wyrejestrować pomijając autozłom i zostawić na podwórku na części,jest opisane wiele razy w tym dziale p wystarczy poświęcić torszkę czasu i poszukać.Było o tym pisane nie tak dawno.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Sprowadzenie samochodu na części?

04 Maj 2008, 13:12

myslisz z e nie szukałem
nie znalazlem nic
polonez50
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dowożenie dzieci i uczniów do przedszkoli i szkół - autobus szkolny Dowożenie dzieci i uczniów do przedszkoli i szkół - autobus szkolny
    Za odpowiednie, zgodne z przepisami działania transportowe odpowiadają gminy. To właśnie na nie spada obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa podróżującym do szkół i przedszkoli dzieciom. Według raportu NIK, w ...
    Opel ADAM produkowany będzie w fabryce Eisenach w Turyngii Opel ADAM produkowany będzie w fabryce Eisenach w Turyngii
    Fabryka w Eisenach w Turyngii szykuje się do rozpoczęcia produkcji Samochodu Opel ADAM. Miasteczko Eisenach w Turyngii liczy 43 000 mieszkańców i jest miejscem urodzenia Jana Sebastiana Bacha z zamkiem warownym Wartburg ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata