Sprowadzenie samochodu

Sprowadzenie samochodu

03 Kwi 2018, 01:05

Witam, mam do Pana dwa pytania. Byłabym wdzięczna za odpowiedź. Chcę zakupić samochód na aukcjach iaai.com. Zależy mi na tym aby osobiście zaliytować i kupić samochód ale dalej zależałoby mi już na tym aby ktoś załatwił formalności związane ze sprowadzeniem. Zarejestrowałam się na stronie iaai.com, wykupiłam konto publiczne i dostałam informację że mam wypełnić '' Routed export Agreement'' nie mam pojęcia co to jest i jak to wypełnić. Czy mógłby mi Pan pomóc? Mam jeszcze pytanie, jakiej kwoty mogę się spodziewać za zakup Golfa VII z uszkodzonym przodem? Nie wiem na jaką cenę podczas licytacji się przygotować.

Pozdrawiam
Siasia
Obserwowany

Prawo jazdy: 13 10 2013
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: VW Golf
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

Re: Sprowadzenie samochodu

03 Kwi 2018, 04:18

Witam serdecznie,

Proszę wypełnić i odesłać formę ponieważ bez niej aukcja musi naliczyć podatek należny w USA na export nie musi naliczać.

Nie ma określonej kwoty za dane auto.
Trzeba dać 100$ więcej niż ktoś przed Panią najlepiej obserwować aukcje lub poprostu obstawiać i czekać na efekty.

Osobiście odradzam zakup na własną rękę z kilku powodów:
1. Publiczny kupujący prawie nigdzie nie może dokonać zakupu
2. Może Pani kupić auto bez prawa rejestracji lub co gorsze bez dokumentów do exportu.
3. Jeżeli spóźni się Pani z zapłatą bo coś bank źle zaznaczy będzie Pani miała naliczoną karę 250$.

Osobiście przy jednym do 10 aut nie polecam wogóle zabawy samemu ponieważ można się sparzyć. Nie mówię już o tym , że kupi Pani auto , które już może miało inny wypadek lecz takie, które tylko jest przygotowane wizualnie dla lepszego wyglądu a pod spodem to złom.

Proszę skorzystać z Firmy, która się na tym zna mojej lub innej ale zawsze zweryfikować jej rzetelność i historię pochodzenia pojazdu przed zakupem.

Jeżeli zdecyduję się Pani mimo wszystko zakupić sama oczywiście , żę podejmę się tematu odbioru auta z aukcji oraz wysyłki wraz z odprawą i dalej dostarczeniem pod dom.

z poważaniem

Marek Witkowski
Import samochodów z USA - United Cargo Shipping.
UnitedCargo
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 15
Miejscowość: Chicago
Prawo jazdy: 01 10 1998
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Porsche Panamera
Silnik: V6
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

Re: Sprowadzenie samochodu

19 Kwi 2018, 15:02

Kwoty licytacji są abstrakcyjnie różne, więc nie ma tutaj co wróżyć. Weź tylko pod uwagę, że przy takim pospolitym modelu jak Golf, przy doliczeniu opodatkowania i transportu, te oferty mogą nie być wcale takie atrakcyjne - trzeba się trochę naszukać i próbować wyrwać prawdziwą okazję. W każdym razie - ściągałem w tym roku gruza z Japonii przy pośrednictwie firmy i było wszystko ok - warto zadzwonić i zapytać o pomoc. S13 z SR20det poszła za grosze (w pełni sprawna mechanicznie i w opłakanym stanie blacharskim:) Dodam tylko, że na licytacjach spędziłem prawie pół roku, więc odrobina cierpliwości wskazana;)
azima
Nowicjusz

Przebieg/rok: 32tys. km
Auto: Citroen
Silnik: 1.4 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi Q3 Sportback głosami czytelników wygrywa plebiscyt Best Cars Audi Q3 Sportback głosami czytelników wygrywa plebiscyt "Best Cars"
    Audi Q3 Sportback, model wprowadzony na rynek zaledwie kilka miesięcy temu, pokonało silną konkurencję w kategorii "kompaktowe SUV-y/pojazdy terenowe" w plebiscycie "Best Cars 2020". Świetne wyniki Audi potwierdziły miejsca ...
    Trzydziestolecie VW California - ikona wśród kamperów Trzydziestolecie VW California - ikona wśród kamperów
    30 lat temu pierwszy egzemplarz modelu California wszedł na rynek. Był to początek wyjątkowego sukcesu. Marka Volkswagen Samochody Użytkowe świętowała urodziny ikony wśród kamperów podczas targów Techno-Classica ...

•